Dafabet - Games

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Games

Без разлика дали сакате да играте за забава или за вистински пари, Dafabet нуди широк спектар на игри што можете да ги изберете. За да ги играте игрите, треба да се регистрирате за сметка и да најдете постојано растечко портфолио на слотови, игри со прогресивен џекпот или казино во живо на различни јазици.

Бакара

Во Dafabet можете да играте Baccarat напојувано од Playtech што има една голема предност во споредба со истата игра од различни провајдери. Имено, верзијата на Baccarat на Playtech не бара однапред одредени облози. Ова ви овозможува, како играч, да имате поголема слобода и флексибилни опции за обложување.

Друга опција која можете да ја искористите е опцијата Multiplayer Baccarat која ви овозможува да разговарате со други играчи кои ја играат истата игра. Уште повеќе, можете да креирате и своја приватна маса.

Прогресивна Бакара

Ова е возбудлива верзија на веќе многу популарната игра со карти. Играта се игра со 6 палуби со карти и обезбедува одлични исплати и одлична графика. Идејата на играта е да има рака што е што е можно поблиску до 9.

Постојат 3 различни облози што можете да ги поставите кои вклучуваат банкар, играч или вратоврска. Ставате облог и ќе добиете 2 карти, исто така и дилерот. Асовите се сметаат за 1 поен во Бакара, а картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, додека 10-ките и картите со лице се бројат како нула. Ако вкупниот број од вашите две картички е двоцифрен број, тогаш првата цифра се отфрла, а заработениот поен е последната цифра. Ако сакате да ги исполнувате условите за прогресивниот џекпот, треба да вложите дополнителен облог. Џекпотот се активира на 3 начини, кога и играчот и банкарот добиваат кец и 8, погоден кец и 8 и природен 6-9.

слотови

Некои од најпопуларните слотови што се играат на Dafabet вклучуваат:

 • Баи Ши
 • Животот на плажа
 • Бафало Блиц
 • Капетанско богатство
 • Пустинско богатство
 • Есмералда
 • Феи Лонг Заи Тиан
 • Полиња на среќата
 • Фудбалски карневал
 • Среќата на лисицата
 • Фанки мајмун
 • Златен митинг
 • Златна турнеја
 • Голема сина боја
 • Ноќта на вештерките Fortune II
 • Кралевите на автопатот
 • Жешки скапоцени камења
 • Царот на жад
 • Џин Киан Ва
 • Островот Јура
 • Лажете Јан Зуан Ши Магични Купишта
 • Спамалот на Монти Пајтон
 • Поврат на готовина
 • Ниан Ниан Ти Ју
 • Кралицата на стапчињата
 • Сафари топлина
 • Изненадување на Дедо Мраз
 • Тајните на Амазон
 • Си Ксијанг
 • Низа на среќа
 • Сун Вуконг
 • Зајдисонце плажа
 • Тројцата мускетари
 • Станица за одмор
 • Одморска станица Делукс
 • Жао Каи Џин Бао
 • Жао Каи Тонг Зи

Сите овие слотови се со азиска тема, што не е изненадување со оглед на целниот пазар.

покер

Age of the Gods Twister

Со само купување од 1$, можете да уживате во новата покер игра Age of the Gods Twister со шанса да влезете во еден од четирите мистериозни џекпот на Age of the Gods. За да се регистрирате за турнирот, треба да отидете на картичката покер во клиентот на играта. На почетокот на турнирот Age of the Gods Twister, играта џекпот се активира по случаен избор. Во случај вие и друг играч да бидете избрани да играте за играта со џекпот, турнирот ќе биде паузиран додека не заврши играта со џекпот. За да победите, треба да откриете 3 симболи што се совпаѓаат.

Постојат 4 нивоа на џекпот што може да се освојат, а тие се следните: Моќ - 50 евра дополнителна моќ - 500 евра Супер моќ - 5.000 евра Крајна моќ - 100.000 евра

Твистер покер

Twister Poker е одличен турнир со неверојатна Џекпот награда од 50.000 долари. Ова е турнир за поставување на победникот кој се состои од 3 Турбо Sit & Go турнири. Наградата главно зависи од множителот кој се движи помеѓу 2 и 1000.

Дивиот Твистер

Wild Twister е нова игра каде играчите ги играат сите од прва рака. Играта го има истиот концепт како играта Twister Poker.

Брзински покер

Speed Poker е за сите оние играчи кои сакаат брза игра. Во оваа игра можете да се натпреварувате со различни играчи од секоја рака, откако ќе кликнете на 'Speed Fold'. Ова копче ви овозможува да преклопите и да преминете на нова игра. Можете да го направите ова се додека се соочувате со облог. Иако сте преместени на друга маса, играчите сепак ќе ве видат визуелно како седите на претходната маса.

Кога сакате да седнете на круг, ќе бидете преместени во посебна празна маса со прикажано копчето „Се вратив“.

Six Plus Hold'em

Six Plus Hold'em е игра која го има истиот концепт како Texas Hold'em. Единствената разлика овде е што играта се игра со 36 карти каде што се отстранети картите со вредност 2, 3, 4 и 5. Ова исто така ја прави хиерархијата на рацете различна:

 • Ројал Флеш е највисоката рака и всушност е Стрејт Флеш од 10 до Ас.
 • Стрејт флеш е рака каде што ги имате сите пет карти од ист костум.
 • Четири од еден вид е кога имате четири карти од ист ранг, без разлика на оделата.
 • Флеш е кога имате пет карти од ист костум. Кога повеќе играчи имаат Флеш, победува оној со најголема картичка.
 • Фул Хаус е кога имате три карти од еден ранг заедно со две карти од ранг. Кога повеќе играчи имаат Фул Хаус, победува оној со највисок ранг група од три.
 • Три од еден вид е кога имате три карти од ист ранг.
 • Стрејт е кога имате пет карти во низа. Кога повеќе играчи имаат Стрејт, победува оној со најголема карта.
 • Два пар е кога имате било кои две карти од еден ранг заедно со две карти од друг ранг. Кога повеќе играчи имаат иста рака, победува оној со највисоката карта надвор од парот.
 • Еден пар е кога имате две карти од ист ранг. Кога повеќе играчи имаат иста рака, победува раката со највисоката карта надвор од парот.
 • Висока картичка е кога играчите немаат ниту една од горенаведените раце, а потоа победува раката со најголема картичка.

Тексас Холдем

Ова е многу популарна игра каде што можат да седнат до 10 играчи одеднаш. Има вистински виртуелен дилер кој седи во покер собата и го прави вистинскиот договор, а тоа е нивната единствена цел, тие не учествуваат во играта на друг начин.

Двајцата играчи лево од копчето за дилер мора да стават облози дури и пред да добијат карти. И бидејќи копчето за дилер се поместува во секоја рунда од играта, секој ќе мора да објави ролетни во одреден момент од играта. Ова е за да бидете сигурни дека секоја победничка рака ќе освои пари. Играчот лево од копчето за дилер ќе ја објави малата ролетна, што е половина од минималниот влог. И играчот лево од малиот слеп ќе го објави големиот слеп, што е еднакво на износот на минималниот влог.

По ролетните картите се делат каде што секој играч добива две карти кои се познати како џебни карти. Обложувањето започнува со играчот веднаш лево од големата слепа и продолжува во насока на стрелките на часовникот. Потоа, три карти се делат свртени нагоре во средината на табелата и овие карти се нарекуваат флоп-карти. Играчите можат да ги користат овие картички за да ја надополнат својата рака. Следен е вториот круг на обложување и тоа се прави на ист начин како и првиот круг на обложување. После тоа, четвртата карта се дели со лицето нагоре во средината на табелата и се нарекува „Карта за пресврт“. Следното обложување се случува каде покачувањето е можно само со повисоките влогови на табелата. Потоа се дели последната петта карта и се нарекува „Ривер карта“ и по неа следи четвртиот и последен круг на обложување. По завршувањето на рундата за обложување се одредува најдобрата рака со пет карти. Ако има двајца или повеќе играчи со победничка рака, тогаш тие ќе мора да го поделат садот.

Омаха

Омаха покерот е многу сличен на Texas Hold'em со две главни разлики:

 • Играчите добиваат 4 џебни картички наместо 2
 • Играчите мора да користат 2 џебни карти и 3 заеднички картички за да ја завршат својата рака.

Омаха Хи-Ло

Omaha Hi-Lo се игра со истите правила како и обичниот Omaha покер. Единствената разлика е што постои дополнителен начин да се освои дел од победата. Имено, има 2 победници, играчот со најдобра покер рака и играчот со ниска рака. Ниската рака е рака со 5 различни карти под 9. За да направите ниска рака, треба да користите две џебни карти и три заеднички карти. Ако има низок победник, тенџерето се дели 50/50.

5 картички обетка

5 Card Stud е најпопуларната покер игра прикажана во многу холивудски филмови. Ова е една од наједноставните покер игри таму, но сега е помалку популарна отколку во минатото. Во оваа верзија на покер едната карта се дели со лицето надолу, а сите други карти се делат свртени нагоре.

7 Картичка обетка

7 Card Stud е уште една варијанта на покер која беше многу популарна пред Texas Hold'em да стане славна. Оваа игра е многу поинаква од другите покер игри бидејќи тука нема заеднички карти. Секој играч има своја индивидуална рака.

Разз

Razz е форма на покер каде играчите се натпреваруваат да имаат најниска рака. Играта е многу слична на 7 Card Stud каде што секој играч има своја индивидуална рака и нема заеднички карти.

Блек Џек

Играта Блек Џек во Дафабет е напојувана од Playtech. Игрите нудат неверојатна јасност и неверојатна атмосфера, исто како што играте во вистинско копно казино. Играта се игра со 6 палуби со карти. Исто така, ако сакате, можете да ја играте играта со вистински дилери во казиното во живо. Правилата на играта се прилично стандардни со неколку променливи.

Рулет

Европски рулет

Европскиот рулет е убедливо најпопуларната варијанта на играта. Она што го прави различен од која било друга игра е тоа што има џеб со нула и други нумерирани џебови кои се движат од 1 до 36. Главната идеја на играта е да се предвиди во кој џеб ќе слета топката. Можете да ставате многу различни облози и да ги најдете исплатите на табелата за добивки.

Мини рулет

Playtech нуди нова и уникатна верзија на Mini Roulette што можете да ја најдете во повеќето казина на Playtech. Ова е мини верзија на многу популарната игра која ја нуди истата возбуда исто како и другите варијанти на играта. Играта се базира на Европското тркало и нуди еден џеб со нула и 12 други нумерирани џебови.

Премиум европски рулет

Премиум европски рулет е многу лесна игра за играње. Сè што треба да направите е да изберете чип што сакате да го ставите како ваш облог и кликнете на областа за обложување за да го ставите вашиот облог. Имате опција да го поништите облогот ако сте се предомислиле и ако сте сигурни, можете да кликнете на копчето Spin и да се надевате дека правилно сте го погодиле облогот.

Внатре во премиум облози на рулет

Внатрешните облози се полесни и поедноставни за учење и уште поважно тие нудат повисоки исплати. Сите овие облози се ставаат во правоаголникот со броеви на премиум рулет и тие се како што следува:

 • Директно - Ова е најлесниот облог каде што го ставате вашиот облог врз еден број вклучувајќи ја и нулата.
 • Сплит облог - Ова е облог на два соседни броја кои се наоѓаат вертикално или хоризонтално подалеку еден од друг. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на линијата што ги дели двата броја.
 • Уличен облог - Овој облог вклучува три броја поставени на вертикална линија позната како улица. За да го поставите овој облог, треба да ги поставите чиповите на долниот раб на таблата.
 • Залог во агол - Ова е облог што вклучува ставање на вашите чипови на аголниот пресек на четири броеви.
 • Line Bet – Ова е облог кој е многу сличен на уличен облог, но во овој случај се обложувате на шест броеви кои се наоѓаат на две улици една до друга.
 • Четири облози – Овој облог е многу сличен на облогот во агол, но овде се обложувате на четири броеви 0, 1, 2 и 3.

Надвор од премиум облози на рулет

Надворешните облози може да ви дадат повеќе шанси за победа, но исплатите се прилично ниски за овие видови облози. Овие облози се ставаат надвор од бројниот правоаголник и тие се како што следува:

 • Облог во колона – Ова е облог поставен на полињата десно од табелата, означени како „2 до 1“. Со овој облог се обложувате на сите 12 броеви во хоризонтална линија.
 • Dozen Bet – Овој облог ви овозможува да се обложувате на 12 броеви кои се наоѓаат во три групи од 1 до 12, од 13 до 24 и од 25 до 36. Треба да го поставите вашиот облог на трите долни полиња означени со „1-ви 12“ , „2-ри 12“ и „3-ти 12“.
 • Црвено/Црно – Овој облог се става на одредена боја на тркалото и ги вклучува сите броеви во таа боја.
 • Пар/непарен – Овој облог се става на тоа дали топката ќе слета на парен или на непарен број.
 • Ниско/Високо – Можете да го вложите вашиот облог на сите ниски или на сите високи броеви. Само ставете ги вашите чипови во долните полиња со ознака „1 до 18“ или „19 до 36“. Може да добиете огромни исплати кога ја играте играта се додека се обложувате високо. Сè зависи од вас, дали сакате да играте на безбедна страна и да се обложувате на избор на броеви или сакате да се обложувате на еден број. Ако вашата топка слета во десниот дел, тогаш ќе си одите дома богаташ.
 • Исплатите за облогот Straight up се 35:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е 25 $.
 • Уплатите за облогот Сплит се 17:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $50.
 • Уплатите за Street bet се 11:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е 75 $.
 • Плаќањата за облогот Corner/Four се 8:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $100.
 • Исплатите за Line облог се 5:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $150.
 • Исплатите за облогот Column/Dozen се 2:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $250.
 • Уплатите за 1-18/19-36, Црвено/Црно и парен/непарен облог се 1:1. Минималниот облог што можете да го поставите е $1, а максималниот облог е $500.

Спортско обложување

Постојат 2 посебни секции за спортско обложување во Dafabet, OW Sports и Dafa Sports. Овие делови се многу слични, но има некои мали разлики помеѓу двете. Како и да е, двете страни ви дозволуваат да се обложувате на околу дваесет спортови и нивниот главен фокус е на популарните спортови. Можете да правите различни типови на облози и имате можност да уплатите во одредени облози. Има и дел во живо каде што можете да се обложувате на врвни спортови како НБА, фудбал и бејзбол, само за да наведете некои.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз