DuxCasino Преглед 2024 - Withdrawals

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Играчите кои успешно регистрирале и потврдиле сметка во DuxCasino сега можат да уживаат во игрите во казино и да ги повлечат своите добивки и да бараат бонус средства од бонусите и промоциите. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчите можат да се уверат дека сите трансакции што ги прават се безбедни и нивните податоци ќе бидат безбедни. DuxCasino нуди бројни начини на плаќање, каде што времето на обработка варира од еден метод до друг.

Една од најважните работи за политиката за повлекување на DuxCasino е тоа што не наплаќа никакви надоместоци за трансакциите на играчот. Играчите само треба да се логираат на нивната сметка и да изберат Паричник и потоа Повлекување. После тоа, тие можат да го изберат износот што сакаат да го повлечат и еден од следниве методи:

  • VISA, MasterCard, Maestro: сите трансакции направени со овие кредитни картички не наплаќаат никакви трошоци. Исто така, минималната граница е поставена на 20 долари, додека максималната е поставена на 4.000 долари
  • Trustly, Neosurf: повлекувањата со Trustly или Neosurf не доаѓаат со никакви надоместоци. Исто така, минималниот износ за повлекување е поставен на 20 долари, додека максималниот е поставен на 10.000 долари
  • ecoPayz, Neteller: и двата методи не наплаќаат никакви такси, додека минималниот износ за повлекување е 20 долари, а максималниот е 4.000 долари
  • iDebit, Instadebit: секој од овие методи врши повлекувања без никакви надоместоци. Минималниот износ за повлекување е поставен на 30 долари, додека максималниот е на 6.000 долари
  • Банкарски трансфер: сите трансакции направени со овој метод се бесплатни, додека минималниот износ за повлекување е 20 УСД, додека максималниот е 10.000 УСД