Dazard

Age Limit
Dazard
Dazard is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Dazard Casino е основано во 2021 година од Dama NV и соработува со сертифицирани развивачи на софтвер за да им понуди фер игри на онлајн играчите. Работи под лиценца за игри на владата на Курасао. Онлајн казиното Dazard им нуди на гејмерите од новата ера повеќе можности за обложување, вклучувајќи илјадници слотови на тема авантура, игри во живо, игри на маса и многу повеќе.

Dazard

Games

Лобито во казиното Дазард вклучува многу игри во категориите слотови, казино во живо, игри на маса, крипто игри и мега начини. Популарните игри оценети од членовите на казиното ги вклучуваат Бафало Тајмс, Луди времиња, Книга на Египет, 10 реда Книга на злато со повеќе шанси, Сакура Фортун, Магичен волк и многу повеќе.

Withdrawals

По победата, играчите можат да им веруваат на брзите и безбедни методи за повлекување на казиното. Тие вклучуваат кредитни картички Visa и Mastercard, е-паричници како што се Skrill, Neteller, ecoPayz, iDebit, Interac, NeoSurf и многу повеќе. Добивките може да се заменат во соодветните крипто монети со користење на Crypto Processing by Coinspaid за играчи со биткоин паричници или директно да се депонираат на сметката на играчот преку банкарски трансфер. Казиното не наплаќа никакви такси за повлекување користејќи ги претходно споменатите методи.

Валути

Казиното ги прифаќа следните валути: EUR, USD, CAD, AUD, NOK, PLN, NZD и JPY. Освен тоа, играчите можат да депонираат користејќи ги следните криптовалути; BTC, BCH, ETH, LTC, DOGE, USDT и INR.

Bonuses

Новите играчи во казиното Дазард добиваат шанса да побараат високонаградувачки бонус за добредојде што се состои 100% бесплатни готовина плус 100 бесплатни вртења. Покрај тоа, казиното им нуди на постојните членови повеќе промоции како што е наведено подолу:

  • Бонус за депозит во петок: членовите бараат бонус од 50% за финансирање на нивните сметки во петок
  • Бесплатни вртења во среда: До 50 бесплатни вртења се достапни за играчите кои депонираат во среда
  • Турнири: Ставањето облози во текот на неделата му овозможува на играчот автоматски влез на неделните турнири
  • Dazard Lottery: Редовните депозити го внесуваат играчот во двонеделната лотарија која има повеќе награди

Languages

Дазард прифаќа членови лоцирани во различни региони низ целиот свет. Како резултат на тоа, страницата е достапна на различни јазици. Тие вклучуваат: англиски, француски, германски, руски и шпански

Software

Dazard соработува со повеќе развивачи на игри за да ја збогати колекцијата на игри. Овде играчите можат да играат игри развиени од No Limit, Game beat, Platipus, Belatra, Pragmatic Play, BGaming, Yggdrasil, Spinomenal, Playtech, Quickspin, Relax Gaming, Booongo, Netent, Playson, Play'nGo, Amatic, Quickfire, Endorphina, ELK, EGT, BigTimeGaming, Habanero, Zillion, Push Gaming, ISoftBet, Blueprint, Absolute Live Gaming, Evolution, Betsoft Gaming, Wazdan, Red Tiger Gaming, Fugaso, Felix Gaming, Lucky Streak, Merkur, Nucleus Gaming, MrSlotty и повеќе, . Со толку многу партнери, играчите имаат нешто ново да играат секогаш кога ќе се логираат на страницата.

Support

Веб-страницата на казиното Dazard има сеопфатна листа на често поставувани прашања за да им помогне на играчите да најдат решенија за заедничките проблеми. Понатаму, играчите можат да контактираат со поддршката за корисници користејќи го разговорот во живо лоциран во долниот лев дел од екранот. Алтернативно, членовите можат да ги подигнат своите проблеми преку е-пошта на support@dazard.com.

Deposits

Играчите имаат многу опции за избор кога прават депозити. Прифатените кредитни картички на казиното Dazard вклучуваат Maestro картичка, Mastercard и Visa. Веб-страницата работи со повеќе е-паричници, вклучувајќи ги Skrill, Neteller, ecoPayz, Pix, NeoSurf, iDebit, FlexePin, Siru Mobile, Mifinity, Much Better и Interac Online. Менаџментот, исто така, интегрираше Crypto Processing од Coinspaid на страницата за гејмерите кои претпочитаат да прават крипто депозити.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2021
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Руски
Француски
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Полски злоти
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (4)
Австралија
Нов Зеланд
Полска
Швајцарија
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank transferBitcoin
Crypto
EcoPayz
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
QIWI
Rapida
Skrill
Trustly
Visa
Yandex Money
iDebit
СофтверСофтвер (42)