Empire777 Преглед на казино - Affiliate Program

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Affiliate Program

За да се приклучите на affiliate програмата треба да го пополните формуларот за онлајн регистрација. Откако казиното ќе ја добие апликацијата, ќе ја разгледа и ќе ве контактира во рок од неколку дена. Ако вашата апликација е прифатена, ќе добиете е-пошта со единствена идентификација на партнер.

Кога ќе се приклучите на придружната програма на Empire777, ќе ви се плаќа провизија за секој играч што ќе го упатите во казиното. Во принцип, колку повеќе играчи се повикувате, толку повеќе ќе заработите. Има 4 нивоа и тие се како што следува: · За првото ниво, потребни ви се најмалку 5 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу $1 и $3.000. Ќе добиете удел од приход од 33%. · За второто ниво, потребни ви се најмалку 10 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу 3.001 и 10.000 УСД. Ќе добиете удел од приход од 35%. · За третото ниво, потребни ви се најмалку 30 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу 10.001 и 40.000 долари. Ќе добиете удел од 40% приход. · За четвртото ниво, потребни ви се најмалку 50 активни играчи, со стапка на нето приход од 40.000 УСД. Ќе добиете удел од приход од 45%. Сите плаќања ќе се плаќаат во валутата што ја избравте при поставувањето на вашата сметка на прво место, а ова се достапните валути овде: CNY, KRW, MYR, THB, USD и VND.

Може да имате само едно повлекување во текот на месецот.

Минималниот износ што можете да го повлечете е 200 долари, а вашата уплата ќе ја добиете во рок од 15 работни дена по крајот на месецот.

Empire777 нема да наплатува никакви надоместоци за трансфери, но тие нема да бидат одговорни доколку вашата финансиска институција наметне такса.

За првите 3 месеци, ќе заработите 40% провизија, а во четвртиот месец приходите од провизија ќе се вратат на редовно учество на приходите како што следува:

· За првото ниво, потребни ви се најмалку 5 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу $1 и $3.000. Ќе добиете удел од приход од 33%.

· За второто ниво, потребни ви се најмалку 10 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу 3.001 и 10.000 УСД. Ќе добиете удел од приход од 35%.

· За третото ниво, потребни ви се најмалку 30 активни играчи, со стапка на нето приход помеѓу 10.001 и 40.000 долари. Ќе добиете удел од 40% приход.

· За четвртото ниво, потребни ви се најмалку 50 активни играчи, со стапка на нето приход од 40.000 УСД. Ќе добиете удел од приход од 45%.

Што е придружна програма Empire777?

Филијалата на Empire777 Casino е наречена Empire777 Affiliate.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јапонија
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Малезија
Мјанмар
Тајланд
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)