DuxCasino Преглед 2024 - Promotions & Offers

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Promotions & Offers

Promotions & Offers

DuxCasino е свесен дека бонусите и промоциите се најдобриот начин да се привлечат нови играчи и да се задржат постоечките на нивната онлајн казино платформа. Поради тоа, овој оператор на казино се грижи редовно да ги наградува своите регистрирани играчи.

Промоциите се ажурираат и им се предаваат на играчите многу често и бидејќи не доаѓаат со многу T&C, играчите можат лесно да ги бараат. Играчите сакаат да бараат бонуси и промоции што се одликуваат во DuxCasino, бидејќи можат да ги зголемат нивните награди.

DuxCasino нема бонус кодови на своите промоции. Тоа значи дека играчите нема да мора да пишуваат одредени кодови за да аплицираат за промоција. Оваа практика им олеснува на играчите да аплицираат за каква било промоција што ја сакаат во DuxCasino.

Бонус за регистрација

Откако новите играчи ќе регистрираат сметка во DuxCasino, тие веднаш ќе имаат право да аплицираат за бонусот за добредојде што го има во ова онлајн казино. Може да добијат новорегистрирани играчи кои аплицираат за бонус за добредојде во ова онлајн казино до $500 и 150 бесплатни вртења.

Активирање на бонус за добредојде

Овој бонус за добредојде ќе ги награди новите играчи на нивните први три депозити, каде наградите се поделени на следниов начин:

  • Бонус за прв депозит: 100% бонус до $150 и 150 бесплатни вртења
  • Бонус за втор депозит: 75% бонус до 150 долари
  • Бонус за трет депозит: 100% бонус до 200 долари

Овој бонус за добредојде е достапен само за новорегистрираните играчи и ниеден друг играч не може да аплицира за него. Исто така, овој бонус не е како другите промоции, бидејќи може да се бара само еднаш по сметка.

Минимален бонус за депозит

За да можат новите играчи да побараат секој од овие бонуси за депозит, тие прво мора да направат a минимален депозит од 20 долари. Ова значи дека играчите мора да го депонираат тој износ три пати за да го бараат секој бонус за депозит.

Кога станува збор за периодот на валидација на бонусните средства и бесплатните вртења, важно е да се забележи дека има различни временски рамки за секој од нив. Бонусните средства мора да се искористат за 14 дена, додека бесплатните вртења доаѓаат со многу помал период на валидација кој е поставен на 7 дена.

Максимален бонус за депозит

На максимален депозит тШапка е дозволено за играчите да направат за секој од бонусите за депозит е поставен на 150 долари. Исто така, максималниот износ што играчите можат да го добијат од првиот и вториот депозит бонус е 150 УСД додека максималниот износ за третиот депозит е 200 УСД.

Откако играчите ќе го направат својот прв депозит, тие ќе добијат 150 бесплатни вртења што може да се користат само на видео слотот Sweet Bonanza од Pragmatic Play. Играчите ќе добијат 50 бесплатни вртења веднаш по нивниот прв депозит додека другите бесплатни вртења ќе бидат дадени во следните 5 дена, 20 бесплатни вртења секој ден.

Кога аплицирате за бонус за добредојде, играчите мора да разберат дека постојат одредени услови и услови кои доаѓаат со него. Секој играч мора да ги исполнува овие услови за да може да ги повлече добивките направени со бонусните средства и бесплатните вртења.

Слотови по регион

Ако давателот на играта не е достапен во регионот на играчот, тогаш бесплатните вртења ќе се додадат во видео слотови за Mechanic Clover, Book of Cats или Lucky Lady Moon од BGaming. Важно е да се напомене дека бесплатните вртења мора да се активираат во период од 3 дена, додека максималната добивка што произлегува од бесплатните вртења е 50 долари.

Секој од бонусите за депозит, како и добивките од бесплатните вртења, мора да се обложи 40 пати пред да им се дозволи на играчите да ги повлечат своите добивки. Максималното дозволено обложување за време на обложување во слотови е 5 долари, додека максималниот облог за време на обложување во игри во живо е 10 долари.

Овој бонус за добредојде има придонес за обложување на онлајн слотови од 100%, додека придонесот за обложување на игрите на маса е само 5%. Исто така, има некои специфични игри кои се исклучени од понудата за добредојде.

На крајот, вреди да се напомене дека бонусот за добредојде автоматски ќе се откаже кога активното салдо на играчот ќе достигне износ од 0,05 $ или помалку.