Dublinbet Преглед 2024 - Withdrawals

DublinbetResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $250
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брз и сигурен депозит и исплати
Нуди ВИП програма
Достапна е програма за лојалност
Dublinbet is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Сите регистрирани играчи на DublinBet се слободни да направат какви било повлекувања од игрите што ги играат. Постојат неколку методи за повлекување од кои можете да изберете на страницата, при што времето за обработка е различно, во зависност од оној што ќе го избере играчот.

Покрај тоа, бидејќи DublinBet ги користи најновите безбедносни карактеристики, тие ќе бидат воодушевени кога ќе знаат дека финансиските информации што ги оставаат на страницата се целосно безбедни, така што немаат за што да се грижат во однос на безбедноста при повлекување средства.

Како што е случајот со методите за депонирање, тука има голем избор со опции за повлекување за играчите во DublinBet. Доколку играчите сакаат да се повлечат, тие ќе можат да изберат од следниве методи:

 • ВИЗА
 • MasterCard
 • Revolut
 • Нетлер
 • Скрил
 • MiFinity
 • Астропеј
 • Неосурф
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Етереум
 • Лајткоин
 • ТРОН
 • Тетер

Сите повлекувања во DublinBet може да подлежат на одредени безбедносни проверки, а доколку сајтот побара такви безбедносни информации, времето на повлекување може да биде малку подолго.

Играчите ќе треба да повлечат средства со истиот начин на плаќање што го избрале за нивните депозити. За да направат повлекување, играчите треба само да одат на нивната сметка, да пристапат до делот „Повлекување“, да изберат начин на плаќање и да внесат сума за повлекување.

Минималниот износ за повлекување што играчите можат да го направат во DublinBet е 20 долари, додека максималниот е 1.750 долари по трансакција. Има исклучок со Revolut и криптовалутите. Првиот има максимален износ за повлекување од 10.000 долари, додека криптовалутите имаат ограничување за повлекување од 20.000 долари.

Време на повлекување

Сите играчи се заинтересирани за брзо повлекување, бидејќи секој би сакал моментален пристап до нивните добивки. Затоа, секој корисник ќе биде среќен да знае дека сите начини на плаќање во DublinBet имаат инстант време на обработка на повлекување, освен Revolut, за што може да бидат потребни до 48 за да се заврши.

Уште еднаш, ако DublinBet побара дополнителни информации за лична карта при повлекување, целиот процес може да потрае малку подолго од вообичаеното.

Како да се повлечете

Едноставноста е често клучот за успехот и со задоволство можеме да кажеме дека постапката за повлекување е исто така многу едноставна во DublinBet. Играчите нема да треба да поминуваат низ сложени процеси за да направат повлекување.

За да започнете со постапката за повлекување, обложувачите ќе треба да се упатат до делот за сметки во горниот десен агол на страницата. Потоа, ќе треба да кликнат на „Повлекувања“ и да изберат колку сакаат да повлечат.

Овде играчите нема да имаат можност да изберат начин на плаќање, бидејќи системот автоматски ја избира истата опција од постапката за депонирање.

Откако сите ќе завршат со ова, ќе кликнат на „Повлекување“ и целата процедура е завршена. Како што споменавме погоре, може да има одредени одложувања со процесот, доколку DublinBet побара дополнителни информации за лична карта од играчот за безбедносни цели.

Валути

Како што е случајот со постапката за депонирање, играчите ќе можат да избираат од различни валути при повлекување. Како меѓународен оператор, DublinBet треба да има на располагање неколку валути на играчите, а оние што може да се користат се:

 • американски долари
 • евра
 • ГБП
 • CAD
 • БРИШЕЊЕ
 • Лајткоин
 • Биткоин
 • Биткоин Кеш
 • Тетер
 • Етереум
 • ТРОН