ComeOn Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Можете да направите повлекување на вашите добивки користејќи многу различни методи кога играте во казиното ComeOn. Следете ги овие едноставни чекори кога сакате да направите повлекување:

· Најавете се на вашата сметка

· Кликнете на повлекување

· Изберете ја вашата картичка од списокот и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

· Потврдете го вашето повлекување.

Сепак, има една работа што треба да ја запомните, мора да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за правење депозит. Во случај методот што го претпочитате да не е достапен поради истекување на картичката или затворена банкарска сметка, контактирајте го тимот за поддршка и тие ќе ви помогнат. Казиното може да побара дополнителна документација за да го потврди вашиот идентитет. Постојат максимални ограничувања и минимални ограничувања кои важат кога се работи за повлекување и тие се јасно наведени.

Neteller за повлекувања

ComeOn Casino им овозможува на своите клиенти да направат повлекување користејќи еден од најдоверливите и најсигурни е-паричници, Neteller. Добрата вест кога го користите овој начин на повлекување е дека ќе ги добиете парите брзо откако ќе се потврди вашето повлекување. Повлекувањето е многу лесно. Треба да отидете на екранот на кој се прикажува Направи повлекување и изберете Neteller, внесете ги потребните детали и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Минималниот износ што можете да го повлечете е 18 долари, а максималната е 8000 долари.

Skrill за повлекувања

Друг доверлив еПаричник препознаен и од казината и од играчите е Skrill. Добрата вест е дека можете да го користите овој метод за да направите повлекување, а уште подобра вест е дека вашите средства ќе бидат префрлени многу брзо. Овој метод не бара дополнителни трошоци за трансфери, но имајте на ум дека минималната потребна сума е 18 УСД, а максималната е 7900 УСД.

Време на повлекување

Времето на повлекување зависи од методот што го користите кога ги повлекувате вашите средства.

· Потребни се меѓу 2 и 7 работни дена кога ќе направите повлекување со помош на кредитна или дебитна картичка.

· Потребни се меѓу 2 и 7 работни дена кога ќе направите повлекување преку банкарски трансфер.

· Потребни се околу 24 часа кога користите Neteller

· Потребни се околу 24 часа кога користите Skrill.

Бонус за повлекување

Повеќето бонуси што казиното им ги нуди на своите нови играчи доаѓаат со одредени барања за обложување. Ако не сте ги исполниле тие барања, нема да можете да направите повлекување. Највисоката сума што можете да ја повлечете откако ќе победите од бонус за добредојде или бесплатни вртења е 100 долари. Ако сте освоиле повеќе од 100 долари, таа сума ќе биде отстранета од вашата сметка откако ќе поднесете барање за повлекување.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето е крајната цел на сите. Во ComeOn треба да направите повлекување користејќи го истиот метод што го користевте за уплата. Ако поради некоја причина сакате да го промените начинот на повлекување, веројатно ќе треба да испратите документација за да го докажете вашиот идентитет.

На вашето прво барање за повлекување, треба да ја потврдите вашата адреса на е-пошта ако не сте го направиле тоа претходно. Многу е важно кога се регистрирате во казиното да ја внесете вистинската адреса за е-пошта.

Валути

Постојат различни валути што можете да ги користите кога сакате да направите повлекување во казиното ComeOn: USD, EUR, GBP, CAD, SEK, NOK и BRL

Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
King of Glory
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино ХолдемКарибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Спорт
Спортско обложувањеТексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (14)