PayPal

Кога многу луѓе ширум светот размислуваат за онлајн трансфер на пари, тие мислат на PayPal. Гигантот за трансфер на пари е на пазарот повеќе од 20 години, откако првпат отвори продавница во 1998 година. Своите активности ги започна во САД и се прошири на сите континенти во светот.

Доверливоста на PayPal е благослов за онлајн казината. Со оглед на тоа што онлајн игрите направија огромни скокови во последната деценија, PayPal им овозможи на играчите да уживаат во трансакциите без проблеми. Оваа страница се фокусира на онлајн казина кои прифаќаат PayPal како средство за повлекување или депонирање. Ова се воспоставени казина на кои секој играч може да им верува.

PayPal
Што е PayPal?

Што е PayPal?

PayPal е електронски финансиски систем кој ги поедноставува плаќањата помеѓу повеќе страни онлајн. Платниот систем е лесен за поставување. Има алатки за измама и заштита на продавачите на највисоко ниво, давајќи им на корисниците доверба дека нивните сметки се безбедни и безбедни.

Повеќе од 30 милиони трговци моментално користат PayPal за да ги забрзаат своите онлајн плаќања низ целиот свет, вклучително и онлајн казина. Без разлика дали компанија или поединец продава преку нивната веб-страница или користи пазар, PayPal ги олеснува трансакциите преку Интернет. И, кога станува збор за плаќање на друг сопственик на сметка на PayPal или трговци, PayPal ги прави плаќањата преку Интернет исклучително лесно.

Што е PayPal?
Како работи PayPal

Како работи PayPal

Подемот на различни опции за плаќање стави крај на проблемите со трансакциите преку Интернет. Луѓето сега можат да прифатат електронски плаќања од различни видови и да плаќаат за производи и услуги без страв од кражба на интернет. Онлајн казина и играчите на слот не остануваат зад возбудата на просперитетните платежни системи бидејќи коцкарите имаат и подобри опции за депонирање и повлекување. PayPal е еден од таквите решенија за плаќање на кои им веруваат милиони корисници ширум светот.

PayPal им нуди на поединци и организации револуционерни решенија за плаќање кои се едноставни, брзи и безбедни.

Индивидуална сметка

Поединец може да креира сметка на платформата за да префрла пари, да врши плаќања и да купува онлајн. Пријавувањето за сметка бара адреса на е-пошта и додавање дебитна картичка, кредитна картичка или банкарска сметка за да се заврши поставувањето. PayPal ги проверува сите информации дадени за време на регистрациите за да се осигура дека лицето што се регистрира е законски сопственик пред да ја користи сметката.

Сопствениците на сметки можат да ја користат мобилната апликација PayPal или веб-страницата на компанијата за да префрлаат пари на други луѓе преку нивните адреси на е-пошта. Потрошувачите можат да ги завршат своите онлајн купувања со избирање на опцијата PayPal доколку е достапна кај продавачот. Трансакциите со PayPal обично се завршуваат во рок од неколку минути.

Деловна сметка

Бизнисите исто така може да имаат сметки на PayPal за да ги обработат нивните дневни плаќања. Ова вклучува портали за плаќање за решенија за бизнис управување, трансакции преку Интернет и лично, како и опции за финансирање и кредит. На сопствениците на бизниси им е потребна и сметка за е-пошта за да креираат сметка.

Како работи PayPal
Историја на PayPal

Историја на PayPal

Во декември 1998 година, PayPal беше лансиран како „Confinity“ од Питер Тиел и Макс Левчин по нивната претходна средба на Универзитетот Стенфорд, каде што Тиел одржа говор за можностите на глобалниот пазар. Развојот беше заснован на нивната однапред смислена идеја за дигитални паричници.

Во јануари 2000 година, Confinity ги понуди на eBay своите платежни услуги, давајќи му на Confinity забележителен поттик во неговата корисничка база. Подоцна се спои со компанија за онлајн банкарство позната како X.com и официјално именувана како PayPal во 2001 година. PayPal стана толку популарен што eBay го купи како негова официјална услуга за трансфер во 2002 година. И во 2015 година, PayPal се истакна како независна компанија.

Денес, PayPal има над 390 милиони активни корисници на повеќе од 200 пазари ширум светот и работи во над 100 различни валути. Нејзиното седиште се наоѓа во Сан Хозе, Калифорнија, САД. Други ко-основачи се Кен Хаури, Лук Носек и Ју Пан. Некои од нејзините подружници ги вклучуваат Venmo, Tradera, Zettle, Xoom Corporation, Braintree, Honey и Jetlore Inc.

Топ 3 казина што прифаќаат PayPal:

Историја на PayPal
Како да ги повлечете добивките од онлајн казино со PayPal

Како да ги повлечете добивките од онлајн казино со PayPal

Еден од најголемите предизвици со кои се соочуваат повеќето коцкари во онлајн казината е како да ги повлечат своите добивки. Повеќето виртуелни системи за повлекување обично ветуваат дека ќе ги понудат добивките на играчите во вистински пари, но на крајот ги тераат да ги трошат купувајќи работи преку Интернет. Сепак, раѓањето на PayPal конечно го решава овој проблем!

PayPal им нуди на коцкарите флексибилни повлекувања на нивните добивки во онлајн казина. Коцкарите ширум светот можат лесно да подигнат пари од нивната сметка во казино на нивната сметка на PayPal. Потоа искарајте го преку поврзани банкарски сметки или кредитни картички во вистински пари. Затоа, играчите сега можат да ги свиткаат своите мускули во играта на коцкање, знаејќи дека имаат PayPal како столб за повлекување на добивките од онлајн казино.

За играчите да ги повлечат своите добивки од онлајн казино на нивната сметка на PayPal, прво треба да се најават на сметката на казиното каде што се добива добивката. Потоа одете во делот Касиер на веб-страницата и изберете PayPal од опциите за повлекување. После тоа, тие треба да ја внесат сумата што сакаат да ја уплатат и адресата на е-пошта на PayPal на крајот на приемот. Средствата ќе се појават веднаш на претпочитаната сметка на PayPal и корисниците можат наскоро да ги претворат во вистински пари.

Забелешка: Кога користите PayPal за примање средства, името и презимето на корисникот на сметката на казиното мора да одговараат со имињата на сметката на PayPal.

Како да ги повлечете добивките од онлајн казино со PayPal
Онлајн казина прифаќаат PayPal

Онлајн казина прифаќаат PayPal

Некои играчи сакаат да играат со вистински пари и да ги исплатат своите добивки од онлајн казино. Тие треба да ги проверат следните онлајн казина кои прифаќаат PayPal како опција за повлекување: 888 Casino, Kassu, Pelaa, Casoola, PlayToro, 10bet, AHTI Games, Spela Casino, VBET, Slots Heaven, Mansion, Betsson и Vegas Hero.

Онлајн казина прифаќаат PayPal
Добрите и лошите страни на PayPal

Добрите и лошите страни на PayPal

Казино играчите кои избираат PayPal треба да бидат свесни за тоа што ќе имаат корист и за недостатоците на користењето на услугата. Проверете ги следните добрите и лошите страни на системот за плаќање PayPal.

Добрите

 • Работи на меѓународно ниво и е широко прифатен.
 • Лесно е да се постави и користи. Обезбедува лесен начин за финансирање сметки на онлајн казино.
 • Финансирањето казино сметки е бесплатно.
 • Комбинира онлајн набавки и активност од peer-to-peer.
 • Тоа им помага на трговците да прифатат пари за стоки и услуги.
 • PayPal ги шифрира податоците за кредитната картичка и банката на корисниците, чувајќи ги нивните информации безбедни.
 • Брзи повлекувања.
 • Трансакциите со PayPal нудат заштита од измама и дополнително ниво на безбедност. Ако трансакцијата заврши со измама, PayPal може да ги врати парите.

Конс

PayPal не е легален насекаде, сепак, опсегот на земји каде што е достапен PayPal е доста голем.

Добрите и лошите страни на PayPal
Дали PayPal е безбеден за користење?

Дали PayPal е безбеден за користење?

PayPal е генерално безбеден за коцкарите, а користењето на неговите безбедносни протоколи, како што е проверката со два фактори, го прави побезбеден. Користењето PayPal за финансирање сметка на онлајн казино е безбедно бидејќи PayPal задржува чувствителни финансиски информации на испраќачот, како што се броеви на банкарски сметки и детали за кредитна картичка.

