DuxCasino Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање може да стане многу сериозен проблем доколку играчите не се справат со тоа навреме. Ако играчите се чувствуваат како да не можат да престанат да ги играат прикажаните казино игри, тогаш треба да стапат во контакт со анонимни коцкари, GamCare или терапија за коцкање. Ова се врвните организации кои им помагаат на играчите да ги надминат ваквите проблеми.

DuxCasino многу се грижи за безбедноста и благосостојбата на своите членови, поради што казиното соработува со коцкари Anonymous, GamCare и Gambling Therapy. Овие организации се формирани со намера да им помогнат на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање. Деталите за контакт за секоја од овие организации се следните:

  • Анонимни коцкари: играчите кои сакаат да контактираат со анонимни коцкари може да се пренасочат на официјалната страница на организацијата https://www.gamblersanonymous.org
  • GamCare: GamCare е меѓу најугледните организации кои им помагаат на играчите кои имаат зависност од коцкање. Играчите можат да допрат до оваа организација преку нејзината официјална веб-страница https://www.gamcare.org.uk или на телефонската линија 0845 6000 133

Терапија за коцкање: Официјалната веб-страница на терапијата за коцкање е https://www.gamblingtherapy.org и секој играч кој се соочува со штета од коцкање не треба да се двоуми да стапи во контакт со оваа организација.

Total score9.1
Добрите
+ ВИП третман
+ Дарежливи бонуси
+ Инстант начини на плаќање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)