Dafabet - FAQ

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за Dafabet во нашите ЧПП.

Како можам да направам депозит?

За да направите депозит, треба да имате сметка за вистински пари и да ја изберете вашата претпочитана валута. Откако ќе го направите тоа, најавете се на вашата сметка и кликнете на копчето Банкарство за да ја извршите трансакцијата со депозит. Во случај да имате какви било сомнежи или прашања во врска со правењето депозит, можете да ја контактирате поддршката за корисници.

Кои методи на депозит се достапни во Dafabet?

Во Dafabet сите локални банкарски трансфери се прифаќаат и се автоматизирани опции за плаќање кои ќе зависат од валутата што сте ја избрале и вашата локација.

Дали има минимален и максимален износ што можам да го депонирам?

Да, има, и сето тоа зависи од начинот на плаќање што ќе го изберете за да направите депозит.

Што се случува ако имам проблеми со депозитот?

Ако наидете на какви било проблеми во врска со правењето депозит, можете да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе ви помогнат да го решите проблемот.

Кои валути се достапни на Dafabet?

Можете да ги најдете следните валути за да извршите депонирање и повлекување CNY/RMB: кинески јуани/Ренминби MYR: малезиски рингит THB: тајландски бах VND: виетнамски донг IDR: индонезиска рупија KRW: јужнокорејски вон INR: индиска рупија УСД: американски долар GBP: Британска фунта ЕУР: евра PLN: полска злота RUB: руска рубља mBTC: мини биткоин

Кога одам во Историја на трансакции, постои врска што може да се кликне. Зошто е тоа така?

Ако имате врска што може да се кликне, тоа значи дека треба да ја уредите вашата трансакција. Кога ќе кликнете на врската што чека, ќе бидете префрлени на вашата нерешена трансакција и ќе ги пополните потребните детали.

Како да направите повлекување?

Кога сакате да направите повлекување, треба да го изберете истиот метод како оној што го користевте за да направите депозит. На пример, ако сте користеле Skrill за да направите депозит, треба повторно да го користите Skrill за да направите повлекување. Ако сакате да направите повлекување користејќи различен метод од оној што го користевте за уплата, треба да контактирате со поддршката за корисници за понатамошна помош.

Која е минималната и максималната сума за повлекување?

Секој начин на плаќање има свои ограничувања кога станува збор за повлекување. Треба јасно да се наведе колкав е нивниот минимален и максимален износ кога се обидувате да направите повлекување. Дали е можно да се откаже барањето за повлекување?

Во рок од 48 часа од поднесувањето, можете да го откажете вашето барање за повлекување. Можете да го направите тоа во вашата сметка кога ќе кликнете на копчето за откажување повлекување во благајната. Ако вашето барање за повлекување ги надминало 48 часа и сè уште е на чекање, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници за дополнителна помош.

Каква идентификација треба да доставам кога сакам да направам повлекување?

Од безбедносни причини може да биде побарано да доставите копија од вашата лична карта за да го докажете вашиот идентитет и копија од неодамнешната сметка за комунални услуги.

Зошто е одбиено моето повлекување на Skrill?

Можно е е-поштата што ја користевте за да се регистрирате во казиното и на вашата сметка на Skrill да биде иста. Ако не се, тогаш можно е тоа да е причината зошто вашето повлекување може да биде одбиено.

Дали е можно да се повлечам пред да ги завршам барањата за обложување?

Да, можете да направите повлекување во овој случај, но запомнете дека средствата од бонусот како и добивките ќе бидат одбиени. Згора на тоа, може да се применат такси за обработка.

Кој е условот кога играм со моите пари, без никаков бонус?

Ако немате никаков бонус, треба да го обложите 1x вашиот депозит пред да можете да направите повлекување.

Колку долго трае процесот на повлекување?

Времето на процесот зависи од методот што го користите. Некои повлекувања се обработуваат веднаш, а други може да потраат до 5 работни дена.

Дали е можно да имате повеќе од една сметка?

Дозволено е да имате само една сметка во Dafabet по лице и по домаќинство.

Може ли да ја сменам мојата лозинка?

Да, можете да ја смените вашата лозинка кога ќе отидете на „Промени лозинка“ и ќе ги пополните потребните полиња. Кога ќе ја смените лозинката, старата лозинка ќе биде неважечка. Ве советуваме да ја менувате лозинката од време на време за да ја зачувате вашата сметка безбедна.

Како можам да го потврдам мојот мобилен број?

Кога ќе отидете на Мојот профил, кликнете на копчето Потврди што е покрај вашиот регистриран број. Кога ќе кликнете на копчето, системот ќе испрати 6-цифрен код за потврда на вашиот мобилен број. Само внесете го кодот на потребното поле.

Не добив код за потврда. Што да правам?

Ако тоа ви се случи, тогаш треба да ја контактирате Поддршката за корисници за дополнителна помош.

Добивам „Погрешно корисничко име/лозинка“ кога се обидувам да се најавам на мојата сметка. Зошто е тоа така?

Веројатно внесувате погрешни информации или сте неуспешни обиди поради заклучување CAPS или непотребни празни места во полето за корисничко име или лозинка. Системот привремено ќе ја заклучи вашата сметка ако тоа се случи повеќе пати. Системот ви овозможува да ја внесете вашата лозинка само три пати и ако не успеете по трет пат тогаш вашата сметка ќе биде заклучена на 30 минути.

Дали моите лични и финансиски информации се безбедни во Dafabet?

Вашите лични податоци се безбедни и Dafabet нема да ги сподели со ниту едно лице или компанија освен ако не им дадете дозвола.

Може ли да го откажам мојот облог?

Откако ќе ставите облог, за жал, тој не може да се откаже.

Може ли да се обложувам на коњски трки?

Во овој момент, Дафабет не нуди трки со коњи.

Мојот облог беше поништен. Зошто е тоа така?

Кога некој настан или натпревар е прекинат или прекинат, тогаш целиот натпревар ќе се смета за неважечки. Влогот ќе биде вратен на која било поединечна селекција.

Кои пазари за обложување во игра можам да најдам на Dafabet?

Можете да најдете преку 3000 настани во живо неделно во мноштво спортови.

Можете ли да објасните што е обложување со хендикеп?

Обложувањето со хендикеп значи дека се обложувате кога еден натпреварувач или тим ќе добие виртуелен почеток, дури и пред почетокот на настанот. На крајот победник е тимот со подобар резултат откако ќе го додаде дадениот хендикеп на резултатот.

Кои валути можам да ги користам во Dafabet?

Во моментот можете да користите различни валути и за да направите депозит и за повлекување во Dafabet, а тие го вклучуваат следново: RMB : кинески јуани USD : американски долар GBP: Велика Британија фунта RM: Малезиски рингит ЕУР: евра THB: Тајландски Бах VND: виетнамски донг IDR: индонезиска рупија INR: индиска рупија KRW: јужнокорејски вон PLN: полска злота RUB: руска рубља mBTC: мини биткоин

Може ли да ги проверам сите мои трансакции со обложување?

Да, можете да ги проверите вашите трансакции со обложување кога ќе се упатите на копчето „Список за облози“ кое се наоѓа на врвот на страницата „Спортска книга“.

Не можам да го вчитам скокачкиот прозорец за спортска книга. Што да правам?

Ако го доживувате овој проблем, тогаш има неколку работи што треба да ги испробате: Проверете дали блокирачот на скокачки прозорци е исклучен. Оневозможи заштитен ѕид или антивирус. Исчистете ги вашите колачиња. Ако проблемот не е решен, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници.

Како можам да контактирам со тимот за услуги на клиентите?

Постојат неколку начини на кои можете да контактирате со службата за корисници. Можете да го користите Разговорот во живо, да им испратите е-пошта, преку социјалните канали или да ги повикате на нивниот бесплатен телефонски број.

Како можам да го користам разговорот во живо?

Само кликнете на банерот за разговор во живо на десната страна на почетната страница.

Кои јазици ги нуди Dafabet за услугата за разговор во живо?

Можете да разговарате со поддршката за корисници на Dafabet на неколку различни јазици, вклучувајќи: поедноставен кинески, традиционален кинески, тајландски, виетнамски, корејски, бахаса индонезиски и англиски достапни 24 часа на ден, 7 дена во неделата.

Колку време е потребно за да добиете одговор на е-пошта?

Услугата за клиенти на Dafabet има за цел да одговори на која било е-пошта во рок од 2 часа по нејзиното примање.

Која е адресата за е-пошта за поддршка на клиентите?

Постојат неколку адреси на е-пошта до кои можете да дојдете до тимот за услуги на клиентите во Dafabet, вклучувајќи: ensupport@dafabet.com plsupport@dafabet.com cnsupport@dafabet.com thaisupport@dafabet.com vnsupport@dafabet.com krsupport@dafabet.com jpsupport@dafabet.com help@indiacsonline.com idsupport@dafabet.com grsupport@dafabet.com

Можете ли да ми кажете кој е бројот на телефонската линија за помош на клиентите?

Можете да стигнете до Dafabet на неколку различни броеви, во зависност од вашата земја на живеење:

  • Меѓународен: Меѓународен код за пристап на вашата земја +800-7423-2274
  • EN/EU/JP - +800-7423-2274
  • CN - 4008 428777
  • TH - 001 800 852 6099
  • VN - (ВИНА: 12032618 / Моби: 0244 4582168 / Вител: 12280880)
  • ID - +639178137000
  • KR - 070-8015-9487
  • ВО - 00080-0100-7166

Зошто на казиното му е потребна мојата адреса за е-пошта?

Ним им треба вашата адреса за е-пошта за да ви ги испратат најновите бонуси и промоции и да ве контактираат со некои важни информации.

Дали е можно да се префрлат пари од паричникот на еден производ во друг?

Да, треба да кликнете на „Инстант трансфер“ од менито и да го изберете производот од кој сакате да го префрлите салдото, да ја внесете сумата и да кликнете на Испрати. Средствата ќе се одразат на вашето салдо за неколку минути.

Како да конвертирате готовински поени во готовина?

Треба да кликнете на „Кеш-поени“ во менито и да го изберете производот од кој сакате да соберете готовински поени. Кликнете на Конвертирај во вистински пари и готовинските поени ќе се додадат на вашето салдо.

Може ли да го добијам најновото ажурирање за новостите и промоциите на Dafabet?

Да, можете, и за да ги добивате најновите вести и промоции, проверете дали сте го штиклирале полето под изјавата „Би сакал да добивам информации за промоции и ажурирања“ во делот Моја сметка.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз