Codere Casino Преглед на казино - Games

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Games

Codere Casino додаде многу различни игри во своето портфолио, така што можете да бидете сигурни дека ќе се забавувате секој пат кога ќе пристапите на вашата сметка. Добрата вест е дека повеќето од игрите во казиното се достапни во забавен режим, така што можете да играте без да депонирате. Ова е одлична можност да ги научите правилата на одредена игра без да треба да трошите сопствени пари.

Бакара

Казиното Codere има едно од најспецијалните онлајн Бакара понуди. Во овој момент има достапни само 3 маси, но игрите нудат различни функции и карактеристики што ги прават да се истакнат во толпата.

Овде можете да ја играте класичната верзија каде што можете да се обложувате на играчот, банкарот или нерешено. Следната верзија се вика Dragon Tiger, а она што ја прави оваа игра поинаква е тоа што нуди побрзо темпо на игра и високи граници за обложување. Последно, но не и најмалку важно е Бакара нултата комисија каде што облозите на Банката се оние кои генерираат најмногу профит.

Ако ова е прв пат да ја играте оваа игра, тогаш треба да се запознаете со основните правила на играта. Добрата вест е дека ова е многу едноставна игра за играње и ќе ги научите правилата за кратко време.

Целта во Baccarat е да се обложите на рака за која верувате дека ќе се приближи до 9. Постои и трета опција, облог на нерешено, но ви предлагаме да го избегнете овој облог. И покрај тоа што нуди најголема исплата, шансите за победа на овој облог се многу мали.

Картите имаат малку поинакви вредности за играта. Кецовите се вреднуваат со 1, картите од 2 до 9 имаат свои номинални вредности, а 10-ките и картите со лице се вреднуваат на нула. Ако примите две картички што се собираат до двоцифрен број, тогаш првата цифра се отстранува, а втората цифра ќе ја покаже вредноста на вашата рака. На пример, ако добиете 7 и 6, што се собира до 13, тогаш вредноста на вашата рака ќе биде 3.

Пред да започне играта, ќе треба да го ставите вашиот облог, а дилерот ќе поработи со две карти за играчот и две карти за банкарот. Играта се игра по некои однапред поставени правила, а добрата вест е дека дилерот ќе мора да направи се. Откако ќе го ставите вашиот облог, можете само да седнете и да уживате во играта.

Играчот е првиот што ќе ја заврши раката, а ако имате рака која е вкупно 5 или помалку, ќе добиете трета карта, а ако е 6 или 7 или повеќе ќе стоите. Ако сте доволно среќни да добиете две карти со вкупно 8 или 9, ова се нарекува природен Бакара и вие сте победник на рундата.

Кога станува збор за раката на Банкарот, тука правилата се малку покомплицирани. Банкарот ќе игра со нивната рака, во зависност од тоа како играчот играл со раката и дали добил трета карта или не. Ова се правилата за банкарот, а добрата вест е што не мора да ги знаете овие правила за да имате успешна рунда.

Кога банкарот има вкупно помеѓу 0 и 2, тие ќе извлечат трета картичка.

 • Кога првите две картички на Банкер ќе изнесуваат 3, тие ќе извлечат трета карта ако третата карта на играчот е 1-2-3-4-5-6-7-9-0, а тие ќе стојат ако третата карта на играчот е 8. .
 • Кога првите две картички на Банкер ќе изнесуваат 4, тие ќе извлечат трета карта ако третата карта на играчот е 2-3-4-5-6-7, и ќе стојат ако третата карта на играчот е 1-8-9-0. .
 • Кога првите две карти на Банкер ќе изнесуваат 5, тие ќе извлечат трета карта ако третата карта на играчот е 4-5-6-7, и ќе стојат ако третата карта на играчот е 1-2-3-8-9-0. .
 • Кога првите две карти на Банкер изнесуваат 6, тие ќе извлечат трета карта ако третата карта на играчот е 6-7 и ќе стојат ако третата карта на играчот е 1-2-3-4-5-8-9-0. .
 • Кога првите две картички на Банкарот ќе бидат вкупно 7, тие ќе стојат.

Процеп

Codere нуди различни игри со видео слот што можете да ги играте и во забавен режим и за вистински пари. Некои од најпопуларните слотови и оние што го издржаа тестот на времето се класичните слотови. Овде можете да ги најдете познатите БАР, ѕвона и овошни симболи. Овие игри нудат едноставна игра, а сепак сумата што можете да ја освоите овде е одлична. Ви предлагаме ако сте почетник да започнете со класични слотови и постепено да преминете на други посложени игри.

Тематските слотови се исто така многу популарни. Можете да најдете игра базирана на вашата омилена книга, филм или омилено животно.

Слотовите со повеќе линии за плаќање, за разлика од класичните слотови каде што можете да најдете помеѓу 1 и 5 линии за плаќање, нудат голем број линии за плаќање и повеќе начини за победа.

Прогресивните слотови се меѓу најпопуларните бидејќи нудат огромни исплати. Единственото нешто со овие слотови е што треба да го ставите максималниот облог за играње, така што инвестицијата за играње ќе биде поголема во споредба со другите игри.

Слотовите со мини-игри се исто така многу интересни бидејќи нудат возбуда дури и додека чекате да ја активирате функцијата.

3D слотови нудат графика и тридимензионални елементи во играта што не можете да ги најдете во ниту една друга игра.

Слотовите за виртуелна реалност се нешто на иднината. Овие игри се развиени благодарение на технологијата која работи со специјални шлемови како Oculus Rift, Razer OSVR, Sony Playstation VR, Samsung VR и многу други.

Како да играте слотови?

Играњето слотови е една од најлесните работи што можете да ги правите во онлајн казино. Сепак, добра идеја е да научите како функционира играта пред да одлучите да играте за вистински пари. Класичните автомати за игри на среќа се наједноставните игри, а ако сте почетник треба да започнете тука. Овие игри се играат на три тркала и три реда и секоја игра има уникатен сет на линии за плаќање. За да добиете исплата, треба да поставите соодветни симболи на активна линија за плаќање. Можете да дознаете колку може да плати секој симбол во Табелата за плаќање.

Разлика помеѓу играње онлајн слотови и слот машини

Основните правила на играта се речиси исти, но сепак има многу разлики помеѓу онлајн слотови и слот машини. Она што играчите го пропуштаат кога играат онлајн е интеракцијата што ја добиваат кога играат во копнено казино, како што се вметнување пари и притискање на копчето.

Од друга страна, онлајн видео слот игрите нудат повеќе линии за плаќање во споредба со автоматите, со што нудат повеќе начини за победа.

Дополнително на ова, онлајн слот машините нудат повеќе интерактивни теми за да се забавувате кога играте онлајн.

Како да победите на слотови?

Онлајн видео слотовите се главно игри на среќа и не можете многу да направите за да победите. Како и да е, постојат некои достапни опции што можете да ги истражите што ќе ви помогнат барем да ги подобрите вашите шанси за победа.

Првото нешто што треба да направите е да прифатите каков било бонус што го нуди казиното. Ова се бесплатни пари што ќе ви овозможат да ја продолжите вашата игра и да имате повеќе шанси за победа.

Друга работа што можете да направите е да најдете игра која нуди повисоко враќање на играчот.

покер

Казиното Codere нуди 3 покер маси во овој момент. И без разлика која верзија ќе ја изберете да играте, барем треба да ги знаете основните правила. Една од најпопуларните варијанти на покер е Texas Hold'em и овде ќе разговараме за правилата на оваа конкретна варијанта.

Првото нешто на кое треба да обрнете внимание е рангирањето на рацете. Тие се користат за да се одлучи која рака на играчот ќе победи. Добрата вест е дека повеќето варијанти користат исти рангирања на рацете, а тие се како што следува:

Ројал флеш е најдобрата рака што можете да ја имате во покер и се состои од пет последователни карти од ист костум по редослед на вредност од 10 до кец.

 • Стрејт Флеш е рака која се состои од кои било пет карти во ист костум.
 • Four of a Kind е рака која се состои од иста картичка во сите четири одела.
 • Фул Хаус е рака која се состои од карта со иста вредност во три различни костуми и посебен пар од истата ранг-карта во два различни одела.
 • Флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум по кој било редослед.
 • Стрејт е рака која се состои од пет карти по нумерички редослед од повеќе од еден костим.
 • Три од еден вид е покер рака која содржи три карти од ист ранг во три различни одела.
 • Два пара е рака која се состои од две различни групи од две карти со соодветен ранг.
 • Пар е рака која се состои од пар карти од ист ранг во различни костуми.
 • Високата карта е рака со најнизок ранг во покер, а највисоката картичка е онаа што има вредност.

Она што го прави покерот толку интересен за играчите е фактот дека можете да победите во покер без да имате најдобра рака, со блефирање на вашите противници. Можете да го направите ова само кога играте покер во копнено казино.

Опции за обложување во покер

Откако ќе се стават двата принудени облози, секој играч ги има следните опции за обложување:

 • Можете да повикате и да одговарате на облогот на друг играч.

 • Можете да ја зголемите и зголемите големината на вашиот постоечки облог во истиот круг на обложување.

 • Можете да се преклопите и да се повлечете од раката и ќе ги изгубите облозите што сте ги направиле претходно.

 • Можете да проверите и да одбиете да се обложите, но сепак да останете во кругот. Оваа опција е достапна само ако никој не се обложил пред вас.

 • Кога немате доволно чипови, но сепак сакате да останете во играта, можете да отидете на All In и да обложите сè што имате во тој момент.

  Блек Џек

  Блек Џек е популарна игра на маса што може да ја играте во казиното Codere. Достапни се многу различни варијации на играта, но откако ќе ги научите основните правила, можете да се прилагодите на која било достапна игра.

Играта има за цел да добие рака што ќе биде поблиску до 21, повисоко од дилерот без да се надмине. Асовите се бројат како 1 или 11, картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, а личните карти се вреднуваат со 10.

