ComeOn Преглед 2024 - Tips & Tricks

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $200
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Кодот за ваучер ComeOn за 2020 година е многу едноставен за користење. Треба само да залепите %PROMOCODE во полето за код на ваучерот ComeOn и ќе добиете бесплатен облог од $10. Мора да го користите вашиот код кога се регистрирате како нов клиент и правите депозит. Мора да ја искористите оваа понуда во првите 14 дена од отворањето на сметката.

Стратегии за обложување

Стратегии за обложување

Играњето слотови може да биде многу забавен начин да поминете некое време. Но, зошто да не освоите пари додека и вие се забавувате. Овде ќе споделиме неколку стратегии што можете да ги користите додека играте во ComeOn казиното. Стратегиите за обложување се многу популарни бидејќи ќе ви помогнат подобро да ја разберете играта. Овие стратегии можат да бидат или позитивно прогресивни или негативно прогресивни.

· Позитивната прогресија нè учи да ги намалуваме влоговите кога губиме и да ги зголемуваме влоговите кога победуваме.

· Негативната прогресија нè учи да ги зголемуваме влоговите кога губиме и да ги намалуваме влоговите кога победуваме.

Системот за обложување со условно ослободување е одличен начин да се види како функционира стратегијата за позитивна прогресија. Овој систем најдобро функционира за оние кои сакаат да играат паметно и да не ги губат парите многу брзо. Ќе треба да ја додадете сумата што сте ја добиле на вашиот удел. Да речеме дека започнувате со 10 долари и добивате рамномерен облог и завршувате со добивка од 10 долари. Така, следниот чекор е да ја додадете оваа сума на вашата основна сума и да започнете да ставате облози од 20 долари. Можете да продолжите да играте вака додека не сте задоволни со вашите добивки или додека не ги изгубите сите пари. Идејата зад овој систем е дека дури и ако изгубите, ќе ги изгубите почетните 10 долари само затоа што сте ја играле играта со куќни пари што сте ги додале на вашата основна сума.

Системот Martingale е пример за стратегија за негативна прогресија. Ова е исклучително ризична стратегија. Вака функционира, секој пат кога ќе изгубите ја удвојувате сумата на пари што сте ја обложиле на последниот облог. Кога ќе победите, го намалувате вашиот облог за половина. Ова е поради претпоставката дека сериите на губитници се проследени со победнички серии и обратно.

Се подразбира дека ако сакате да играте безбедно, тогаш треба да го изберете системот за обложување условно пред Мартингејл бидејќи секогаш е многу побезбедно да се игра со куќни пари отколку со свои.

Бонусите за добредојде се голем дел од секоја промоција на казино. Тие им даваат бесплатни пари на своите играчи како подарок за благодарност за изборот на нивното казино. Така, во овој момент веројатно се прашувате кој бонус за добредојде е добар за вас. Сметаме добар бонус за добредојде кога казиното се совпаѓа со вашата сума 100%. Ова значи дека ако направите депозит од $100 да речеме, ќе добиете уште $100 во бонус пари. Ова ќе ви остави 200 долари на салдото за да пробате некои игри. Можете исто така да пребарувате за казина кои нудат бонуси без депозит кога воопшто не сакате да направите депозит. Друга добра работа што треба да ја барате во казино е казино кое нуди добри ВИП програми, ова ќе ви се исплати на долг рок. И последно, но не и најмалку важно, секогаш играјте во добро познато и доверливо казино. Нема ништо полошо од тоа да освоите пари за подоцна да откриете дека не можете да ги повлечете.