ComeOn Преглед 2024 - Deposits

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Кога ќе се обидете да направите депозит во казиното ComeOn, ќе треба да го докажете вашиот идентитет. Процесот на верификација е многу сличен на оној кога ја креирате вашата сметка, само што овој пат треба да испратите копии од банкарски изводи и фотографска идентификација. Причината поради која ги бараат сите овие информации е да се усогласат со законите за коцкање во ОК и шемата за спречување на перење пари.

За секои 10 долари што ќе ги депонирате на вашата сметка ќе добиете 50 поени кои подоцна ќе можете да ги потрошите во продавницата на бесплатни облози и други промоции.

Правењето депозит е многу лесно, каде што треба да ги пополните само вашите податоци. Првиот пат кога ќе направите депозит, треба да изберете метод на депозит кој најмногу ви одговара. Најниската сума што можете да ја депонирате е 10 УСД, а казиното ќе ве награди со 1000 поени на вашиот прв депозит. Треба да запомните дека казиното не прифаќа депозити од е-паричник за бонусот за добредојде.

Методи на депозит

Методи на депозит

Постојат многу различни методи кои треба да ги користите кога сакате да уплатите на вашата сметка.

Ова се следните опции за плаќање достапни за сите клиенти на ComeOn во Велика Британија:

· Виза – Можете да користите Visa дебитна или кредитна картичка за да уплатите со 0% провизија. Трансакцијата е веднаш и минималниот депозит е 9 фунти, а максималниот депозит е 2400 фунти.

· Neteller – Можете да го користите Neteller кој е доверлив е-паричник за да направите депозит со 0% надомест. Минималниот потребен депозит е 9 фунти, а максималниот депозит е 8000 фунти.

· Skrill – Можете да го користите Skrill кој е доверлив е-паричник за да направите депозит со надомест од 5%. Минималниот потребен депозит е 9 фунти, а максималниот дозволен депозит е 8000 фунти.

· Paysafecard – Можете да користите ваучер за да уплатите со провизија од 5%. Минималниот потребен депозит е 9 фунти, а максималниот дозволен депозит е 800 фунти.

Можете да користите голем број кредитни или дебитни картички за да направите депозит во казиното ComeOn. Во овој момент тие прифаќаат 6 дебитни и кредитни картички:

· Виза

· Виза електрон

· Дебит за виза

· Маестро

· Mastercard

· Ентропај

Има многу придобивки од користењето на кредитна или дебитна картичка за да се направи депозит. Главната е што нема провизија за депонирање преку картичка и трансакцијата е речиси веднаш. Имајте на ум дека казиното можеби нема да ви наплати никакви такси, но вашата банка може да ви наплати. Затоа, треба да проверите сами пред да направите депозит.

Да се направи депозит е многу лесно. Треба да се најавите на вашата сметка и да кликнете на Депозит кој се наоѓа на врвот на страницата. Од сите прикажани опции изберете кредитна/дебитна картичка. Внесете ги сите потребни информации и внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. На оваа страница можете да најдете и опција за поставување дневна граница, што е добар начин за да можете да ги контролирате вашите навики за коцкање.

Во случај да сте почетник, го подготвивме овој чекор по чекор водич за вас:

· Прво треба да се најавите на вашата сметка.

· Потоа одете во Секцијата Касиерка или кликнете на Депозит.

· Изберете Кредитна/Дебитна картичка

· Внесете ги вашите податоци и износот што сакате да го депонирате.

· Кликнете на Депозит

Neteller се користи како метод на депозит

Neteller се користи како метод на депозит

е-паричниците станаа многу популарни во последно време и меѓу казината и играчите. Еден од најкористените е-Паричник е Neteller благодарение на сите поволности што ги нуди. Правењето депозит со овој метод е многу едноставно. Повторно треба да бидете најавени на вашата сметка и да се упатите до благајната. Првиот пат кога ќе го користите овој метод, треба да го внесете ID на вашата Neteller сметка или е-поштата што е поврзана со вашата сметка. Внесете го вашиот код за автентикација и износот што сакате да го депонирате. Во следниот чекор треба да ја изберете вашата претпочитана валута.

Казиното ComeOn прифаќа голем број различни валути за да можете да ја изберете онаа што најмногу ви одговара:

· Британска стерлинг

· Чилеански пезос

· Данска круна

· евра

· Норвешка круна

· полска злота

· Шведски круни

· Американски долар

Добрата работа е што сите депозити направени преку Neteller се ослободени од какви било такси. Минималниот износ потребен за да се направи депозит е 9 УСД, а максималната дозволена сума е 8000 УСД.

Skrill – Skrill е уште еден метод на кој им веруваат и казината и играчите ширум светот. Единствената негативна страна за некои играчи може да биде фактот што има надомест од 5% за секоја трансакција, без разлика на износот. Минималниот износ што мора да го депонирате е 9 УСД, а максималниот износ што ви е дозволен е 8000 УСД. Skrill од друга страна нуди повеќе валути и повеќето играчи сметаат дека ова е голем плус.

· Британска стерлинг

· Австралиски долар

· Канадски долар

· Данска круна

· евра

· Норвешка круна

· Новозеландски долар

· полска злота

· Шведски круни

· Американски долар

Можете исто така да го користите Skrill 1-Tap за да направите депозит и истите услови важат и за овој метод. За овој метод важат истите услови како и за Skrill.

Paysafecard – Paysafecard се одлична опција за сите кои немаат пристап до онлајн банкарство. Средствата се префрлаат на вашата сметка веднаш и можете веднаш да започнете со обложување. За овој метод се плаќа 5% и минималниот потребен депозит е 9 УСД, а максималната дозволена сума е 800 УСД. Можете да играте користејќи различни валути како што се:

· Британска стерлинг

· Чилеански пезос

· Данска круна

· евра

· Норвешка круна

· полска злота

· Шведски круни

· Американски долар

Можете да најдете Paysafecards во многу различни продавници, но најдобриот начин да откриете кои продавници ги продаваат е да отидете на paysafecard.com и да ја внесете вашата локација и тие ќе ви ја покажат најблиската.

Сепак, само депозитите направени преку кредитна или дебитна картичка ќе се квалификуваат за понудата за бонус, така што ова е нешто што треба да го земете предвид пред да го направите вашиот прв депозит.

Откако ќе го изберете претпочитаниот начин на депозит и ќе ги внесете сите потребни детали, казиното автоматски ќе ги зачува, така што нема да треба да ја поминувате истата процедура во иднина.

Како и во секое друго казино, можете да повлекувате само со истиот метод што го користевте за да направите депозит. Во случај да се соочите со некои проблеми, треба да ја контактирате поддршката за корисници за помош.

Код за бонус за депозит

Код за бонус за депозит

ComeOn Casino има различен сет на бонус промоции на располагање и треба да го користите соодветниот бонус код за да ги играте:

· По регистрацијата ќе добиете 5 бесплатни вртења без потреба од код.

· За 50 бесплатни вртења треба да го користите кодот за бонус на казиното %PROMOCODE

· За бонус без депозит од 25 долари и 50 бесплатни вртења, треба да го користите кодот за бонус на казиното % PROMOCODE

· За 100% бонус за совпаѓање на депозит и 20 бесплатни вртења, треба да го користите кодот за бонус на казиното % PROMOCODE

· За 10 бесплатни вртења треба да го користите кодот за бонус на казиното %PROMOCODE

· За бонус без депозит од 5 долари, треба да го користите кодот за бонус на казиното %PROMOCODE

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Поставувањето на лимит за депозит се смета за одговорно играње. Понекогаш напливот на адреналин може да ве однесе и може да донесете избрзани одлуки и да ги трпите последиците подоцна. Затоа, за да избегнете какви било непријатни ситуации, ве советуваме да ја поставите вашата граница уште пред да одлучите да играте. Лимитот стапува на сила веднаш по направените депозити. Казиното ќе пресмета колку депозити сте направиле во соодветниот временски интервал. Можете да изберете да поставите дневно, неделно и месечно ограничување.

Можете да го промените лимитот за депозит во секое време. Но, имајте на ум дека доколку сакате да го зголемите лимитот, ќе треба да почекате 7 дена пред да се одржи акцијата. Ова е таканаречениот период на разладување. Секое намалување на лимитот за депозит ќе стапи на сила веднаш.

Валути

Валути

Ова се следните валути достапни во овој момент во ComeOn Casino: EUR, GBP, CAN, CLP, NOK, NZD, RUB, SEK, USD