DuxCasino - Withdrawals

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Играчите кои успешно регистрирале и потврдиле сметка во DuxCasino сега можат да уживаат во игрите во казино и да ги повлечат своите добивки и да бараат бонус средства од бонусите и промоциите. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчите можат да се уверат дека сите трансакции што ги прават се безбедни и нивните податоци ќе бидат безбедни. DuxCasino нуди бројни начини на плаќање, каде што времето на обработка варира од еден метод до друг.

Една од најважните работи за политиката за повлекување на DuxCasino е тоа што не наплаќа никакви надоместоци за трансакциите на играчот. Играчите само треба да се логираат на нивната сметка и да изберат Паричник и потоа Повлекување. После тоа, тие можат да го изберат износот што сакаат да го повлечат и еден од следниве методи:

  • VISA, MasterCard, Maestro: сите трансакции направени со овие кредитни картички не наплаќаат никакви трошоци. Исто така, минималната граница е поставена на 20 долари, додека максималната е поставена на 4.000 долари
  • Trustly, Neosurf: повлекувањата со Trustly или Neosurf не доаѓаат со никакви надоместоци. Исто така, минималниот износ за повлекување е поставен на 20 долари, додека максималниот е поставен на 10.000 долари
  • ecoPayz, Neteller: и двата методи не наплаќаат никакви такси, додека минималниот износ за повлекување е 20 долари, а максималниот е 4.000 долари
  • iDebit, Instadebit: секој од овие методи врши повлекувања без никакви надоместоци. Минималниот износ за повлекување е поставен на 30 долари, додека максималниот е на 6.000 долари
  • Банкарски трансфер: сите трансакции направени со овој метод се бесплатни, додека минималниот износ за повлекување е 20 УСД, додека максималниот е 10.000 УСД
Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)