ComeOn - Account

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Account

Отворањето сметка е многу едноставен процес. Одете на веб-локацијата и кликнете на копчето „облог сега“. Постојат три кратки делови за регистрација каде што треба да ги пополните сите релевантни информации. Изберете го бонусот што сакате да го добиете и направете го вашиот прв депозит.

Во случај ова да е првата сметка на казино за која се регистрирате, ќе ви дадеме водич чекор по чекор:

· Отворете ја официјалната веб-страница на ComeOn Casino и во средината на страницата ќе видите поле Bet Now. Кликнете на полето за да започнете со процесот на регистрација.

· Прво треба да креирате корисничко име, да внесете валидна е-пошта и да креирате силна лозинка. Погрижете се да го изберете полето „Дали имате код за ваучер?“, кога ќе го направите тоа, ќе се отвори дополнително поле и можете да ја внесете шифрата % PROMOCODE за да се квалификувате за бонус за нов клиент.

· Проверете дали сте ги прочитале Условите и правилата и кликнете на Продолжи.

· На втората страница треба да ги пополните следните податоци: полно име, датум на раѓање, пол, адреса и број на мобилен телефон.

· На третата страница можете да го изберете вашиот бонус. Кликнете на бонусот и направете депозит. Во случај да не сакате да го добиете бонусот, тоа е во ред, можете да продолжите директно до Sportsbook. Може да се вратите подоцна и да отидете на страницата Достапни бонуси и да го активирате вашиот депозит кој одговара. Само запомнете дека ако направите депозит без да го прифатите бонусот, ќе го пропуштите.

· Изберете го методот што го претпочитате за правење депозит. Внесете ги сите потребни детали и износот што сакате да го префрлите на вашата сметка. Кликнете Депозит и можете да пробате некои од многуте игри што ComeOn Casino ги нуди.

Повторно отворете ја сметката

Ако сте решиле да го ограничите пристапот до вашата сметка и по некое време сакате повторно да ја отворите, има неколку работи што можете да ги направите. Прво одете на вашата сметка, внесете го вашето корисничко име и лозинка и видете дали е достапна опцијата за повторно отворање. Можеби ќе можете да играте веднаш, или можеби ќе треба да почекате и да имате малку време за одмор. Контактирајте со поддршката за корисници за понатамошна помош.

Ограничете ја сметката

Дозволено е да имате само една сметка во ComeOn Casino по лице, домаќинство, адреса и заеднички компјутер. Казиното го задржува правото да одбие апликација без никакво дополнително објаснување. Во случај да најдат слични сметки, тие ќе ги замрзнат средствата на споменатите сметки.

Процес на верификација

Процесот на верификација е клучен за отворање сметка. Казиното може да собира лични информации од своите играчи за да се усогласи со нивните законски обврски. Ќе им требаат информации вклучувајќи го вашето име, адреса, датум на раѓање, адреса на е-пошта и телефонски број. Тие исто така ќе бараат од вас да испратите копии од правни документи, вклучувајќи пасош или лична карта, кои вклучуваат ваша фотографија. Кога станува збор за депозити и повлекувања, ќе треба да го испратите бројот на вашата кредитна картичка, името и презимето на сопственикот на кредитната картичка, датумот на истекување на картичката.

Процес на верификација на сметката за повлекување

Првиот пат кога ќе побарате повлекување, ќе треба да го потврдите идентитетот, адресата и опциите за плаќање. Ова се некои од следниве документи што казиното може да ги бара од вас:

· Пасош, возачка дозвола или лична карта

· Неодамнешна сметка за комунални услуги, телефонска сметка или извод од банка што јасно ја наведува вашата адреса

· Слика од вашата дебитна или кредитна картичка, извод од банка или слики од екранот на вашата банкарска или сметка на е-Паричник.

Треба да ги испратите сите овие документи преку веб-страницата на казиното и најчесто ќе бидат потребни до 24 часа за да се разгледаат документите. Ве советуваме да ја потврдите вашата сметка што е можно поскоро ако не сакате процесот на верификација да ја забави вашата временска рамка за повлекување.

Информации за најава

Многу е важно да изберете единствено корисничко име и лозинка кога ќе се регистрирате во казиното. И корисничкото име и лозинката треба да бидат помеѓу 5 и 16 знаци. Овие информации ќе ви требаат секогаш кога ќе се обидете да се најавите во казиното. Строго е забрането да дозволите други луѓе да ја користат вашата лична сметка.

Сите овие информации треба да ги чувате за себе, никогаш да не ги кажувате на некој друг и да ги менувате редовно. Ваша обврска е да ги чувате информациите за вашата сметка во тајност, бидејќи ако некој друг се најави на вашата сметка, казиното ќе помисли дека сте вие, така што нема да одговара за каква било злоупотреба и компанијата нема да биде одговорна за каква било загуба или штета.

Бонус за нова сметка

Откако ќе го завршите процесот на регистрација, можете да побарате 100% бонус за депозит до 25 долари. Треба само да отидете на страницата Депозит, да изберете начин на плаќање и да го изберете вашиот 100% бонус. Бонусот автоматски ќе се појави на вашата сметка.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (14)