ComeOn Преглед на казино - Responsible Gaming

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 евра
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Ако мислите дека вие или некој што го познавате има проблеми со коцкањето, треба да контактирате со Gable Aware на 0808 8020 133 или да ја посетите begambleaware.org.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Казиното обезбедува алатки кои ќе ви помогнат да го контролирате вашето коцкање. Најдоброто нешто што треба да направите е да играте одговорно и да поставите некои ограничувања дури и пред да направите депозит. Можете да поставите ограничувања за многу работи како што се износот што го депонирате или времето што го поминувате играјќи на пример.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Ако мислите дека големата победа е одговорот на сите ваши проблеми, тогаш може да ги преиспитате вашите навики за коцкање. Добра идеја е да го направите тестот за самооценување кој ќе го одреди влијанието на коцкањето врз вашиот живот.

Самоисклучување

Самоисклучување

Може да отидете во поставките на вашата сметка или да контактирате со поддршката за корисници ако сакате да се одморите од коцкањето. Постојат многу опции достапни на веб-страницата. Ќе се заштитите од добивање директен маркетинг и во овој период.

Проблем со коцкање

Проблем со коцкање

Ако сè уште не сте сигурни дали имате проблем со коцкањето или не, постојат некои знаци кои не треба да ги игнорирате. · Дали понекогаш играте повеќе отколку што прво сакавте? · Дали коцкањето има негативно влијание врз вашиот личен живот или работа? · Дали сте се обиделе претходно да престанете да се коцкате, но едноставно не сте можеле? · Дали чувствувате потреба да ги лажете пријателите и семејството за вашите навики за коцкање? · Дали верувате дека големата победа е одговор на вашите проблеми?

Вие сте тој кој треба да ги направи првите чекори кога ќе забележите дека коцкањето стана проблем. Можете да побарате помош или да искористите некои од алатките што ги нуди казиното. На пример, можете сами да се исклучите за коцкање, и на тој начин нема да можете да се најавите на вашата сметка во момент на слабост. Можете исто така да користите софтвер кој ќе го блокира пристапот до која било локација за коцкање на вашиот компјутер, како што се Betfilter и Gamban.

Коцкањето треба да биде забавна активност, но сепак има некои луѓе кои развиваат зависност. Наш совет е секогаш да играте одговорно.

Има некои работи што треба да ги земете во предвид: · Одредете буџет со пари што можете да си го дозволите да го изгубите и држете се до него. · Никогаш не играјте за да заработите пари, туку играјте за забава. · Секогаш коцкајте во чиста состојба на умот, никогаш кога сте под дејство на дрога или алкохол. · Секогаш правете редовни паузи.

Алатки ComeOn

Алатки ComeOn

Можете да најдете многу алатки во казиното ComeOn за да го контролирате вашето коцкање. Првото нешто што ве советуваат да направите е да следите колку играте. Кога ќе отидете на вашиот профил на ризик, ќе ги видите сите податоци од вашите активности на сметката. На овој начин имате шанса да обрнете внимание на можните предупредувачки знаци.

Можете да започнете со поставување на лимит за депозит пред да започнете да играте. На овој начин можете да бидете сигурни дека ќе се држите до вашиот буџет. Можете да регулирате колку пари депонирате на дневна, неделна и месечна основа.

Секој пат кога сакате да приспособите ограничување, можете да отидете во делот „Одговорно играње“ и да кликнете на износот што сакате да го промените. Кога сакате да го намалите лимитот, промената веднаш се ажурира, додека зголемувањето може да потрае до 72 часа.

Проверка на реалноста

Проверка на реалноста

Друга многу корисна алатка е проверка на реалноста која делува како потсетник за време на сесиите на играта. Ова ќе ви каже колку време сте најавени и колку сте освоиле и изгубиле додека играте. Откако ќе го поставите временското ограничување, ќе добиете потсетник во форма на скокачки прозорец што треба да го одобрите, но тоа нема да ја промени вашата сесија на играта.

Во случај да сакате да се одморите од коцкањето, ComeOn Casino ви нуди малку време да се разладите и да одморите од коцкањето. Понудата ги има следните временски периоди: · 24 часа · 1 недела · 1 месец · 6 недели · 6 месеци · Неопределен временски период