DuxCasino Преглед 2024 - Responsible Gaming

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање може да стане многу сериозен проблем доколку играчите не се справат со тоа навреме. Ако играчите се чувствуваат како да не можат да престанат да ги играат прикажаните казино игри, тогаш треба да стапат во контакт со анонимни коцкари, GamCare или терапија за коцкање. Ова се врвните организации кои им помагаат на играчите да ги надминат ваквите проблеми.

DuxCasino многу се грижи за безбедноста и благосостојбата на своите членови, поради што казиното соработува со коцкари Anonymous, GamCare и Gambling Therapy. Овие организации се формирани со намера да им помогнат на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање. Деталите за контакт за секоја од овие организации се следните:

  • Анонимни коцкари: играчите кои сакаат да контактираат со анонимни коцкари може да се пренасочат на официјалната страница на организацијата https://www.gamblersanonymous.org
  • GamCare: GamCare е меѓу најугледните организации кои им помагаат на играчите кои имаат зависност од коцкање. Играчите можат да допрат до оваа организација преку нејзината официјална веб-страница https://www.gamcare.org.uk или на телефонската линија 0845 6000 133

Терапија за коцкање: Официјалната веб-страница на терапијата за коцкање е https://www.gamblingtherapy.org и секој играч кој се соочува со штета од коцкање не треба да се двоуми да стапи во контакт со оваа организација.