Codere Casino - Live Casino

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Live Casino

Играњето на некои од вашите омилени игри во живо е врвното искуство што можете да го имате во Codere Casino. Игрите се пренесуваат во живо од студио, така што додека играте можете да комуницирате со дилерот и да имате искуство што е блиску до играње во копнено казино.

Бакара во живо

Baccarat игрите во живо се напојуваат со Evolution Gaming, најдобриот провајдер на софтвер кога станува збор за игрите во казино во живо. Можете да најдете многу различни варијанти на играта. И пред да одлучите да играте за вистински пари, добро е да ги научите правилата на играта. Добрата вест е што откако ќе ги научите основните правила, можете да се прилагодите на која било варијација на Baccarat.

Играта обично се игра со неколку палуби со карти, а тоа ќе зависи од варијантата што ќе ја изберете да ја играте. Костимите на картите се ирелевантни и вредностите на картите се малку променети за играта. Личните карти и 10-ките се бројат како нула, асовите се бројат како 1, а картите од 2 до 9 имаат своја номинална вредност.

Целта на играта е да се добие рака што е поблиску до 9. Значи, кога ќе примите две карти што се собираат до двоцифрен број, тогаш првата цифра се отстранува, а втората цифра ја покажува вредноста на картичката.

Пред да започне играта, треба да се обложите. Достапни се три опции, облог на играчот, облог на банкар и облог на нерешено. Статистички гледано, облогот на Банкар ќе победува почесто од кој било друг облог. Од таа причина, казиното наплатува провизија од 5% за овој облог. Облогот за нерешено е оној кој е најпривлечен за играчите бидејќи нуди најголема исплата. За волја на вистината, овој облог ретко се случува, па иако нуди најголема исплата, предлагаме да го избегнете, особено ако сте почетник.

Дилерот потоа ќе ви подели две карти на вас, и две карти за себе. Ако сте доволно среќни да добиете две карти кои се собираат до 8 или 9, тогаш вие сте победник на рундата затоа што имате природен бакара. Истите правила и за дилерот. Ако никој нема природен бакарат, рундата продолжува. Играчот е првиот што ќе ја заврши својата рака. Играта бакара се игра според однапред одредени правила, така што нема ништо многу што можете да направите откако ќе го ставите вашиот облог. Ако имате рака која изнесува вкупно 6 или повеќе, ќе стоите, а ако вашата рака е вкупно 5 или помалку, ќе добиете трета картичка.

Правилата за банкарот се малку поразлични и тие ќе зависат од тоа како играчот го завршил кругот. Ако банкарот има рака која изнесува вкупно 7 или повеќе, тие ќе застанат. Ако првите две картички на банкарот се вкупно 0, 1 или 2, тој ќе извлече трета картичка.

Кога двете карти на банкарот изнесуваат вкупно 3, тие ќе стојат ако третата карта на играчот е 8, а тие ќе извлечат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9.

Кога двете карти на банкарот се вкупно 4, тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е an0, 1, 8 или 9, и тие ќе извлечат ако третата картичка на играчот е 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Кога двете карти на банкарот изнесуваат вкупно 5, тие ќе стојат ако третата карта на играчот е 0, 1, 2, 3, 8 или 9, и тие ќе извлечат ако третата картичка на играчот е 4, 5, 6, 7.

Кога двете карти на банкарот изнесуваат вкупно 6, тие ќе стојат ако третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 или 9, а тие ќе извлечат ако третата картичка на играчот е 6, 7.

Блек Џек во живо

Блек Џек е една од најпопуларните казино игри што можете да ги играте во Codere. Главната цел на играта е да се создаде рака што е поблиску до 21, повисоко од раката на банкарот, но без да се надмине.

Но, пред да одлучите да играте за вистински пари, добра идеја е прво да ги разгледате основните правила.

Блек Џек обично се игра со една палуба карти, но во некои случаи, играта се игра со неколку шпил карти. Асовите вредат или 1 или 11, картите со лице вредат 10, а картите од 2 до 10 имаат своја номинална вредност.

Откако ќе го ставите вашиот облог, дилерот ќе подели една карта на вас и една карта на себе. И двете карти ќе бидат свртени нагоре. Потоа се дели уште една рунда карти, вашата картичка повторно ќе биде свртена нагоре, но дилерот ќе ја добие својата картичка со лицето надолу.

Ако вашите првични две карти се соберат до 21, ова е познато како природен блек џек и вие сте победник во рундата освен ако дилерот ја има истата рака, тогаш играта завршува со туркање.

