ComeOn Преглед 2024

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Најважното нешто, кога се во прашање понудите и промоциите на новите клиенти, е да ги прочитате Условите и правилата прикачени на бонусот.

Комплетна листа со бонуси од ComeOn
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Казиното нуди широк спектар на игри. Прочитајте ја збирката игри и правила во кои играчите можат да уживаат во ComeOn!

+11
+9
Затвори

Software

ComeOn сака да им понуди најдобро можно искуство на своите играчи, па поради таа причина тие се здружија со најдобрите провајдери на софтвер во индустријата

Payments

Payments

Во овој момент можете да ги користите Neteller и Skrill за да направите депозит и повлекување, но за жал не можете да користите PayPal, исто така кредитни и дебитни картички, вклучувајќи Visa, Visa Electron, MasterCard и Maestro.

Deposits

Кога ќе се обидете да направите депозит во казиното ComeOn, ќе треба да го докажете вашиот идентитет. Процесот на верификација е многу сличен на оној кога ја креирате вашата сметка, само што овој пат треба да испратите копии од банкарски изводи и фотографска идентификација. Причината поради која ги бараат сите овие информации е да се усогласат со законите за коцкање во ОК и шемата за спречување на перење пари.

Withdrawals

Можете да направите повлекување на вашите добивки користејќи многу различни методи кога играте во казиното ComeOn. Следете ги овие едноставни чекори кога сакате да направите повлекување:

· Најавете се на вашата сметка

· Кликнете на повлекување

· Изберете ја вашата картичка од списокот и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

· Потврдете го вашето повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Некои играчи не можат да отворат сметка затоа што се жители на земји каде што ComeOn не ги нуди своите услуги или не е дозволено коцкање преку Интернет. Еве список на ограничени земји:

Шпанија, Португалија, Унгарија, Холандија, Турција, Соединетите Американски Држави (и нејзините територии), Чешка, Австралија, Хрватска, Франција (и нејзините територии), Курасао, Холандски Антили, Ирска, Романија, Данска, Грција

ComeOn не може да понуди одредени производи на играчи кои живеат во одредени земји поради ограничувањата од добавувачите на софтвер.

+86
+84
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Англискиот е примарен јазик на страницата, бидејќи повеќето играчи се наоѓаат во ОК. Сепак, играчите кои сакаат да се вклучат онлајн може да се префрлат на нивниот омилен јазик, било да е тоа француски, германски или шпански. Веб-страницата има одличен превод, што им олеснува на играчите од кој било јазик да се ангажираат.

+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

ComeOn: доверливо онлајн казино

Надзор на органот за коцкање ComeOn е лиценциран и регулиран од неколку реномирани органи за коцкање, вклучително и Управата за игри на среќа на Малта, Шведската управа за коцкање, Данскиот орган за коцкање, Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство, Курасао, Одборот за контрола на игри во Панама и Комисијата Канспел. Овие регулаторни тела обезбедуваат казиното да работи правично и транспарентно.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност ComeOn дава приоритет на заштитата на податоците на играчите преку робусни протоколи за шифрирање. Тие користат напредна SSL технологија за да ги заштитат чувствителните информации од неовластен пристап за време на преносот. Дополнително, тие спроведоа строги мерки за сајбер безбедност за да ги спречат љубопитните очи да ги загрозат финансиските трансакции.

Ревизии и сертификати од трета страна За да се потврди правичноста и безбедноста, ComeOn е подложен на редовни ревизии од трета страна спроведени од независни организации. Овие ревизии го оценуваат интегритетот на нивните игри и безбедноста на платформата. Добиените сертификати им даваат на играчите гаранција во однос на веродостојноста на понудите на казиното.

Политики за податоци за играчот ComeOn следи строги политики кога станува збор за собирање, складирање и користење информации за играчот. Тие се транспарентни за нивните практики за податоци и се придржуваат до строгите прописи за приватност. Играчите можат да ја прегледаат нивната сеопфатна политика за приватност за детални информации за тоа како се постапува со нивните податоци.

Соработка со реномирани организации ComeOn ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства ја зголемуваат довербата меѓу играчите бидејќи препознаваат дека ComeOn се усогласува со реномирани ентитети посветени на фер-плејот.

Повратни информации од вистински играчи Зборот на улица ја потврдува доверливоста на ComeOn како онлајн казино. Позитивните повратни информации од вистинските играчи го истакнуваат нивното задоволство со сигурни исплати, искуства со фер игра, одлични услуги за поддршка на клиентите и придржување до одговорни практики за коцкање.

Процес за решавање спорови Во случај на загриженост или прашања покренати од играчите во казиното ComeOn, постои добро дефиниран процес за решавање спорови. Казиното ги сфаќа овие работи сериозно и обезбедува брза истрага проследена со соодветни активности за решавање и решавање на сите спорови.

Поддршка за корисници Пристапност и одговорност ComeOn Casino нуди лесно достапни канали за поддршка на клиентите за играчите да ја изразат својата доверба и загриженост за безбедноста. Нивниот одговорен тим за поддршка е достапен преку повеќе канали за комуникација, вклучително и разговор во живо, е-пошта и телефон, осигурувајќи дека прашањата на играчите се навремено адресирани.

Како заклучок, ComeOn се издвојува како доверливо онлајн казино поради неговиот надзор од реномирани органи за коцкање, силни мерки за шифрирање, ревизии од трета страна за правичност и безбедносна валидација, транспарентни политики за податоци, соработки со почитувани организации во индустријата за игри, позитивни повратни информации од вистински играчи во однос на доверливоста, ефикасните процеси за решавање спорови и пристапната поддршка на клиентите. Играчите можат да се потпрат на посветеноста на ComeOn за обезбедување безбедно и пријатно искуство со игри.

Security

Во казиното ComeOn тие ги следат општо прифатените индустриски стандарди за да ги заштитат личните информации. Сите добиени информации се собираат со користење на Secure Socket Layer Technology или SSL.

Responsible Gaming

Ако мислите дека вие или некој што го познавате има проблеми со коцкањето, треба да контактирате со Gable Aware на 0808 8020 133 или да ја посетите begambleaware.org.

Алатки за самоограничување

  • Алатка за ограничување на депозити
  • Алатка за ограничување на временската сесија
  • Алатка за самоисклучување
  • Алатка за време на ладење
  • Алатка за самооценување
About

About

ComeOn е возбудливо казино кое нуди одличен избор на игри, безбедни опции за плаќање и професионална поддршка на клиентите. Сајтот работи од 2008 , и има изградено солидна репутација дека е доверлив и доверлив провајдер.

Кратки факти

Компанија: ComeOn Sweden Ltd., Co-Gaming Limited
Година на основање: 2008

Account

Данска, Того, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Финска, Гватемала, Замбија, Мјанмар, Доминиканска Република, Сејшели, Етиопија, Еквадор, Гана, Молдавија, Папуа Нова Гвинеја, Кирибати, Еритреја, Мали, Гвинеја, Рикеста, Гренада, Аруба, Парагвај, Тувалу, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Белорусија, Намибија, Сенегал, Руанда, Макао, Бурунди, Бахамите, Централна Африканска Република, Островите Питкерн, Кокос [Килинг] Острови, Малта, Ангвила, Тонга, Македонија, Обединетото Кралство, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зеленортските Острови, Тринидад и Тобаго, Екваторска Гвинеја, Божиќниот остров, Ниуе, Монако, Брегот на Слоновата Коска, Гамбија, Ангола, Хаити, Малави, Фиџи, Науру, Србија, Луксембург, Венецуела, Габон, Норвешка, Кенија, Белизе, островот Норфолк, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Бенин, Доминика, Токелау, Кајмански Острови, Мавританија, Хонг Конг, Лихтенштајн, Шведска, Андора, Куба, Монсерат, Колумбија, Конго, Чад, Сан Марино, Филипини, Канада, Холандија, Кукови Острови, Камерун, Босна и Херцеговина, БиХ, , Свазиленд, Мексико, Бразил, Вануату, Нов Зеланд, Германија

Support

Постојат два начини на кои можете да стапите во контакт со ComeOn Casino преку поддршка за корисници и е-пошта. Услугата за разговор во живо е достапна од 8 часот наутро до 21 часот по Гринич секој ден, само кликнете на симболот за порака во горниот десен агол на веб-локацијата. Кога ќе испратите е-пошта до казиното, тие ќе одговорат помеѓу 24 и 48 часа. Можете да им е-пошта на: support@comeon.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Кодот за ваучер ComeOn за 2020 година е многу едноставен за користење. Треба само да залепите %PROMOCODE во полето за код на ваучерот ComeOn и ќе добиете бесплатен облог од $10. Мора да го користите вашиот код кога се регистрирате како нов клиент и правите депозит. Мора да ја искористите оваа понуда во првите 14 дена од отворањето на сметката.

Promotions & Offers

Казиното нуди бонус за добредојде на секој играч што ќе се пријави. Во казиното има и сезонски промоции за игри, спортско обложување и казина во живо.

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за казиното ComeOn во нашите ЧПП.

Што се случува кога играта ќе ми замрзне?

Можно е играта да замрзне додека сеуште играте. Сепак, нема простор за паника. Проверете ја вашата интернет конекција или ова може да е резултат на дефект во софтверот. Без оглед на причината, играта ќе се заврши правилно во позадина. Сè што ви преостанува е да ја започнете играта повторно и сè ќе продолжи како и обично.

Колку е случајно ComeOn казиното?

Казиното користи генератор на случаен број кој е одобрен и тестиран од две независни трети страни кои гарантираат фер искуство во казиното. Тие вклучуваат Технички системи за тестирање во Канада и iTech Labs во Австралија. Сите провајдери на софтвер што ги користи казиното доаѓаат со сертификати за случајност, вклучувајќи: · Net Entertainment · ОС игри · Microgaming, кој е одобрен од eCOGRA.

Може ли да добијам помош во случај моето коцкање да излезе од контрола?

Ако мислите дека вашите навики за играње се загрижувачки, тогаш треба да ги контактирате овие независни организации кои можат да ви помогнат: · www.gamecare.org.uk · www.gamblersanonymous.org/ga/addresses · www.gamblingtherapy.org

Live Casino

Live Casino

Игрите со дилери во живо уживаат таква популарност благодарение на реалистичната презентација и можноста за обложување и играње во реално време игри со дилери во живо. Постои чувство дека сте дел од казино амбиентот и се чувствувате како да сте дел од акцијата.

Можете да се вклучите со други играчи и да уживате во една од многуте игри што ги нуди казиното како рулет во живо, блек џек и многу повеќе.

Mobile

Mobile

Мобилните казино игри и мобилните спортски обложувања се еден од најголемите деловни потфати во последно време. На сите им се допаѓа идејата да имаат пристап до омилените игри кога сакаат на своите рачни уреди, а казиното ComeOn може да им го донесе тоа. Така, можете лесно и безбедно да ставате облози, да ги уплатите вашите облози или да плаќате.

Affiliate Program

Affiliate Program

Многу е лесно да се приклучите на придружната програма на ComeOn Casino. Треба да се регистрирате и да ги испратите следните информации: · Име · Презиме · Е-пошта · Потврдете е-пошта · Датум на раѓање · Телефонски број · Адреса · Земја · Претпочитана IM сметка · IM сметка · Препорачано од ComeOn Казиното нуди една од најдобрите придружни програми таму. Главната причина за тоа е фактот дека тие нудат 45% провизија од загубите на секој упатен играч се додека споменатиот играч ја користи нивната сметка. Значи, за да заработите повеќе, треба да ги ангажирате вашите играчи да играат повеќе.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy