CrazyFox Преглед 2024 - Games

CrazyFoxResponsible Gambling
CASINORANK
6.92/10
Бонус20% Cashback
Бонус за враќање на готовина
Повеќејазично казино
Мазен интерфејс
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Бонус за враќање на готовина
Повеќејазично казино
Мазен интерфејс
CrazyFox is not available in your country. Please try:
Games

Games

Crazy Fox е преполн со различни игри играчите можат да најдат секогаш кога сакаат да поминат некое време на коцкање. Вистината на предметот е дека казино-индустријата напредува и има тони нови оператори и се објавуваат се повеќе онлајн казино игри, така што играчите никогаш нема да се чувствуваат без избор.

слотови

Далеку, најпопуларните игри во кое било онлајн казино се видео слот игрите. Тие не само што даваат возбудлива игра, туку нудат и можност за големи победи. И една од најголемите предности на овие игри е тоа што играчите можат да најдат тони од нив. Некои од најпопуларните игри во Crazy Fox Casino ги вклучуваат следните наслови:

 • Книга на Ацтеките од Аматик
 • Sticky Bandits од NetEnt
 • Книга на мртвите од Play'n Go
 • Овошје од Нолимит
 • Starburst од NetEnt
 • Диви Торо од ЕЛК
 • Резервоарот за златна риба од Yggdrasil

Правилата за играње видео слот игри се многу едноставни, а сите игри имаат интуитивен интерфејс, така што дури и на почетниците ќе им биде лесно. Како и да е, играчите кои сакаат да прочитаат повеќе за правилата за играње видео слот игри треба да ја следат оваа врска.

Рулет

Рулетот е веројатно една од најстарите казино игри кои се уште се популарни денес. Добрата вест е што основните правила не се многу променети и сè што треба да направат играчите е да избираат помеѓу различни облози додека тркалото се врти.

Има многу различни варијации на играта, но правилата се речиси исти за сите нив. Откако играчите ќе ги научат основните правила, тие можат да се прилагодат на која било достапна варијација.

Играчите кои сакаат да прочитаат повеќе за правилата за играње рулет треба да ја следат оваа врска.

Блек Џек

Блек Џек е добро позната игра со карти со едноставни правила. Како и да е, играчите можат да применат многу различни стратегии кога станува збор за оваа игра за да ги подобрат своите шанси за победа. Општата идеја на Блек Џек е да се приближи раката до 21. За да победат, нивната рака треба да биде повисока од раката на дилерот без да пропадне. Постојат многу различни опции кои ќе им помогнат на играчите да ги подобрат своите раце. Предноста овде е што дилерот ги нема тие опции дури и кога има поволна рака, мора да следи некои специфични правила.

Постојат различни варијации на Блек Џек достапни во Crazy Fox Casino, но играчите кои ги учат основните правила на играта ќе сметаат дека секоја варијанта е едноставна за играње. Играчите кои сакаат да читаат за различните правила и стратегии во врска со Блек Џек можат да ја следат оваа врска.

Видео покер

Видео покер е игра која нуди исклучително ниска предност, па дури има и некои варијации на видео покер каде што операторот на коцкање нема предност ако играчот има совршена игра. Играчите треба да ги научат рацете на покер бидејќи не сакаат да отфрлат важна карта. Играчите кои сакаат да читаат за различните правила и стратегии за играње видео покер игри може да ја следат оваа врска.

Бакара

Baccarat е игра со едноставни правила која ги привлекува највисоките ролки. Ова е традиционална игра со карти каде што има две раце само една за играчот и една за дилерот. Раката што има највисок резултат на крајот од рундата е онаа што ќе победи. Идејата на играта е да се добие рака со вкупно 8 или 9 за да се победи рундата. Играчите не мора да прават ништо откако ќе одлучат за износот што сакаат да го обложуваат и на кого да се обложуваат. Ова го прави Baccarat една од најрелаксирачките и најлесните игри за играње. Како и да е, играчите можат да вклучат различни стратегии за подобрување на нивната игра. Прво и основно, тие треба да ги научат основните правила на игра кои може да се најдат на следниот линк.

покер

Покер е игра на маса која се игра меѓу играчите и е игра која е комбинација на среќа и вештина. Некои од најпопуларните варијанти вклучуваат Caribbean Stud Poker, Three Card Poker, American Poker и Joker Poker, само за да именуваме некои. На играчите им се советува да ги научат основните правила на играта пред да одлучат да играат за вистински пари. Најважното нешто кога станува збор за играње покер е да ги научите рангирањето на рацете и правилата за обложување.

Играчите можат да ги најдат сите различни правила и стратегии за играње покер на следниот линк.

Лотарија

Играчите можат да добијат месечна лотарија која е дизајнирана да ги награди за додавање средства на нивната сметка во казино. Секој уплатен депозит ќе заработи лотарија, и не е кажано дека колку е поголем депозитот, толку повеќе билети ќе добие играчот.

 • Играчите кои прават депозит од 10 долари можат да купат билет за 10 долари.
 • Играчите кои ќе направат депозит од 50 долари можат да купат билет за 8 долари.
 • Играчите кои прават депозит од 100 долари можат да купат билет за 7 долари.
 • Играчите кои ќе направат депозит од 500 долари можат да купат билет за 5 долари.
 • Играчите кои ќе направат депозит од 1000 долари, можат да купат билет за 3 долари.

На крајот на месецот, Crazy Fox ќе извлече 330 билети и секој ќе добие награда:

 • 1 добитен тикет ќе добие награда од $1000.
 • 1 добитен тикет ќе добие награда од $500.
 • 1 добитен тикет ќе добие награда од $300.
 • 7 добитни тикети ќе добијат награда од 100 долари.
 • 20 добитни тикети ќе добијат награда од 50 долари.
 • 300 добитни тикети ќе добијат награда од 5 долари.