Cresus Casino

Age Limit
Cresus Casino
Cresus Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Cresus Casino

Во Франција, името „Крезус“ ги следи своите корени од античкиот богат крал на Лидија. Cresus е онлајн казино што црпи инспирација од древниот крал во индустријата за игри. Усвои историска тема која доаѓа со модерен кориснички интерфејс што ја олеснува навигацијата во казиното. Казиното „Кресус“ нуди богат, но ограничен избор на игри кои се напојуваат од некои од водечките провајдери на софтвер на пазарот. Некои ентузијасти на казино го категоризираа Cresus како релативно средно казино во приходот и изборот на игри.

Забелешка:

Кресус казиното е во индустријата веќе некое време. Тој ја задржа добрата репутација благодарение на неговите уникатни карактеристики. Овој преглед ќе ни помогне да ја истражиме оваа обновена веб-локација и да истакнеме некои од карактеристиките што ги нуди Cresus.

Зошто да играте во казиното Кресус

Како крал на Лидија, онлајн казиното Кресус нуди пристојни бонуси без барања за обложување. Звучи интересно, нели? Бонусите на Cresus доаѓаат со минимален услов за депозит, што е малку неверојатно. Ова им помага на играчите брзо да ги зголемат салдата на нивните сметки во казиното Cresus. Постои и програма за лојалност, Cresus VIP, која нуди ексклузивни подароци и бонуси.

Иако лобито за игри не е преполно како што се очекуваше, стапката на враќање е меѓу најдобрите. Онлајн казиното Cresus има стапка на исплата од 98%, што го прави карактеристика меѓу француските онлајн казина. Слотови за џекпот може да имаат стапка на исплата до 99%. И на крај, податоците на играчите се обезбедени со користење на модерна SSL технологија за шифрирање.

About

Онлајн казиното Cresus е воспоставена платформа основана во 2014 година. Ова казино се фокусира на францускиот пазар на игри. Со него управува казиното Azurolongo NV Cresus нуди слотови, игри на маса, џекпот и игри со дилери во живо. Независните агенции за тестирање како што се iTech Labs и TST редовно ги ревидираат сите игри.

Games

Кога зборуваме за лобито за игри Cresus, мораме да го истакнеме неговото извонредно и покрај тоа што има помалку игри од очекуваното. Во него се сместени 750+ игри составени од преку 500 слотови игри, додека за останатите се вклучени видео покер и игри на маса. Ќе истакнеме некои од популарните жанрови на игри во ова казино. 

слотови

Имајќи повеќе од 80 од сите достапни игри во онлајн казиното Cresus, слотови остануваат најпопуларни. Тие понатаму се поделени на Џекпот, Нови изданија, Турнир во живо и Дневен џекпот. Тие доаѓаат во различни теми, карактеристики и исплати. Некои од популарните слотови вклучуваат:

 • Книга на сонцето
 • Бонанза овошје
 • Среќен Леприкон
 • Slotfather II
 • Аура на Јупитер

Видео покер

Видео покер е популарна игра со карти и е многу честа појава во онлајн казина. Играчите треба да имаат претходно знаење за да победат во видео покер бидејќи тој вклучува уникатни правила и стратегии. Можете да го поттикнете играјќи ја оваа категорија за забава во онлајн казиното Cresus. Некои од насловите на видео покер вклучуваат:

 • Џек или подобро
 • Двоен Џокер покер
 • Triple Edge покер
 • Кариби покер
 • Deuces Wild

Блек Џек

Онлајн казиното Cresus е изградено имајќи ги на ум љубителите на блек џек. Постојат бројни варијации на блек џек за избор. Можете да ги репродуцирате традиционалните варијации или да се префрлите на сложените. Има по нешто за секој вид на играч, дури и за високите ролери. Еве некои од популарните варијации на блек џек:

 • Блек Џек 21 + 3
 • Блек Џек Кралските парови
 • Прво лице Молња Блек Џек
 • Блек Џек Повеќе рака
 • Блек Џек ВИП

Казино игри во живо

Да претпоставиме дека сакате да го тестирате нивото на андреналин додека доживувате возбудливо искуство со игри. Во тој случај, казиното во живо е најдобрата игра за играње. Cresus нуди квалитетни и добро избрани игри со дилери во живо. Во моментов, има над 30 игри дистрибуирани помеѓу покер, блек џек и коцки, меѓу другите. Еве некои од титулите што можете да ги играте:

 • Во живо Молња Блек Џек
 • Голем казино рулет
 • Молња коцки
 • Страна залог Сити
 • Во живо игра на зарове

Bonuses

Бонусите и промоциите претставуваат еден од најлесните начини за играње казино игри без користење на салда на сметки. Француските играчи уживаат во многу бонуси во онлајн казиното Cresus. Повеќето од овие бонуси доаѓаат со важност од 14 дена за да ги исцрпат. Новите играчи го започнуваат своето патување во казиното Cresus со пристоен бонус за добредојде до 300 € . Овој бонус за пријавување од 150% може да се користи во сите игри во лобито на казиното Cresus. 

Еве го уловот:

Нема барања за обложување поврзани со сите бонуси понудени од онлајн казиното Cresus. Други достапни бонуси вклучуваат:

 • Луда среда 
 • Среќен петок
 • Бонус викенд
 • High Roller Club
 • Капки и победи - зимско издание
 • Црвениот тигар Дневен џекпот

Payments

Во онлајн казиното Cresus, играчите можат да вршат трансакции со некои од популарните опции за плаќање достапни во Франција. Тие вклучуваат кредитни/дебитни картички, е-паричници или ваучери. Депозитите се моментални, но повлекувањето може да потрае некое време, во зависност од претпочитаниот начин на плаќање. Играчите можат да откажат повлекувања пред да бидат обработени. Максималното ограничување за повлекување е 5.000 евра неделно. Еве некои од достапните опции за плаќање:

 • MasterCard
 • Виза
 • Скрил
 • Банкарски трансфер
 • Cashlib

Валути

Франција е членка на Европската унија; затоа го користи еврото како своја национална валута. Cresus не нуди алтернативи бидејќи неговиот значителен удел на пазарот е со седиште во Франција. Во моментов малку се споменува за валутите. Можеби казиното Cresus наскоро ќе додаде други валути на FIAT или ќе усвои криптовалути.

Languages

онлајн казиното Cresus не е меѓународно; се фокусира на францускиот пазар. Ова го ограничи бројот на јазици достапни на неговата веб-локација. Сепак, играчите во соседните земји каде што е достапно казиното Cresus може да се префрлаат помеѓу англиски и француски. Ова може да се промени со текот на времето кога казиното Кресус ќе ги прошири своите територии.

Software

Како и повеќето онлајн казина, Cresus не развива никакви сопственички наслови на својата библиотека за игри. Сепак, тој соработува со реномирани развивачи на софтвер за да го снабдува своето лоби за игри со врвни и нови изданија кои ги фаворизираат француските играчи. Повеќето игри во онлајн казиното Cresus првично беа обезбедени од NetEnt, но тие неодамна се разделија; оттука, тие веќе немаат ништо. Денес, во лобито на играта Cresus доминираат нови и долго етаблирани развивачи на софтвер кои обезбедуваат модерен казино софтвер насочен кон врвно искуство со игри. Некои од популарните провајдери на софтвер во онлајн казиното Cresus вклучуваат:

 • Betsoft
 • Play'n GO
 • Игдрасил
 • Прагматична игра
 • Еволуција игри

Support

Сè додека постои, репутацијата на онлајн казиното Cresus се заснова на неговата примерна поддршка на клиентите. Тимот за поддршка е прогласен за поддржувач и посветен поединец кој работи деноноќно за да се осигура дека сите играчи се задоволни. Играчите можат да дојдат до тимот преку е-пошта (support@cresuscasino.com) или разговор во живо во одредени часови. Забелешка: сите услуги за поддршка се нудат на француски јазик. 

Зошто вреди да се игра во казиното Кресус?

Онлајн казиното Cresus е добро воспоставено и реномирана казино во која се наоѓаат врвни француски онлајн казина. Се стекна со добра репутација врз основа на квалитетот на достапните игри и неговите извонредни услуги за поддршка. Ако се сомневате во нивната законитост, можете да проверите кај Комисијата за еИгри во Курасао.

Запомнете:

Бонусите за казино Cresus доаѓаат без барања за обложување за тоа треба да се обложите сето тоа и да ги повлечете добивките после тоа. Играчите имаат пристап до брзи и безбедни опции за плаќање со лимит од 5.000 евра неделно. Можете лесно да се регистрирате на онлајн казиното Cresus и да ги истражите сите овие карактеристики додека експоненцијално го проширувате вашиот субсидирам преку промоции, бонуси и наградни фондови. Секогаш коцкајте одговорно.

Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Француски
БонусиБонуси (12)
High Roller бонусБез обложувачки бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалностВИП бонусДепозит бонусКешбек бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (1)
ИгриИгри (17)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bitcoin
Cashlib
Ethereum
Ezee Wallet
Fast Bank Transfer
Litecoin
MasterCard
Ripple
SkrillVisa
Wire Transfer
СофтверСофтвер (20)