Dafabet Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Responsible Gaming

Во денешно време постојат многу организации кои можат да им помогнат на луѓето кои имаат проблем со коцкањето. Тие треба да знаат дека тоа може да му се случи на секого и нема од што да се срамат. Тие можат да контактираат со една од овие организации и секоја од нив содржи броеви за помош и адреси на е-пошта со кои можете да контактирате за совет и поддршка:

Играчите кои сакаат да го поминуваат слободното време на коцкање, можат одвреме-навреме да го надминат својот буџет. Ве советуваме да бидете многу внимателни со навиките за трошење и да поставите специфичен буџетски план кога станува збор за коцкањето. Ако мислите дека имате проблем, тогаш треба да престанете да се коцкате на неколку недели само за да се тестирате. Ако не можете да го направите ова, тогаш очигледно е дека веќе сте развиле проблем и треба да разговарате со советник.

Самоисклучување

Ако мислите дека вашите навики за коцкање излегуваат од контрола, тогаш е крајно време да преземете некои мерки. Можете привремено или трајно да се исклучите од играње во Dafabet. Пред да донесете некои одлуки, кои во некои случаи може да бидат неповратни, ве советуваме да ја контактирате Поддршката за корисници за дополнителни совети за тоа што треба да правите. Исто така, постојат различни софтвери, како што е Gamblock, што може да ве спречи да пристапите до какви било сајтови за коцкање.

Дали имате проблем со коцкање?

Понекогаш е многу тешко да признаеме дека имаме проблем, но да се биде искрен кон себе е првиот чекор кон закрепнување. Создадовме збир на прашања кои ќе ви помогнат да сфатите дали имате проблеми со коцкањето или не. Бидете искрени кога ќе им одговорите.

 • Дали другите луѓе ги критикуваат вашите навики за коцкање?
 • Дали лажете за да ја прикриете сумата на пари и времето што го трошите на коцкање?
 • Имате ли потреба да се коцкате кога се чувствувате разочарани или после расправија?
 • Дали се коцкате долго време?
 • Дали ви недостасува работа или училиште за да се коцкате?
 • Дали се коцкате кога ви е досадно?
 • Дали се чувствувате неволно да ги потрошите вашите пари од коцкање на нешто друго?
 • Дали сметате дека коцкањето е позабавно отколку поминувањето време со семејството и пријателите?
 • Дали се обидувате да ги вратите парите што веќе сте ги изгубиле со коцкање?
 • Дали се чувствувате очајно да се коцкате уште повеќе кога ќе ги изгубите сите пари?
 • Дали се коцкате додека не го изгубите последниот денар?
 • Дали лажете или крадете за да имате пари за коцкање?
 • Дали се чувствувате депресивно или самоубиствено поради вашето коцкање?

Колку повеќе позитивни одговори имате, толку е поголема веројатноста да имате зависност од коцкање. Во Дафабет се поттикнува одговорното коцкање. Тие им дозволуваат на своите играчи да ги дефинираат своите граници и нудат алатки за управување за да ги постават и контролираат нивните навики за коцкање.

Играчите треба да гледаат на коцкањето како форма на забава и треба да се коцкаат во рамките на нивниот буџет. Кога трошите пари што се наменети за други цели, или позајмувате пари само за да се коцкате, може да предизвика сериозни финансиски проблеми не само за вас туку и за оние околу вас.

Персоналот за услуги на клиентите во Dafabet добива обука за подигање на свеста за проблематични проблеми со коцкање. Играчите можат да контактираат и со организација за самопомош за дополнителна помош.

Проверка на реалноста

Во Dafabet имате опција да поставите „проверка на реалноста“ што на некој начин ќе ја прекине вашата сесија за игри за да ве потсети колку време веќе сте поминале играјќи. Можете исто така да поставите ограничувања за износот на пари што сакате да го потрошите во одреден временски период. Сите овие се алатки што треба да ги искористите дури и пред да започнете да играте за вистински пари. На тој начин повеќе ќе ги контролирате вашите навики за коцкање.

Total score7.0
Добрите
+ Голем избор на Playtech
+ Азиски живо казино тема

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (12)
Јапонија
Јужна Кореа
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мексико
Русија
Сингапур
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз