Codere Casino Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Различни методи за повлекување се достапни во казиното Codere, па можете да го најдете оној кој најмногу ви одговара. Единственото нешто што треба да го запомните е дека треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Codere Casino додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за да направите повлекување.

Кога користите банкарски трансфер, можете да ги префрлите вашите добивки од вашата сметка во казино на вашата банкарска сметка. Процесот е многу едноставен и ќе треба да ги внесете кодовите IBAN и SWIFT/BIC, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја наплатите и пополнете го вашето барање. Откако вашето барање ќе биде разгледано и обработено, ќе ја добиете вашата уплата во рок од 2 до 3 работни дена.

 • Хал Кеш е услуга која ви овозможува да испраќате пари од вашата сметка во казино на мобилен телефон, а подоцна можете да ги подигнете средствата од банкомат што ја има оваа услуга. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 долари, а максималната е 600 долари.

 • PayPal е уште еден начин на плаќање што можете да го користите за да направите повлекување од вашата сметка во казино. Минималниот износ што можете да го повлечете е ограничен на 20 УСД и нема вклучени трошоци.

 • Многу подобро е електронски паричник за плаќање кој нуди услуги за инстант плаќање на клиентите ширум светот. Треба да ја преземете апликацијата на вашиот телефон и да ги внесете вашите банкарски податоци. Минималниот износ што можете да го повлечете е 10 УСД, а максималниот износ е 10.000 УСД.

  Бонус за повлекување

  Кога ќе добиете бонус од казиното, ќе мора да ги исполните условите за обложување пред да можете да побарате повлекување. Ако сакате да го исчистите бонусот побрзо, ви предлагаме да играте онлајн видео слот игри бидејќи тие ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување.

  Како да се повлечете?

  Повлекувањето на вашите добивки е многу едноставен процес. Сè што треба да направите е да се упатите во Касиерката и да го изберете делот Повлекување. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

  Валути

  Само неколку различни валути се достапни во казиното Codere, вклучувајќи COP, USD, EUR и MXN.

Total score8.3
Добрите
+ Официјална обложувалница на Реал Мадрид
+ Дарежливи бонуси и награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (5)
Американски долари
Аргентински пезоси
Евра
Колумбиски пезоси
Мексикански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (4)