ComeOn Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

Ако мислите дека вие или некој што го познавате има проблеми со коцкањето, треба да контактирате со Gable Aware на 0808 8020 133 или да ја посетите begambleaware.org.

Лимит на депозит

Казиното обезбедува алатки кои ќе ви помогнат да го контролирате вашето коцкање. Најдоброто нешто што треба да направите е да играте одговорно и да поставите некои ограничувања дури и пред да направите депозит. Можете да поставите ограничувања за многу работи како што се износот што го депонирате или времето што го поминувате играјќи на пример.

Тест за самооценување

Ако мислите дека големата победа е одговорот на сите ваши проблеми, тогаш може да ги преиспитате вашите навики за коцкање. Добра идеја е да го направите тестот за самооценување кој ќе го одреди влијанието на коцкањето врз вашиот живот.

Самоисклучување

Може да отидете во поставките на вашата сметка или да контактирате со поддршката за корисници ако сакате да се одморите од коцкањето. Постојат многу опции достапни на веб-страницата. Ќе се заштитите од добивање директен маркетинг и во овој период.

Проблем со коцкање

Ако сè уште не сте сигурни дали имате проблем со коцкањето или не, постојат некои знаци кои не треба да ги игнорирате. · Дали понекогаш играте повеќе отколку што прво сакавте? · Дали коцкањето има негативно влијание врз вашиот личен живот или работа? · Дали сте се обиделе претходно да престанете да се коцкате, но едноставно не сте можеле? · Дали чувствувате потреба да ги лажете пријателите и семејството за вашите навики за коцкање? · Дали верувате дека големата победа е одговор на вашите проблеми?

Вие сте тој кој треба да ги направи првите чекори кога ќе забележите дека коцкањето стана проблем. Можете да побарате помош или да искористите некои од алатките што ги нуди казиното. На пример, можете сами да се исклучите за коцкање, и на тој начин нема да можете да се најавите на вашата сметка во момент на слабост. Можете исто така да користите софтвер кој ќе го блокира пристапот до која било локација за коцкање на вашиот компјутер, како што се Betfilter и Gamban.

Коцкањето треба да биде забавна активност, но сепак има некои луѓе кои развиваат зависност. Наш совет е секогаш да играте одговорно.

Има некои работи што треба да ги земете во предвид: · Одредете буџет со пари што можете да си го дозволите да го изгубите и држете се до него. · Никогаш не играјте за да заработите пари, туку играјте за забава. · Секогаш коцкајте во чиста состојба на умот, никогаш кога сте под дејство на дрога или алкохол. · Секогаш правете редовни паузи.

Алатки ComeOn

Можете да најдете многу алатки во казиното ComeOn за да го контролирате вашето коцкање. Првото нешто што ве советуваат да направите е да следите колку играте. Кога ќе отидете на вашиот профил на ризик, ќе ги видите сите податоци од вашите активности на сметката. На овој начин имате шанса да обрнете внимание на можните предупредувачки знаци.

Можете да започнете со поставување на лимит за депозит пред да започнете да играте. На овој начин можете да бидете сигурни дека ќе се држите до вашиот буџет. Можете да регулирате колку пари депонирате на дневна, неделна и месечна основа.

Секој пат кога сакате да приспособите ограничување, можете да отидете во делот „Одговорно играње“ и да кликнете на износот што сакате да го промените. Кога сакате да го намалите лимитот, промената веднаш се ажурира, додека зголемувањето може да потрае до 72 часа.

Проверка на реалноста

Друга многу корисна алатка е проверка на реалноста која делува како потсетник за време на сесиите на играта. Ова ќе ви каже колку време сте најавени и колку сте освоиле и изгубиле додека играте. Откако ќе го поставите временското ограничување, ќе добиете потсетник во форма на скокачки прозорец што треба да го одобрите, но тоа нема да ја промени вашата сесија на играта.

Во случај да сакате да се одморите од коцкањето, ComeOn Casino ви нуди малку време да се разладите и да одморите од коцкањето. Понудата ги има следните временски периоди: · 24 часа · 1 недела · 1 месец · 6 недели · 6 месеци · Неопределен временски период

Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (14)