ComeOn Преглед на казино - Payments

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Payments

Во овој момент можете да ги користите Neteller и Skrill за да направите депозит и повлекување, но за жал не можете да користите PayPal, исто така кредитни и дебитни картички, вклучувајќи Visa, Visa Electron, MasterCard и Maestro.

Правила за наплата

Исплатата е многу едноставна, особено со функцијата Cash Out која ви овозможува да го повлечете вашиот облог пред да заврши играта. На овој начин можете да ги минимизирате вашите загуби.

Проблеми со готовина

Можно е да се соочите со некои проблеми кога се обидувате да ги искеширате вашите добивки. Ова се некои од работите што можете да ги направите за да се обидете да го решите проблемот:

· Погледнете дали сте ги пополниле сите потребни полиња на страницата за повлекување. Вашето барање нема да биде обработено ако сте пропуштиле поле, па затоа е секогаш добро да се провери двапати.

· Погледнете дали вашата банка прифаќа пари од организација за коцкање.

· Погледнете дали вашата кредитна или дебитна картичка е истечена.

Ако ги удвоите ТОЧНО сите работи споменати погоре и проблемот сè уште опстојува, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат.

Стратегија за готовина

Готовината е многу популарна карактеристика што ја користат обложувачите. Ова е одличен начин да го завршите вашиот облог рано од која било причина. На пример, кога вашиот облог губи, можете барем да се задоволите со дел од вашиот влог назад.

Кога сакате да ги проверите вашите отворени облози, треба да отидете во делот „Мои облози“. Ќе видите копче за уплата за секој облог што е достапен за уплата. Доколку сте задоволни со износот, можете да потврдите дека сакате да го прекинете облогот и да ја добиете прикажаната сума, која веднаш ќе биде префрлена на вашата сметка.

Јазици

Главниот пазар на ComeOn Casino е ОК, Шведска, Чиле и Германија, така што тоа значи дека ако живеете во една од овие земји, можете да пристапите до казиното на вашиот мајчин јазик. Еве целосна листа на јазици достапни во овој момент:

· Англиски

· Шведски

· Норвешки

· Фински

· Германски

· Шпански

Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (14)