Двете ваши карти ќе бидат поделени свртени нагоре, додека дилерот ќе има една карта свртена нагоре и една свртена надолу. Кога ќе ги добиете вашите картички, можете да одлучите да застанете на вашите оригинални картички или да извлечете дополнителни картички за да го подобрите вашиот вкупен износ.

Откако ќе завршите со играњето, на ред е дилерот. Тие мора да извлечат уште една карта на рака вредна 16 или помалку, и треба да застанат на вредност од 17 или повеќе.

Ако имате подобра рака од дилерот, ќе добиете исплата. Ако и вие и дилерот имате ист вкупен картички, рундата се смета за нерешено, а вие ниту победувате ниту губите.

Најдобрите карти што можете да ги добиете кога играте Блек Џек се карта со десет вредност и кец на десетка. Ова е природен блек џек и кој ја има оваа рака е победник на рундата.

Кога првата картичка на дилерот е Аце, можете да купите осигурување. Ова е спореден облог што го ставате дека дилерот има Блек Џек. Дилерот ќе ја провери нивната картичка и ако има Блек Џек, ќе добиете исплата за вашиот облог за осигурување, но ќе го изгубите оригиналниот облог.

Ако вашите први две карти се вкупно 9, 10 или 11, може да го удвоите вашиот првичен облог и да добиете уште една карта.

Ако првите две карти што ги добивате се со иста вредност, можете да ги поделите паровите и да ги играте како две посебни раце. Ќе мора да ставите дополнителен облог, еднаков на вашиот првичен облог.

Рулет

Тоа доаѓа без да се каже тоа рулетот е една од најпосакуваните казино игри на сите времиња. Не веруваме дека постои човек кој барем не слушнал за рулет. Играта нуди одлични исплати и многу забава, па ако не сте ја играле досега, ви предлагаме да ја пробате. Тоа е лесна игра за учење, а добрата вест е дека можете да ја играте во забавен режим во казиното Codere додека не ги научите правилата и не се чувствувате доволно самоуверени за да играте за вистински пари.

Првото нешто што треба да го разликувате е дека тркалата на рулет во Европа и Америка се различни. Европскиот рулет содржи 36 броеви и една нула, додека американскиот рулет содржи 36 броеви и единечна и двојна нула. Двојната нула го зголемува куќниот раб на играта, така што шансите не се во ваша корист. Но, ако барате попредизвикувачка игра, тогаш ова е играта за вас. А, ако сте почетник, тогаш најдобро е да се држите до европскиот рулет.

Рулет нуди многу различни облози и добро е да ги научите пред да одлучите да играте, главно затоа што некои облози нудат подобри шанси во споредба со другите.

Директен облог е облог на еден број кој нуди најголема исплата. Шансите да го добиете овој облог не се во ваша корист, но од друга страна, ова е игра на среќа така што се е можно. За да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на бројот на кој сакате да се обложувате без чиповите да ги допираат линиите. Исплатата за овој облог е 35 спрема 1.

Видови облози во рулет:

 • Сплит облог е облог на два соседни броја. За да го направите овој облог, треба да ги поставите чиповите на линијата што ги дели двата броја, а исплатата за поделениот облог е 17 спрема 1.
 • Линија залог е облог на три последователни броја кои се по ред. Исплатата на овој облог е 11 спрема 1, а за да го направите овој облог треба да ги поставите чиповите на линијата десно од трите броја.
 • Агол залог е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата. Исплатата за овој облог е 8 спрема 1, а за да го поставите овој облог треба да ги поставите чиповите на пресекот на броевите.
 • Залог со шест број е облог кој опфаќа 6 броја во два реда. Исплатата за овој облог е 5 спрема 1.
 • Колона залог е облог што опфаќа линија од 12 броеви. Со овој облог ќе покриете една третина од табелата, така што шансите за победа се големи, но исплатата е само 2 спрема 1.
 • Се обложуваат десетици е облог кој опфаќа и 12 бројки, но овојпат тие се последователни броеви. Може да се обложите на 1-та дузина која опфаќа броеви од 1 до 12, на 2-та десетина која ги опфаќа броевите од 13 до 24 и на 3-та десетина која ги опфаќа броевите од 25 до 36.
 • Црвено/Црно е веројатно еден од најпопуларните облози дури и пари. За да го направите овој облог, треба да ги ставите чиповите во полето што ги покрива сите црвени или сите црни броеви.
 • Непарни/Парни е облог дека топката ќе слета на непарен или парен број. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.
 • Ниско високо е облог дека топката ќе слета на мал број, од 1 до 19, или на голем број, од 19 до 36.

Спортско обложување

Казиното Codere нуди неколку спортови на кои можете да се обложувате, вклучувајќи:

 • Спортско обложување во фудбал
 • Спортско обложување во кошарка
 • НБА спортско обложување
 • Спортско обложување во тенис
 • Обложување на Светското првенство во фудбал
 • Обложување на финалето на Лигата на шампионите
Total score8.3
Добрите
+ Официјална обложувалница на Реал Мадрид
+ Дарежливи бонуси и награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)