ComeOn Преглед на казино - Games

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното нуди широк спектар на игри. Прочитајте ја збирката игри и правила во кои играчите можат да уживаат во ComeOn!

Бакара

Бакара

Бакара е забавна игра со карти која може да се најде и во онлајн и во копнените казина. Причината за популарноста на оваа игра е фактот што нуди навистина ниска предност што е од 1,36% до 1,17%.

Кога играте бакара на интернет, ќе дознаете дека има многу опции достапни за вас. Постојат различни верзии на истата игра и секоја од нив има малку различни правила и опции за обложување. Многу е важно да ги знаете разликите пред да одлучите да ја играте играта за вистински пари, бидејќи не сакате ова да испадне скапо искуство.

Еве неколку различни варијации на бакара:

· Чемин де Фер

· Punto Banco

· Банка

· Бакара со три карти

Главната идеја на играта е иста во сите овие варијации и главната разлика е во начинот на кој се диктирани потезите на играчот и банкарот. Но, повторно има многу варијации и можете да ја изберете онаа што ја сакате.

Како да се игра бакара

Како да се игра бакара

Целта на baccarat е да има карти со вредност 9, или блиску до 9. Играта се игра помеѓу еден играч и дилерот, а ако ја играте онлајн верзијата, таа е помеѓу вас и вашиот компјутер. Мора да се обложите пред да започнете и можете да се обложите на дилерот, на играчот или на нерешено.

Бакара е игра на среќа, но сепак има некои стратегии што можете да ги искористите за да ги победите шансите.

· Секогаш користете ја играта што се игра со помалку палуби, на тој начин нема да мора да следите толку многу карти.

· Секогаш наоѓајте игра која нуди провизија за банкарски облози помала од 5%.

· Кога ставате облог, обложувајте се на банкарот бидејќи тој има најнизок куќен раб.

· Секогаш обложувајте се со парите што можете да си дозволите да ги изгубите. Одлучете колкав ќе биде вашиот буџет за таа конкретна сесија и држете се до него.

· Избегнувајте да ставате облози врз основа на резултатот од претходниот облог.

слотови

слотови

Слотовите се една од најиграните казино игри досега. Тие се виртуелната верзија на класичните автомати и уживаат огромна популарност меѓу коцкарите, можеби затоа што нудат победи кои го менуваат животот. И не само тоа, онлајн слотови користат различни теми, така што веројатно можете да најдете игра за вашата омилена активност, книга, филм, како што сакате. Неверојатните карактеристики како бесплатни вртења и мини бонус игри се само цреши на врвот. Тие ќе ви помогнат да ја зајакнете вашата рамнотежа за кратко време. Онлајн слотови се толку забавни што едноставно не можете да ја најдете истата забава што ја нудат на кое било друго место, без разлика колку напорно се трудите.

Во онлајн казиното ComeOn можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер. Некои од најпопуларните наслови вклучуваат: Тор, Наркос, Ловци на волци, Книга на авантурите и многу други.

Историјата на слот машините

Историјата на слот машините

Веројатно се прашувате за историјата зад вашата омилена казино игра. Па, првиот автомат беше развиен во 1891 година во Њујорк. Тоа беше слот за карти со пет тркала инспириран од покер. Подоцна системот за покер беше заменет и беа вклучени сите симболи што ги знаете сега. Оваа машина беше огромен успех, па набрзо беше инсталирана насекаде како во пабови, берберници, насекаде каде што се собираше народ.

Првиот видео слот беше создаден во 1976 година во Лас Вегас. Можете да замислите колку популарна беше оваа игра тогаш. Многу работи се сменија од тогаш, но идејата е иста. Во денешно време игрите се посложени, вклучуваат бесплатни вртења, бонуси и нивоа на напредок.

Што се бесплатни слотови?

Што се бесплатни слотови?

Бесплатните слотови се достапни во секое онлајн казино. Ова е моментот кога можете да ја играте демо верзијата на играта, што значи дека не треба да вложувате депозит за да го направите тоа, но ако победите, не очекувајте ниту да направите повлекување. Ова е одличен начин да се запознаете со играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Карактеристики на слот машини

Карактеристики на слот машини

Небото е граница кога станува збор за различни функции на интернет слотови може да понуди. Тие постојано се менуваат и постојано се додаваат нови и подобрени функции. Ајде да погледнеме некои од омилените карактеристики на сите времиња:

· Бонус кругови – Може да активирате бонус кругови, во повеќето случаи, кога ќе соберете три или повеќе бонус симболи. Овде можете или да добивате бесплатни вртења или други функции во играта.

· Бесплатни вртења- Бесплатните вртења се веројатно најомилената карактеристика од сите, меѓу коцкарите. Како што сугерира неговото име, ова е местото каде што добивате бесплатни вртења, што значи дека можете да ги вртите ролните без трошоци.

· Симболи за расфрлање - овие симболи може да ви помогнат да активирате некои награди, а во исто време тие нудат исплати и не мора да бидат на активна линија за плаќање.

· Диви симболи – Дивите симболи се користат како замена за други симболи за да се заврши победничката линија. Понекогаш доаѓаат дури и со мултипликатор. Постојат различни диви симболи, вклучувајќи проширување, лепливо, случајно и така натаму.

покер

покер

Покерот е стратешка и возбудлива игра со карти која може да се најде во безброј варијанти. Учењето како да се игра покер може да потрае неколку минути, само ги меморирате рацете и готово, но совладувањето на вештините може да ви одземе цел живот, затоа подобро започнете сега. Правилата на игрите се во основа исти иако има многу различни варијации на играта. Треба да ги научите правилата напамет и од големо значење е да ја разберете вредноста на покерските раце.

Играта обично се игра со две палуби со карти за да се забрза процесот. Имате четири различни опции кои треба да ги земете предвид при обложување во речиси сите варијанти на покер.

· Можете да направите „покачување“ ако мислите дека имате добра рака или кога сакате да блефирате.

· Можете да „свиткате“ ако не сакате да играте со зголемениот облог или кога верувате дека вашата рака не е доволно добра за да продолжите.

· Може да се јавите ако одлучите да ја изедначите сумата што ја обложил играчот што се зголемил.

· Можете да „проверувате“ што значи дека никој не се обложил на тековната улица, па затоа акцијата ја пренесувате на играчот од левата страна без да вложувате никаков облог.

Покер раце

Ако сакате да избегнете грешки кога играте покер, треба да го разберете рангирањето на покер. Секоја рака има ранг и ваша обврска е да ги научите овие рангови:

· Ројал Флеш - Ова е кога имате кец на десетка, крал, кралица, џек и десет сите идентични одела.

· Стрејт флеш - ова е кога имате пет карти по нумерички редослед, сите со идентични одела.

· Четири од еден вид – Ова е кога имате четири карти од ист ранг, и една странична карта или „кикер“.

· Фул Хаус – Ова е кога имате три карти од ист ранг и две карти со различен ранг што одговара.

· Флеш - Ова е кога имате пет карти од ист костум.

· Стрејт - Ова е кога имате пет карти во низа.

· Три од еден вид - Ова е кога имате три карти од ист ранг и две неповрзани раце. · Два пара – Ова е кога имате две карти со соодветен ранг, уште две карти со соодветен ранг и една странична карта. · Еден пар – Ова е кога имате две карти со соодветен ранг и три неповрзани странични карти. · Висока карта - Ова е кога имате некоја рака што не се квалификува за категоријата наведена погоре.

Што е „Покер лице“?

Веројатно сте слушнале за терминот „Покер лице“ некаде порано. Значењето зад оваа фраза се однесува на можноста да ги скриете вашите мисли и чувства. На сите ни е познат говорот на телото и како тој може да го издаде тоа како навистина се чувствуваме. Добриот покер играч треба да ги маскира своите чувства со лице без израз, па другите да не можат да погодат колку добро им оди или само блефираат.

Омаха покер

Омаха покер е една од најпопуларните варијанти на покер што се игра низ целиот свет. Постојат неколку варијанти на истата игра, вклучувајќи:

· Пот-лимит

· Нема ограничување

· Омаха Хи-Ло

Секој играч добива четири карти, каде што треба да користи две од тие и три карти од купот на заедницата за да ја изгради својата рака.

Светска серија на покер

Светска серија на покер

Светската серија на покер е еден од најпопуларните и најпознатите покер турнири. Се започна во 1970 година во Лас Вегас благодарение на Бени Бинион и денес се одржува секоја година на различни места. Турнирот моментално е спонзориран од Caesar Entertainment Corporation. Овој турнир е шанса да поставите рекорд и да освоите некои големи пари.

Совладувањето на стратегијата за играње покер бара извесно време. Добрата работа сега е што можете да ја вежбате играта дома со вашите пријатели или во онлајн казино. Речиси секое онлајн казино нуди можност да играте покер во демо верзија, што значи дека не треба да ги вложувате вашите пари, но сепак можете да ја практикувате вашата стратегија. Гледате дека за победа во покер е потребна здрава доза на среќа, сериозна вештина и челични нерви.

