CookieCasino - Withdrawals

Age Limit
CookieCasino
CookieCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Повлекувањето е возбудлив дел, па поради таа причина, Cookie Casino ја поедностави процедурата за играчите да можат да ги добијат своите добивки што е можно поскоро. 

Сè што треба да направат играчите е да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Оттука, тие треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Валути

Покрај повеќејазичната платформа, Cookie Casino поддржува различни валути за играчите да имаат можност да се коцкаат во валута со која се запознаени. Валутните опции достапни во ова казино вклучуваат евро (евра), американски долар (USD), канадски долар (CAD), норвешка круни (NOK), полска злота (PLN), и новозеландски долар (NZD).

За да им ги олесни работите на играчите, Cookie Casino додаде различни начини на плаќање што играчите може да ги користат за да ги повлечат своите добивки.

 • Visa е кредитна картичка која играчите можат да ја користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Mastercard е кредитна картичка која играчите можат да ја користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Trustly е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Интеракт е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 25 долари, а максималниот износ е ограничен на 6.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • iDebit е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 25 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Instadebit е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 25 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Ecopayz е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Skrill е играч на е-паричник што може да го користи за да ги повлече своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Neteller е играч на е-паричник кој може да го користи за да ги повлече своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 10 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Нема вклучени такси и времето за обработка е моментално.
 • Банкарскиот трансфер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да ги повлечат своите добивки. Минималниот износ што можат да го повлечат е ограничен на 500 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари. Не се вклучени такси и времето за обработка е помеѓу 1 и 5 дена.

Време на повлекување

Времето на повлекување ќе зависи од начинот на плаќање што играчот ќе избере да го користи. Откако казиното ќе добие барање за повлекување, тие ќе го обработат повлекувањето што е можно поскоро, а тоа нема да потрае подолго од 24 часа. Ова се времињата за повлекување што ги нудат различните начини на плаќање:

 • Играчите кои се повлекуваат со помош на виза, можат да ги имаат своите средства помеѓу 1 и 3 банкарски дена.
 • Играчите кои прават повлекување со помош на Mastercard, можат да ги имаат своите средства помеѓу 1 и 3 банкарски дена.
 • Играчите кои прават повлекување користејќи Trustly, можат да ги имаат своите средства помеѓу 1 и 3 банкарски дена.
 • Играчите кои прават повлекување користејќи Interac, можат да ги имаат своите средства помеѓу 1 и 3 банкарски дена.
 • Играчите кои прават повлекување преку iDebit, можат веднаш да ги добијат своите средства.
 • Играчите кои прават повлекување користејќи InstaDebit, можат веднаш да ги добијат своите средства.
 • Играчите кои прават повлекување користејќи Neteller, можат веднаш да ги добијат своите средства.
 • Играчите кои прават повлекување користејќи Neosurf, можат веднаш да ги добијат своите средства.
 • Играчите кои повлекуваат преку банкарски трансфер, можат да ги имаат своите средства помеѓу 1 и 5 банкарски дена.

Бонус за повлекување

Играчите кои ќе создадат сметка во Cookie Casino и ќе го направат својот прв депозит ќе имаат можност да побараат бонус за добредојде што драстично ќе го зголеми нивното салдо. За да се квалификуваат за оваа понуда, играчите треба да направат минимален депозит од најмалку 10 долари.

За да направат повлекување на нивните добивки, играчите треба да ги исполнат условите за обложување. Исто така, многу е важно да ја потврдите сметката пред да побарате повлекување.

Како да се повлечете?

За да направат повлекување, играчите треба прво да се логираат на нивните сметки. Одете во Касиерката и изберете го начинот на плаќање што тие сакаат да го користат. Многу е важно да се користи истиот начин на плаќање за повлекување како оној што се користи за депонирање на прво место.

Изберете ја сумата што сакаат да ја подигнат и имајте на ум дека секој начин на плаќање има свои минимални и максимални ограничувања.

Валута

Cookie Casino додаде различни валути што играчите можат да ги користат за да ги повлечат своите добивки. Во овој момент, ова се достапните валути:

 • евра
 • американски долари
 • CAD
 • NOK
 • PLN
 • НЗД

Играчите треба да имаат на ум дека откако ќе изберат валута и ќе направат депозит користејќи ја, нема да можат да ја променат подоцна.

Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Полски
Фински
Француски
БонусиБонуси (6)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Германија
Грција
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Унгарија
Финска
Чешка
ИгриИгри (1)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
GiroPay
Interac
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (19)