Dafabet Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Dafabet
Dafabet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

Withdrawals

Во Dafabet можете да користите различни методи за повлекување, вклучувајќи кредитни картички, дебитни картички, е-паричници и локален банкарски трансфер. Времето на повлекување зависи од методот што ќе го изберете. Електронските паричници нудат најбрзо време за повлекување до 24 часа, додека кредитните или дебитните картички и повлекувањата од банкарски трансфери може да потраат помеѓу 2 и 5 работни дена.

Кога сакате да направите повлекување, прво треба да се најавите на вашата сметка, а потоа да кликнете на копчето Банкарство. Изберете го начинот на плаќање што најмногу ви одговара и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете. Погрижете се да ги почитувате минималните и максималните ограничувања за повлекување за секој начин на плаќање за да имате успешно повлекување средства.

Бонус за повлекување

Бонусот за прв депозит што го добивате како понуда за добредојде кога првпат ќе се регистрирате во казиното има услови за обложување што треба да ги исполните пред да можете да направите повлекување. Промотивните кодови треба да се користат преку благајната кога го правите вашиот депозит. Бонусните средства ќе се издаваат заедно со првиот депозит откако ќе се потврди. Постојат 3 различни пакети од кои можете да изберете и тие се како што следува:

  • 160% бонус за прв депозит до 10.000 INR. Условите за обложување за овој бонус се 15x и за депозитот и за бонусот. Мора да поставите облози со коефициент 1,50 и повеќе за да можете да направите повлекување.
  • 70% бонус за прв депозит до 15.000 INR. Условите за обложување за овој бонус се 12x и за депозитот и за бонусот. Мора да поставите облози со коефициент 1,50 и повеќе за да можете да направите повлекување.
  • 100% бонус за прв депозит до 10.000 INR. Условите за обложување за овој бонус се 15x и за депозитот и за бонусот. Мора да ставате облози со коефициент 1,50 и повеќе за да можете да направите повлекување.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето на вашите средства е многу едноставно. Прво треба да се најавите на вашата сметка и да кликнете на жолтото копче „банкарство“ во горниот десен дел од екранот. Екранот Касиерка ќе се отвори во нов прозорец и треба да изберете Повлекување. Треба да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за правење депозит. На пример, ако сте користеле Neteller за да направите депозит, треба да изберете Neteller од паѓачкото мени и да кликнете на жолтото копче „Повлечете“. Запомнете дека ќе бидат потребни некаде од неколку часа до неколку работни дена за да се прими исплатата за повлекување на вашата сметка.

Валута

Во Dafabet се прифаќаат следните валути: CNY/RMB: кинески јуани/ренминби MYR: малезиски рингит THB: тајландски бах VND: виетнамски донг IDR: индонезиска рупија KRW: јужнокорејски вон INR: индиска рупија УСД: САД долар GBP: Велика Британија Фунта ЕУР: евра PLN: полска злота БРИШЕЊЕ: Руска рубља mBTC: Мини биткоин

Total score7.0
Добрите
+ Голем избор на Playtech
+ Азиски живо казино тема

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2004
ЈазициЈазици (11)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Тајландски
Хинди
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (13)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Виетнамски донг
Евра
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Кинески јуани
Малезиски рингити
Полски злоти
Руски рубли
Сингапурски долари
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (12)
Јапонија
Јужна Кореа
Бразил
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мексико
Русија
Сингапур
Тајланд
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
Asipay8
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
GoCash88
Local/Fast Bank Transfers
MaestroMasterCardNetellerPaysafe CardSkrillVisa
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)
Opus Gaming
Playtech
СпортСпорт (36)
CS:GO
Dota 2
King of Glory
League of Legends
MMA
Pai Gow
Rocket League
StarCraft 2
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Тенис
Формула 1
Фудбал
Хокеј на мраз