Dafabet - Support

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Support

Најзгодниот начин да стапите во контакт со агентите за клиенти на Dafabet е преку разговор во живо. Тие нудат поддршка за разговор во живо 24/7 на неколку различни јазици, вклучувајќи: поедноставен кинески, традиционален кинески, тајландски, виетнамски, корејски, бахаса индонезиски и англиски.

Постојат и други начини на кои можете да контактирате со казиното. Тие имаат неколку различни телефонски броеви на кои можете да контактирате со нив:

  • Меѓународен бесплатен телефонски број: +800-7423-2274
  • Англиска поддршка за корисници (Малезија) бесплатен телефонски број 1800-819-318

Тие имаат и линија за помош до која може да се дојде. Броевите може да се разликуваат, во зависност од вашата земја на живеење:

  • Меѓународен: Меѓународен код за пристап на вашата земја +800-7423-2274
  • EN/EU/JP - +800-7423-2274
  • CN - 4008 428777
  • TH - 001 800 852 6099
  • VN - (ВИНА: 12032618 / Моби: 0244 4582168 / Вител: 12280880)
  • ID - +639178137000
  • KR - 070-8015-9487
  • ВО - 00080-0100-7166

Можете исто така да контактирате со поддршката за корисници со испраќање е-пошта. Потоа можете да контактирате на една од следните адреси на е-пошта:

ensupport@dafabet.com plsupport@dafabet.com cnsupport@dafabet.com thaisupport@dafabet.com vnsupport@dafabet.com krsupport@dafabet.com jpsupport@dafabet.com help@indiacsonline.com idsupport@dafabet.com grsupport@dafabet.com

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Јапонија
Јужна Кореа
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Русија
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз