ComeOn - Tips & Tricks

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Tips & Tricks

Кодот за ваучер ComeOn за 2020 година е многу едноставен за користење. Треба само да залепите %PROMOCODE во полето за код на ваучерот ComeOn и ќе добиете бесплатен облог од $10. Мора да го користите вашиот код кога се регистрирате како нов клиент и правите депозит. Мора да ја искористите оваа понуда во првите 14 дена од отворањето на сметката.

Стратегии за обложување

Играњето слотови може да биде многу забавен начин да поминете некое време. Но, зошто да не освоите пари додека и вие се забавувате. Овде ќе споделиме неколку стратегии што можете да ги користите додека играте во ComeOn казиното. Стратегиите за обложување се многу популарни бидејќи ќе ви помогнат подобро да ја разберете играта. Овие стратегии можат да бидат или позитивно прогресивни или негативно прогресивни.

· Позитивната прогресија нè учи да ги намалуваме влоговите кога губиме и да ги зголемуваме влоговите кога победуваме.

· Негативната прогресија нè учи да ги зголемуваме влоговите кога губиме и да ги намалуваме влоговите кога победуваме.

Системот за обложување со условно ослободување е одличен начин да се види како функционира стратегијата за позитивна прогресија. Овој систем најдобро функционира за оние кои сакаат да играат паметно и да не ги губат парите многу брзо. Ќе треба да ја додадете сумата што сте ја добиле на вашиот удел. Да речеме дека започнувате со 10 долари и добивате рамномерен облог и завршувате со добивка од 10 долари. Така, следниот чекор е да ја додадете оваа сума на вашата основна сума и да започнете да ставате облози од 20 долари. Можете да продолжите да играте вака додека не сте задоволни со вашите добивки или додека не ги изгубите сите пари. Идејата зад овој систем е дека дури и ако изгубите, ќе ги изгубите почетните 10 долари само затоа што сте ја играле играта со куќни пари што сте ги додале на вашата основна сума.

Системот Martingale е пример за стратегија за негативна прогресија. Ова е исклучително ризична стратегија. Вака функционира, секој пат кога ќе изгубите ја удвојувате сумата на пари што сте ја обложиле на последниот облог. Кога ќе победите, го намалувате вашиот облог за половина. Ова е поради претпоставката дека сериите на губитници се проследени со победнички серии и обратно.

Се подразбира дека ако сакате да играте безбедно, тогаш треба да го изберете системот за обложување условно пред Мартингејл бидејќи секогаш е многу побезбедно да се игра со куќни пари отколку со свои.

Бонусите за добредојде се голем дел од секоја промоција на казино. Тие им даваат бесплатни пари на своите играчи како подарок за благодарност за изборот на нивното казино. Така, во овој момент веројатно се прашувате кој бонус за добредојде е добар за вас. Сметаме добар бонус за добредојде кога казиното се совпаѓа со вашата сума 100%. Ова значи дека ако направите депозит од $100 да речеме, ќе добиете уште $100 во бонус пари. Ова ќе ви остави 200 долари на салдото за да пробате некои игри. Можете исто така да пребарувате за казина кои нудат бонуси без депозит кога воопшто не сакате да направите депозит. Друга добра работа што треба да ја барате во казино е казино кое нуди добри ВИП програми, ова ќе ви се исплати на долг рок. И последно, но не и најмалку важно, секогаш играјте во добро познато и доверливо казино. Нема ништо полошо од тоа да освоите пари за подоцна да откриете дека не можете да ги повлечете.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (14)