DuxCasino Преглед 2024 - Support

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Support

Support

Во DuxCasino, членовите и оние што размислуваат да се приклучат може да добијат поддршка за корисници преку прозорец за разговор во живо што е достапен 24 часа на ден, 7 дена во неделата. Има и функција за е-пошта која може да се користи за испраќање порака до персоналот за поддршка. Згора на тоа, DuxCasino е достапно преку Facebook Messenger и апликацијата за пораки Telegram. И за најновите ажурирања, членовите можат да ги проверат страниците на социјалните медиуми на казиното на Фејсбук, Твитер и Инстаграм.

Поддршката на клиентите е уште една многу важна карактеристика на секое реномирана онлајн казино бидејќи е клучот за одржување на лојални играчи и привлекување нови играчи на платформата.

DuxCasino е целосно свесен за овој факт и затоа се погрижи неговиот тим за поддршка на клиентите да биде високо професионален и информиран. Играчите можат да контактираат со тимот за поддршка на корисници на DuxCasino преку разговор во живо или со пополнување на формулар за контакт преку Интернет.

Откако играчите ќе го пополнат формуларот, поддршката за корисници ќе одговори што е можно побрзо и ќе обезбеди соодветно решение за проблемот со играчот.

DuxCasino има и дел за ЧПП каде играчите можат да ги разгледаат најчесто поставуваните прашања во врска со плаќањата, игрите, бонуси и промоции, сметките на DuxCasino итн. изнаоѓање решение за проблемот на играчот.