ComeOn Преглед 2024 - Withdrawals

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $200
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Можете да направите повлекување на вашите добивки користејќи многу различни методи кога играте во казиното ComeOn. Следете ги овие едноставни чекори кога сакате да направите повлекување:

· Најавете се на вашата сметка

· Кликнете на повлекување

· Изберете ја вашата картичка од списокот и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

· Потврдете го вашето повлекување.

Сепак, има една работа што треба да ја запомните, мора да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за правење депозит. Во случај методот што го претпочитате да не е достапен поради истекување на картичката или затворена банкарска сметка, контактирајте го тимот за поддршка и тие ќе ви помогнат. Казиното може да побара дополнителна документација за да го потврди вашиот идентитет. Постојат максимални ограничувања и минимални ограничувања кои важат кога се работи за повлекување и тие се јасно наведени.

Neteller за повлекувања

Neteller за повлекувања

ComeOn Casino им овозможува на своите клиенти да направат повлекување користејќи еден од најдоверливите и најсигурни е-паричници, Neteller. Добрата вест кога го користите овој начин на повлекување е дека ќе ги добиете парите брзо откако ќе се потврди вашето повлекување. Повлекувањето е многу лесно. Треба да отидете на екранот на кој се прикажува Направи повлекување и изберете Neteller, внесете ги потребните детали и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Минималниот износ што можете да го повлечете е 18 долари, а максималната е 8000 долари.

Skrill за повлекувања

Skrill за повлекувања

Друг доверлив еПаричник препознаен и од казината и од играчите е Skrill. Добрата вест е дека можете да го користите овој метод за да направите повлекување, а уште подобра вест е дека вашите средства ќе бидат префрлени многу брзо. Овој метод не бара дополнителни трошоци за трансфери, но имајте на ум дека минималната потребна сума е 18 УСД, а максималната е 7900 УСД.

Време на повлекување

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од методот што го користите кога ги повлекувате вашите средства.

· Потребни се меѓу 2 и 7 работни дена кога ќе направите повлекување со помош на кредитна или дебитна картичка.

· Потребни се меѓу 2 и 7 работни дена кога ќе направите повлекување преку банкарски трансфер.

· Потребни се околу 24 часа кога користите Neteller

· Потребни се околу 24 часа кога користите Skrill.

Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Повеќето бонуси што казиното им ги нуди на своите нови играчи доаѓаат со одредени барања за обложување. Ако не сте ги исполниле тие барања, нема да можете да направите повлекување. Највисоката сума што можете да ја повлечете откако ќе победите од бонус за добредојде или бесплатни вртења е 100 долари. Ако сте освоиле повеќе од 100 долари, таа сума ќе биде отстранета од вашата сметка откако ќе поднесете барање за повлекување.

Како да направите повлекување?

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е крајната цел на сите. Во ComeOn треба да направите повлекување користејќи го истиот метод што го користевте за уплата. Ако поради некоја причина сакате да го промените начинот на повлекување, веројатно ќе треба да испратите документација за да го докажете вашиот идентитет.

На вашето прво барање за повлекување, треба да ја потврдите вашата адреса на е-пошта ако не сте го направиле тоа претходно. Многу е важно кога се регистрирате во казиното да ја внесете вистинската адреса за е-пошта.

Валути

Валути

Постојат различни валути што можете да ги користите кога сакате да направите повлекување во казиното ComeOn: USD, EUR, GBP, CAD, SEK, NOK и BRL