Бинго

Бинго

Бингото повеќе не се смета за омилена игра на вашата баба. Со доаѓањето на интернетот, секој може да игра бинго онлајн. Играта е супер лесна и забавна за играње. Ова е едноставен водич за тоа како се игра играта, во случај да сте нов во Бинго. Пред секоја игра што ви се дава една или повеќе Бинго картички, тие имаат решетка од 5x5 што формираат 25 полиња каде буквата покрива опсег на одредени броеви. Играта се игра со 75 топки кои се изведуваат по случаен избор на интернет.

Можете да обложувате пресврти на облози додека ги гледате избраните картички на екранот. Ако сакате да ги зголемите вашите шанси за победа, единствената стратегија што можете да ја примените е да добиете повеќе бинго картички. Кога ја играте играта онлајн, секогаш кога ќе се извлече број, тој автоматски се означува на вашата картичка.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек нуди неколку различни варијации на играта и можете да ја играте како верзија со низок, среден и висок влог. Минималниот облог што можете да го поставите на некои игри е дури 5p, а максимумот е 500 долари.

Single Blackjack се смета за најдобра верзија за почетник. Играта се игра само со една палуба од 52 карти и картите се мешаат по секоја рака. Дозволено е само едно делење и крупието дели по една карта на секоја мека рака. Но, ако сте запознаени со играта и сакате да играте попредизвикувачка верзија, можете да одите на Blackjack Pro. Оваа игра се игра со 4 палуби со карти и најголемата количина на раце што можете да ја играте е три.

Рулет

Рулет

Играта рулет е многу едноставна, но сепак треба да ги разберете правилата пред да одлучите да играте за вистински пари. Играта се заснова на среќа, но има неколку стратегии што можете да ги примените за да ги зголемите вашите шанси за победа.

Кога играте рулет онлајн, треба да научите дека има многу различни опции на располагање. Уште повеќе, имате шанса да играте рулет во живо во казиното ComeOn и да имате блиску до реално животно искуство.

Правила за рулет

Рулетот се состои од тркало и маса со многу броеви и квадрати. И, во теорија, играта е многу лесна за играње. Ги ставате вашите чипови на бројот за кој верувате дека ќе победи и чекате топката да падне во еден од многуте џебови. Ако точно сте погодиле вие сте победникот, ако не можете да продолжите да ја играте играта. Но, ако барате како да победите на рулет, тогаш работите стануваат малку покомплицирани. Постојат многу различни стратегии кои не само што треба да ги научите, туку и да ги практикувате за да ги употребите подоцна во вашата игра. Овде ќе вклучиме неколку стратегии за да можете да видите која најмногу одговара на вашиот стил на игра.

Систем Martingale – Ова е еден од најпопуларните методи кои сè уште се користат при играње рулет. Започнувате со ставање мали облози што може да се управуваат на масата и продолжувате да играте користејќи го истиот облог додека не изгубите. Потоа, треба да го удвоите следниот облог и кога ќе победите треба да се вратите на оригиналната големина на облогот и да го започнете процесот повторно.

Теоретски можете да играте засекогаш користејќи го методот, но во пракса работите не се секогаш толку добри. Други популарни методи вклучуваат обратен мартингејл, системот Д'Алемберт и системот Фибоначи.

Распоред на маса

Постојат два главни типа на рулет, американски и европски. Главната разлика помеѓу овие две е тоа што во американскиот рулет има дополнителен џеб за двојна нула. Табелата во двете варијации е поставена со правоаголна мрежа со 3 колони кои содржат 36 броеви.

Облозите во рулет се поделени на внатрешни облози и надворешни облози:

· Надворешни облози – Ваквите облози се сметаат за најдобра почетна точка за сите нови играчи. Тие нудат најниски исплати, но најголема веројатност за победа. Тие нудат 50-50 шанси за победа и исплатата е 1:1, така што дефинитивно можете да ги удвоите вашите пари. Овие облози вклучуваат црвено или црно, коефициенти или парови и облози на мали и високи броеви. Друга опција е да се обложите на одреден сет од 12 броеви, тоа се таканаречениот облог со колона или дузина, а исплатата за овие облози е 2:1.

· Внатрешни облози – исплатите за овие видови облози се навистина многу повисоки од оние за надворешни облози, но негативната страна на ова е што шансите за победа се многу помали. Највисоко платено е облогот директно нагоре, тука се обложувате на еден број и се плаќа 35:1. Потоа имаме сплит облог, каде што се обложувате на два броја, а исплатата за овој облог е 17:1. Улични облози се ставаат на три броја во истиот ред и нудат исплата 11:1. Влогот во агол е сличен на уличен облог, но овде се обложувате на четири броја и исплатата е 8:1.

Онлајн рулет во казиното ComeOn

Во казиното ComeOn можете да најдете широк спектар на различни опции за онлајн рулет што можете да ги играте. Игрите што ги нудат се напојувани од некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата како што се NetEnt, NYX и Play'n GO. Тие нудат игри и за секаков вид на играчи, така што лесно можете да најдете варијација која нуди минимален облог од 10p и висока варијација на ролери каде што можете да потрошите и некои големи пари. И тоа не е се, благодарение на рулетот во живо можете да го донесете казиното во вашиот дом.

Како да се игра американски и европски рулет

Досега имате идеја за табелата и различните видови облози што можете да ги ставате, но што е со тркалото. Претходно споменавме дека во основа има 2 различни тркала, европското тркало кое има 37 џебови и американското тркало кое има 38 џебови. Тој дополнителен џеб го прави работ на куќата повисок, па ако сакате да ги зголемите вашите шанси, ве советуваме да играте на европското тркало. Сепак, францускиот рулет може да се смета за најдобра опција, поради правилото La Partage. Сè на сè, играта е во основа иста. Мора да го ставите вашиот облог пред да истече времето, и штом сè е подготвено, топката ќе биде фрлена на тркалото. Откако топката ќе слета во џебот, облозите се плаќаат.

Трикови со рулет

Што би рекле ако ви кажеме дека постојат одредени трикови со кои можете да победите на рулет? Сите знаеме дека учењето и потоа совладувањето на стратегија може да биде многу предизвикувачко искуство, па зошто да не ги искористите овие едноставни трикови наместо тоа. За почеток, треба да се фокусирате на надворешните облози, бидејќи на овој начин нема да изгубите толку многу пари. Во казиното ComeOn можете да играте рулет во демо игра, што значи дека можете да вежбате колку што сакате без да потрошите пара. И последно, но не и најмалку важно, секогаш играјте одговорно.

Спортско обложување

Спортско обложување

Спортското обложување е друга форма на коцкање што е забавно и забавно. Добрата работа за овој вид обложување е што можете да добиете пристоен профит ако знаете што правите. Значи, за да го направите тоа, треба да избегнете некои вообичаени стапици. Но, не грижете се, ние сме тука да ви помогнеме.

Значењето на шансите

Ако не ги разбирате шансите за обложување, тогаш сте осудени на неуспех. Шансите одлучуваат дали одреден облог има вредност или не. Во казиното ComeOn можете да најдете три главни типа на облози:

· Американец

· Дропка

· Децимална

Најлесен формат за разбирање се децималните коефициенти за обложување. Тие го означуваат враќањето за секоја единица залог. Така, на пример, децималните коефициенти од 2,00 имплицираат дека за секоја обложена единица ќе добиете 2,00 единици назад, кога вашиот облог е успешен.

Но, без разлика кои шанси за обложување ќе изберете да ги користите, во казиното ComeOn тие нудат некои од најниските маржи од која било онлајн спортска книшка, што значи дека можете да најдете некои дарежливи коефициенти овде.

Можете исто така да најдете различни големи спортски настани како што е Лигата на шампионите или домашни натпревари како Премиер лига. Без оглед на вашите преференции за обложување, можете да го најдете овде и благодарение на профитабилните коефициенти може да се претвори во незаборавно искуство.

На што можете да се обложите?

На што можете да се обложите?

Без оглед на популарниот настан што можете да го замислите, можете да го најдете овде во казиното ComeOn. Така, можете да се обложувате на коњи, фудбал, тенис и бејзбол, само да наведете некои.

· Фудбал - Најпопуларно е обложување на фудбал. Се чини дека фудбалот е крал на онлајн спортското обложување насекаде. Една од причините може да биде затоа што овој спорт се игра во текот на целата година, па затоа има многу добри натпревари за обложување. Постојат турнири на кои репрезентациите се натпреваруваат едни против други, како што се Европското првенство, Копа Америка и Светското првенство. Исто така, постојат светски натпревари како Лигата на шампионите.

· Трки со коњи - Речиси секојдневно можете да најдете настани за коњски трки. ComeOn има платформа погодна за корисниците каде што позиционираат врски до настани како што се Grand National или Cheltenham. Најновото во нивната понуда се виртуелните трки кои стануваат се попопуларни благодарение на своите графички анимации и најсовремената технологија.

· Обложување со еСпорт – Ова е нов вид на обложување што во последно време се зголемува во популарност. Главно тоа е затоа што секоја игра може да се гледа како различен вид спорт кој бара различен сет на вештини и стратегии. Милиони гледачи се најавуваат секој ден за да проследат некои од овие спортови, што покажува многу за нивната популарност. На ComeOn можете да најдете широк спектар на пазари за обложување на сите главни натпревари за еСпорт, како што се Dota 2, League of Legends, StarCraft II, само за да наведам некои.