Ако никој нема природен блек џек, тогаш играта продолжува. Играчот е првиот што ќе ја заврши рундата, па штом ќе ги видите вашите карти и картата на дилерот, треба да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег.

Можете да удрите и да побарате друга картичка, и можете да побарате онолку карти колку што сметате дека е потребно.

Можете да стоите и да одлучите да не земате дополнителни картички.

Ако имате добра рака и верувате дека една дополнителна карта може да ви донесе победа, можете да се удвоите. За да го направите ова, ќе треба да поставите дополнителен облог, не повисок од вашиот првичен облог и ќе добиете уште една картичка од дилерот.

Ако двете карти што ги добивате се со иста вредност, можете да ги поделите вашите карти и да ги играте како две посебни раце. За да го направите ова, ќе мора да поставите дополнителен облог еднаков на вашиот првичен облог.

Некои казина ќе ви овозможат да се предадете ако најверојатно ќе ја изгубите раката. Ќе добиете половина од вашиот облог назад.

Кога долната картичка на дилерот е кец на десетка, тогаш можете да купите осигурување што е спореден облог дека дилерот има Блек Џек. Ако некој го стави облогот за осигурување, дилерот ќе ја провери неговата карта и ако има блек џек, ќе добиете исплата, но ќе го изгубите вашиот оригинален облог.

Дилерот ги нема истите опции како играчот. Можат само да удираат или стојат. Ако дилерот има рака со вкупно 16 или помалку, тој мора да удри. Ако дилерот има рака која изнесува вкупно 18 или повеќе, тие ќе застанат.

Кога да се удвои

Удвојувањето може да доведе до остварување двојно поголем профит, па затоа е добар потег во Блек Џек. Значи, треба да одредите кога да се удвои. Ова е одличен потег, особено кога дилерот има слаба картичка, помеѓу 2 и 6. Сакаме да истакнеме дека треба да ја научите играта за да можете подобро да почувствувате што да правите во одредена ситуација.

Рулет во живо

Рулетот е лесна игра што можете да ја научите да ја играте. Идејата на играта е да се стави облог за да се предвиди на кој број ќе слета белата топка.

Пред да започне играта, можете да се обложите на масата за рулет. Можете да поставите онолку облози колку што сакате. Откако ќе се стават облозите, крупието ќе го стави белото топче на работ на рулетот, а штом топката ќе падне во џеб, крупието ќе го објави победничкиот број и ќе го означи на масата.

Две различни тркала се користат кога станува збор за рулет и тие се многу слични еден на друг. Американскиот рулет има броеви од 1 до 36 и една нула и двојна нула. Европското тркало има броеви од 1 до 36 и само една нула.

Опциите за обложување се главно исти на двете тркала. Дополнителната нула во американскиот рулет ја прави куќата повисоко, па затоа ви предлагаме да го избегнете ова тркало барем ако сте почетник.

Видови облози во рулет во живо

Сите облози во рулет се поделени во две основни категории, внатрешни облози и надворешни облози.

Внатрешните облози се поризични и нудат поголема исплата, додека надворешните облози ви даваат подобри шанси за победа, но исплатите се многу помали.

Ова се сите внатрешни облози што можете да ги поставите:

  • Стрејт облогот е едноставен облог кој покрива еден специфичен број и нуди најголема исплата.
  • Сплит облогот е облог што опфаќа два соседни броја на масата за рулет и нуди исплата од 17 спрема 1.
  • Уличен облог е облог што покрива квадрат од четири соседни броеви на распоредот. Ако топката слета на еден од тие броеви, ќе добиете исплата со коефициент 8 спрема 1.
  • Облогот Six Line е облог што опфаќа два реда од по 3 броја. Облогот се исплаќа 5 спрема 1.
  • Влогот во кош е облог што ја покрива улицата 1-2-3 и која било нула. Во европскиот рулет, овој облог е познат како Првата четворка и се плаќа 8 спрема 1, а во американскиот тркало е познат како облог за кошница и се плаќа 6 спрема 1.

Ова се сите надворешни облози што можете да ги ставите во рулет:

  • Облогот за колона опфаќа цела колона од 12 броеви, и ако некој од овие 12 броеви победи, ќе добиете исплата од 2 до 1.
  • Десетици облог е облог кој опфаќа 3 сета од 12 броеви, и повторно исплатата е со коефициент 2 спрема 1.
  • Чудно/парен е облог што ги опфаќа сите непарни или сите парни броеви.
  • Црвено/Црно е облог што ќе победи ако топката слета на црвен или црн џеб.
  • Ниско/Висока е облог што ќе победи ако топката слета на било кој низок број. Од 1 до 18, или на голем број, од 19 до 36.
Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)