PayPal Purchase Protection е PayPal услуга која го покрива секој плаќач на веб-локација доколку се појави проблем. PayPal, исто така, организира целосно враќање на средствата доколку депонираните средства не пристигнат на сметката на играчот на казиното во одреденото време. Тој нуди други програми кои ги штитат поединците и компаниите кои продаваат производи и услуги на нејзината веб-страница.

PayPal гарантира дека неговите корисници нема да бидат измамени со заштита на нивните податоци пред да нападнат изведувачи на измамници или хакери за податоци. Користи сервери за податоци кои континуирано ги скенираат прелистувачите на корисниците за да потврдат дека користат ажурирана технологија за шифрирање на податоци. Исто така, осигурува дека податоците на коцкарите се чуваат на сервер кој не е поврзан на интернет.

PayPal го сфаќа својот систем за одбрана на дигитални податоци толку сериозно што нуди финансиски компензации на експерти за компјутерска безбедност кои откриваат какви било недостатоци, прекршувања и ранливости на него.

Дали PayPal е безбеден за користење?
Совети за обезбедување на сметки на PayPal

Совети за обезбедување на сметки на PayPal

Играчите на казино треба да внимаваат на следново за да ги заштитат своите сметки на PayPal.

 • Овозможи двофакторна автентикација: Стандардно, двофакторната автентикација е оневозможена, со што се овозможува заштита на сметката на корисникот.
 • Поврзете кредитни картички: додека и дебитните картички и банкарските сметки се одлични за додавање пари на PayPal, поврзувањето на кредитна картичка обезбедува дополнително ниво на безбедност. Може да ги оспори лажните трошоци и да ги спречи хакерите да ја користат функцијата за автоматско повлекување на PayPal.
 • Ажурирајте го уредот и софтверот: играчите треба да обезбедат дека нивниот уред, без разлика дали е мобилен или компјутер, и соодветниот софтвер се ажурирани.
 • Не се поврзувајте на јавен Wi-Fi: можеби е небезбедно да се користи PayPal со јавен Wi-Fi. Избегнувајте го, дури и кога сте на посветен уред и софтвер.
Совети за обезбедување на сметки на PayPal
PayPal против. Традиционални банки

PayPal против. Традиционални банки

Сопствениците на бизниси кои сакаат лесно да ги завршат своите трансакции можеби размислуваат за PayPal преку конвенционална банкарска сметка. За коцкарите кои бараат најдобар начин за депонирање средства во онлајн казина, може да биде предизвик да изберат помеѓу PayPal и банкарска сметка.

Одлуката помеѓу овие два финансиски системи е да ја донесат поединците. Сепак, треба да се земат предвид неколку работи при изборот помеѓу PayPal и традиционална банка - намена, леснотија на користење и безбедност.

Иако едно решение за плаќање може да одговара на повеќе цели од другите, пристапноста и безбедноста може да им дадат предност на другите. Како такви, без разлика дали сопственикот на бизнисот или играчот на казино ќе избере да користи PayPal или банкарска сметка, овие три размислувања ќе им помогнат да ја донесат вистинската одлука.

Сепак, имајќи ја предвид флексибилноста на PayPal, леснотијата на користење без откривање на информациите за коцкарот на трети страни и широк спектар на поддршка, играчите кои избираат да ги завршат плаќањата на онлајн казиното со него не прават грешка.

PayPal против. Традиционални банки
Опции за поддршка на корисници на PayPal

Опции за поддршка на корисници на PayPal

Кога корисниците на PayPal имаат проблеми, платниот систем нуди различни начини за да им помогне во решавањето на нивните проблеми. Без оглед на предизвикот, PayPal ги опфати сите.

Еве ги најдобрите начини да дојдете до тимот за поддршка во PayPal и веднаш да ги решите проблемите.

Центар за помош

Центарот за помош на PayPal се фокусира на вообичаени проблеми и има ресурси за да им помогне на корисниците веднаш да ги решат своите проблеми. Некои теми на страницата на центарот за помош вклучуваат:

Лозинка и пристап до сметката: без разлика дали се појавуваат непознати трошоци или корисниците имаат проблеми со лозинката, овие ресурси ќе им помогнат на сопствениците на сметките да ги отклучат своите сметки.

Плаќања: Овој дел се занимава со состојбата на сметката, рефундирањето и задржаните и одбиените средства. Сите материјали овде се прилагодени на плаќањата.

Профил на сметка и поставување: кога има проблеми со адресата на е-пошта, телефонскиот број, кредитните или дебитните картички или банкарските сметки, ресурсите во овој дел покриваат се.

Спорови и ограничувања на сметката: кога потрошувачот има спор за плаќање, ограничувања или поврат на наплата, доволните ресурси на оваа страница ќе понудат итна помош.

Прашајте ја заедницата

Заедницата на PayPal обично има повеќе од илјада членови на интернет истовремено. Овие луѓе се состојат од службеници на PayPal и корисници со искуство на платформата. Поставувањето прашања во заедницата може да им помогне на поединците да ги добијат вистинските решенија за нивните проблеми.

Центар за резолуција

Овој дел од страницата им помага на корисниците да се поврзат со тимот за поддршка на клиенти преку е-пошта. Корисниците можат да користат е-пошта за да го опишат своето искуство на платформата и да чекаат некој од членовите на тимот да одговори.

Јавете се

PayPal, исто така, нуди можност да ги повика своите застапници за клиенти кои се достапни 24/7 за да понудат решенија за какви било тешкотии што може да ги имаат сопствениците на сметки.

На корисниците им се препорачува прво да ги проверат достапните ресурси во центарот за помош. Потоа, тие можат да продолжат да пробуваат други начини за да стигнат до тимот за поддршка на клиентите во PayPal.

Опции за поддршка на корисници на PayPal
PayPal Трошоци за трансфери на пари

PayPal Трошоци за трансфери на пари

PayPal не наплаќа никаков надомест за купување, но има други такси кои зависат од типот на услугата. Овозможува бесплатни меѓународни трансфери од една сметка на PayPal на друга. Затоа PayPal е конкурентна сила кога станува збор за меѓународни трансфери во американска валута.

Меѓутоа, кога една земја добива странска валута, провизијата на PayPal станува слична на онаа на традиционалната банка. PayPal тврди дека наплаќа 2,90% + 30 центи такса за обработка, што е еквивалентно на 3,20 долари на секоја трансакција од 100 долари.

За трговците кои продаваат стоки и услуги преку Интернет, PayPal наплатува стандардна такса помеѓу 2,70% и 3,20% + 30 центи паушална стапка за трансфер од 100 долари. Префрлањето пари од сметката на PayPal на банкарската сметка на истиот корисник е бесплатно. Но, трансферот на кредитна картичка привлекува такса за обработка од 2,90% + 30 центи.

PayPal Трошоци за трансфери на пари
Како ги оценуваме банкарските системи

Како ги оценуваме банкарските системи

Онлајн коцкањето вклучува вистински пари и секој аспект од играта треба да се разгледа. Целта на CasinoRank не е само преглед на најдобрите казина таму, туку и обезбедување дека играчите имаат пристап до најдобрите начини на плаќање.

Сите банкарски опции на оваа платформа се темелно проверени врз основа на CasinoRank и искуството на играчите. Секој преглед се заснова на следниве стандарди:

Валидно SSL шифрирање

Кога станува збор за онлајн банкарството, заштитата на податоците е најважна. Сите банкарски системи прифатени од онлајн казина треба да имаат валиден сертификат за шифрирање SSL на нивните веб-страници.

Со шифрирање, размената на податоци на PayPal и другите казино банки нема да биде изложена на ризик да биде украдена од хакери. Шифрираните банкарски веб-локации носат „HTTPS“ или зелен знак за катанец што прикажува дека податоците на корисниците се заштитени.

Пристапност

Банките треба да бидат лесно достапни за играчите на казино. Како таков, CasinoRank ги проценува сите банкарски системи за да се осигура дека тие се достапни за употреба секогаш кога на играчите им се најпотребни.

Поддршка

Банкарските системи кои опслужуваат онлајн казина мора да имаат брза услуга за поддршка на клиентите. Луѓето одат онлајн на секои 24 часа за да се обложуваат. И како такви, онлајн банките мора да имаат квалитетна поддршка што е достапна деноноќно.

Исто така, тие треба да имаат различни опции за контакт, исто како PayPal кој е домаќин на тони витални ресурси и патишта за играчите директно да контактираат со системот за поддршка.

Популарност

Платните системи кои не се популарни ретко траат во банкарската индустрија, а играчите може да ги загубат своите средства на такви институции. Затоа, нашиот тим гарантира дека носи банкарски системи со стандардни индустриски стандарди кои се популарни и доверливи меѓу програмите за казино онлајн.

Безбедност и сигурност

Безбедноста и безбедноста на корисниците се од суштинско значење при изборот на банкарски систем за онлајн казина. Корисниците сакаат да бидат сигурни дека се безбедни со нивните податоци додека банкаруваат онлајн. Тие сакаат платен систем на кој можат да се потпрат со поврзани картички или средства во нивниот паричник.

Сето ова го разгледавме кога ги ставаме на маса банкарските методи. Со PayPal, онлајн коцкарите немаат од што да се плашат. Сите банкарски методи на оваа веб-локација се издржливи и сигурни и им служат на корисниците во децениите што доаѓаат.

Како ги оценуваме банкарските системи
Безбедност во коцкањето

Безбедност во коцкањето

Ако вам или на некој што го познавате ви треба помош поради проблеми со коцкањето, посетете ги овие веб-локации подолу:

Безбедност во коцкањето

Најнови вести

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal
2021-05-20

Коцкањето со биткоин ќе се зголеми по неодамнешното соопштение на PayPal

Миграцијата на дигитални плаќања продолжува да фаќа пареа. Овој пат, PayPal е тој кој ја виде светлината и одлучи да го лансира својот паричник за криптовалути насочен кон американските трговци и клиенти. Според соопштението за печатот во октомври 2020 година, PayPal избра да оди по овој пат откако го забележа зголемениот интерес за дигитални монети од страна на неговите потрошувачи и централни банки.

Faq

Се што треба да знаете за казината

Може ли PayPal да ми помогне со повратните трошоци?

PayPal ќе ви помогне колку што е можно ако сакате да го оспорите враќањето на наплатата, иако конечната одлука е на компанијата за кредитни картички.

Кои нивоа на безбедност ги нуди PayPal?

PayPal е сертифициран од Visa® и Mastercard® и е во согласност со највисоките безбедносни стандарди: PCI PTS S-RED 3.0, UKCC, EMV Ниво 1 и 2. Една од најбезбедните опции за плаќање во светот.

Кои методи за проверка на сопственикот на картичката се прифаќаат?

PayPal поддржува чип и PIN, бесконтактно, чип и потпис и лизгање и потпис.

Може ли да го користам мојот читач на картички во странство?

Можете да го користите читачот на картички во странство, но ќе можете да ја наплаќате само вашата локална валута, а PayPal може да го ограничи користењето на функционалноста на апликацијата и читачот на картички во одредени земји.

Дали има такса за активирање или деактивирање?

Не. Нема процес на откажување. Ако повеќе не сакате да го користите производот, можете едноставно да ја избришете апликацијата, а уредот, доколку е купен, останува ваш да го задржите.

Дали ми треба интернет конекција за да користам PayPal?

Да. За да обработите трансакции, мора да бидете поврзани на интернет преку Wi-Fi или мобилни податоци.

Може ли PayPal да го блокира коцкањето?

Ова се случува на основа на казино. Но, вие, како корисник, нема да бидете блокирани за користење на PayPal.

Кое казино прифаќа PayPal?

Функционално сите казина прифаќаат PayPal. Сепак, ова е сè уште зависи од основата на казино.

Дали PayPal е безбеден за користење за онлајн казина?

PayPal е неверојатно безбедна опција во онлајн казината. Visa има секакви безбедносни мерки при користење на вашата картичка за онлајн плаќања во казина.

Кои се некои валути кои Paypal ги прифаќа?

PayPal ги прифаќа сите валути, но имајте предвид која е вашата домашна валута. Ова исто така ќе одреди кои опции за валута се достапни за вас.