Dafabet - Live Casino

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Live Casino

Казиното во живо е местото каде што Dafabet навистина блеска. Тие им дозволуваат на своите играчи да уживаат во вистинските возбудувања на Вегас и Макао од удобноста на нивниот дом. Имаат игри на маса и карти кои ги хостираат азиски и европски дилери во живо.

Играчите кои се во живо игри со дилер ќе имаат неспоредливо искуство со игри. Тие можат да си ја пробаат среќата на многу различни игри со различни граници на обложување. Во овој момент има четири соби за игри на дилери во живо за играње:

Diamond Club – Во оваа соба можете да најдете игри обезбедени од Asia Gaming, вклучувајќи: Baccarat, VIP Baccarat, Bid Baccarat, Dragon Tiger, Roulette и Sic Bo.

Black Pearl Club – Во оваа соба можете да најдете игри со дилер во живо обезбедени од AllBet, вклучувајќи Baccarat, VIP Baccarat, Rapid Baccarat, Jing Mi Baccarat, Sic Bo, Dragon Tiger и Roulette.

Клуб Топаз - Во оваа соба можете да најдете игри со дилери во живо обезбедени од Gold Deluxe, вклучувајќи традиционален Baccarat, 3D Baccarat, Multi-bet Baccarat, Multi-Table Baccarat. Ексклузивен рулет, рулет со повеќе маси, Sic Bo со повеќе маси и традиционален Sic Bo.

Ruby Club – Во оваа соба можете да најдете игри со дилер во живо обезбедени од Playtech, вклучувајќи Baccarat со 7 седишта, Mini Baccarat, VIP Baccarat, Blackjack, Sic Bo, Roulette и Casino Hold'em.

Блек Џек во живо

Ако сте љубител на Блек Џек, тогаш имате две опции за избор од овде, Класичен Блек Џек и Неограничен Блек Џек. Во Класичниот Блек Џек се дозволени само 7 играчи. Играта се игра со 8 палуби и картите се мешаат по 4. Постојат некои стандардни правила што треба да ги следите овде. На пример, можете да ги удвоите сите 2 карти, можете да ги удвоите по разделување и не само што можете да поделите кецови, туку можете и повторно да разделите кецови. Во табелата за Неограничен Блек Џек, неограничен број играчи можат да учествуваат во играта.

Целта на играта е да се има рака која е поблиску до 21 од картите на дилерот без да пропадне. Асовите се бројат како 1 или 11, картите со лице како 10, а картите со броеви имаат своја номинална вредност.

На пример, ако добиете кец на десетка и карта со десет вредност како ваши први две карти, имате Блек Џек и ќе добиете 1,5 пати повеќе од вашиот облог. Постојат некои општи правила што треба да ги следите кога играте Блек Џек:

 • Не можете да разделите поделена рака.
 • Можете да нацртате само една карта за да ги поделите асовите.
 • Може да се удвои по разделувањето.
 • Дилерот секогаш стои на 17.

Сплит - Ако вашите две карти се со иста вредност, можете да ги поделите на две посебни раце и да го ставите вториот облог еднаков на оригиналниот облог. Потоа ќе нацртате дополнителни карти за секоја рака и можете да нацртате онолку карти колку што сакате на секоја поделена рака. Кога ќе поделите два Аса, тогаш ви е дозволена една карта за секој кец.

Двојно - Кога ги имате вашите две карти и верувате дека со третата карта можете да го победите дилерот, тогаш можете да го удвоите вашиот облог. Износот на облогот е двојно поголем од оригиналот и ќе добиете уште една картичка.

Осигурување - Ако картичката со лицето нагоре на дилерот е Аце, можете да купите осигурување во случај дилерот да има Блек Џек. Кога ќе го направите тоа, износ еднаков на половина од вашиот оригинален облог се става посебно на масата. И ако дилерот навистина има Блек Џек, тогаш ќе бидете платени 2 спрема 1.

