ComeOn Преглед 2024 - Payments

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Во овој момент можете да ги користите Neteller и Skrill за да направите депозит и повлекување, но за жал не можете да користите PayPal, исто така кредитни и дебитни картички, вклучувајќи Visa, Visa Electron, MasterCard и Maestro.

Правила за наплата

Правила за наплата

Исплатата е многу едноставна, особено со функцијата Cash Out која ви овозможува да го повлечете вашиот облог пред да заврши играта. На овој начин можете да ги минимизирате вашите загуби.

Проблеми со готовина

Проблеми со готовина

Можно е да се соочите со некои проблеми кога се обидувате да ги искеширате вашите добивки. Ова се некои од работите што можете да ги направите за да се обидете да го решите проблемот:

· Погледнете дали сте ги пополниле сите потребни полиња на страницата за повлекување. Вашето барање нема да биде обработено ако сте пропуштиле поле, па затоа е секогаш добро да се провери двапати.

· Погледнете дали вашата банка прифаќа пари од организација за коцкање.

· Погледнете дали вашата кредитна или дебитна картичка е истечена.

Ако ги удвоите ТОЧНО сите работи споменати погоре и проблемот сè уште опстојува, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат.

Стратегија за готовина

Стратегија за готовина

Готовината е многу популарна карактеристика што ја користат обложувачите. Ова е одличен начин да го завршите вашиот облог рано од која било причина. На пример, кога вашиот облог губи, можете барем да се задоволите со дел од вашиот влог назад.

Кога сакате да ги проверите вашите отворени облози, треба да отидете во делот „Мои облози“. Ќе видите копче за уплата за секој облог што е достапен за уплата. Доколку сте задоволни со износот, можете да потврдите дека сакате да го прекинете облогот и да ја добиете прикажаната сума, која веднаш ќе биде префрлена на вашата сметка.

Јазици

Јазици

Главниот пазар на ComeOn Casino е ОК, Шведска, Чиле и Германија, така што тоа значи дека ако живеете во една од овие земји, можете да пристапите до казиното на вашиот мајчин јазик. Еве целосна листа на јазици достапни во овој момент:

· Англиски

· Шведски

· Норвешки

· Фински

· Германски

· Шпански