10 Карти Чарли

Кога играте Блек Џек, можно е да извлечете 10 карти без да пропаднете. Ако тоа се случи, тогаш победува раката на играчот, освен ако дилерот има Блек Џек.

Стил на работење со картички

Дали знаевте дека табелите за Блек Џек може да се разликуваат според стилот на постапката за делење карти? Па, тие го прават и има 2 опции, стил на работа со картички во САД и ЕУ. Табелата што е означена со иконата ЕУ во фоајето е поставена да ги обработува картите во европски стил. Ова значи дека дилерот ја добива втората картичка откако сите играчи ќе ги донесат своите одлуки. Табелата што е означена со икона на САД во лобито е поставена да се занимава со картичките во американски стил. Ова значи дека дилерот ја добива втората карта откако првичните карти им биле поделени на сите играчи.

Рулет во живо

Кога играте рулет во живо, треба да ги почитувате минималните и максималните граници. Ова значи дека сите ваши облози мора да бидат во границите наведени во панелот за ограничувања на табелата. Можете да ги поставите следните облози:

 • Директно нагоре – можете да се обложувате на кој било број што го сакате, вклучително и 0. Направете го тоа со ставање на чипот во центарот на бројот.
 • Сплит облог - Можете да се обложувате на два броја истовремено. Направете го тоа со поставување на чипот на линијата што ги дели двата броја.
 • Уличен облог - можете да се обложувате на ред од три броја. Направете го тоа со ставање на чипот на крајот од соодветниот ред.
 • Залог во агол - можете да се обложувате на четири броја одеднаш. Направете го тоа така што ќе ги ставите чиповите на аголот каде што се спојуваат четирите броеви.
 • Четири облози – Можете да се обложувате на броевите 0, 1, 2 и 3. Направете го тоа така што ќе го ставите чипот на граничната линија каде што линијата помеѓу 0 и првиот ред се вкрстува.
 • Линиски облог – Можете да се обложувате на шест различни броеви во два реда од три броја. Направете го тоа така што ќе го поставите вашиот чип на граничната линија каде што линијата што ги дели двата реда се вкрстува.
 • Облог со колона - Можете да поставите облог за сите броеви во една колона. Направете го тоа со ставање на вашите чипови во една од трите кутии означени со „2 до 1“.
 • Облог со дузина - можете да се обложувате на група од 12 броеви. Направете го тоа со ставање на вашиот чип во едно од трите полиња означени како „1-ви 12“, „2-ри 12“ или „3-ти 12“.

Соседи

Кога играте рулет, можете да ставате и облози за објавување. Тие се како што следува: Ниво, Орфелин, Voisins du Zero и Neighbors, а можете да ги најдете на соодветниот дел од копчето Neighbor/Racetrack. Тркачката патека е над масата за рулет и ви овозможува да ставате специјални облози.

Voisins du zero – Со овој облог покривате речиси половина од тркалото вклучувајќи ја и нулата. Треба да поставите девет чипови на таблата за да го покриете овој облог.

Ниво - Со овој облог ја покривате околу една третина од тркалото. За да го поставите овој облог, треба да поставите шест чипови на таблата.

Завршен облог – Со овој облог ги покривате сите броеви на рулетот што ја имаат истата последна цифра. На пример, ако се обложувате на 'Final 4' ова ги вклучува броевите 4, 14, 24 и 34. Треба да ставите четири чипови за да го покриете овој облог. Орфелинс – Со овој облог треба да ставите пет чипови на следните броеви 7, 34, 6, 1, 20, 14, 31, 9.

Игри во живо

Dafabet нуди широк спектар на игри во живо достапни за вас 24/7. Сега можете да имате вистинско искуство за играње во стилот на Макао, без разлика каде сте и во кое време од денот е. Можете да комуницирате со дилерите во живо и колегите играчи благодарение на функцијата за разговор во живо. Игрите се препознаваат по одличната графика и фантастичниот квалитет на звукот.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз