Empire777 - Bonuses

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Bonuses

Empire777 знае дека најдобриот начин да се привлечат нови играчи, а во исто време да се заинтересираат старите, е редовно да се нудат бонуси. За да ги започнете работите на десната нога, казиното нуди многу дарежлив бонус за добредојде.

Покрај бонусот за добредојде, има и други бонуси што можете да ги побарате во казиното Empire777. Една од тие понуди е неделниот бонус за попуст.

За да се квалификувате за овој бонус, треба да имате направено барем еден успешен депозит. Кога ќе го направите тоа, не мора да го барате овој бонус, наместо тоа, тој автоматски ќе се додаде на вашата сметка.

Овој бонус доаѓа со само 1x барања за обложување, што е одлична вест за сите играчи.

Друг бонус што можете да го искористите е бонусот за повторно вчитување од 10%. Ова е бонус за постоечките играчи кои направиле еден успешен депозит. Ова е нешто како бонус за лојалност достапен за играчи кои играат редовно во казиното. Барањето за овој бонус е многу едноставно. Сè што треба да направите е да направите минимум депозит од најмалку 10 долари и треба да го побарате бонусот пред да започнете со обложување. Овој бонус може да го барате само еднаш за секој успешен депозит, а за да го направите тоа, треба да кликнете на „Побара сега“ и да го изберете типот на игра по ваш избор и да поднесете ID на касиерот. Може да го добиете ID на касиерот кога ќе се најавите на вашата сметка и ќе изберете Сметка и ќе пристапите до Историјата на касиерот. Идентификацијата на касиерот можете да ја најдете под колоната за лична карта.

Ќе го добиете бонусот за повторно вчитување во рок од 6 часа од моментот кога ќе го побарате. И, мора да го побарате бонусот во рок од 2 часа откако ќе го направите вашиот депозит.

Секој пат кога прифаќате бонус, од клучно значење е да ги разберете условите и условите за бонусот дури и пред да го прифатите. На тој начин, ќе знаете дали можете да ги исполните барањата поврзани со бонусот или не.

Овде ќе се обидеме да одговориме на некои од најчестите прашања што едно лице може да ги има во врска со бонусот за повторно вчитување.

Може ли да побарам бонус за повторно вчитување веднаш откако го побарав бонусот за добредојде?

Откако ќе го добиете бонусот за добредојде и ќе ги исполните условите за обложување, можете да ги повлечете вашите добивки. Потоа, пред да можете да побарате уште еден бонус од казиното, треба да имате направено барем еден успешен депозит пред да можете да го барате бонусот за повторно вчитување.

Дали има некои ограничувања за бонусот за повторно вчитување?

Исто како и секој друг бонус, бонусот за повторно вчитување исто така доаѓа со некои ограничувања. Кога го барате бонусот за повторно вчитување, треба да го изберете типот на играта што сакате да ја играте, а штом ќе го направите тоа, не можете да го промените подоцна.

Кој е минималниот депозит за бонусот за повторно вчитување?

За да го побарате бонусот за повторно вчитување, треба да направите барем минимален депозит од 30 УСД и ќе добиете бонус за повторно вчитување од 10%.

Дали овој бонус важи за сите игри?

За жал, овој бонус не важи за собата за игри во живо казино „Џеџу и пиво“.

Бонус за лојалност

Програмата за лојалност во Empire777 се состои од четири различни нивоа: сребро, злато, платина и дијамант. Секое ниво има различни поволности што можете да ги искористите, а некои од нив вклучуваат: попуст за ВИП бонус

ВИП менаџер

Приоритет на депозитите и повлекувањата

Специјални подароци

Роденденски задоволства

Покани за специјални настани

Правила за повлекување бонус

Можете да ги повлечете добивките од вашиот бонус откако ќе ги исполните условите за обложување. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 30 пати, и мора да признаеме, ова не е многу и може да се постигне. Ако изберете да играте во живо казино и игри на маса, тогаш барањата за обложување се 9 пати.

Една важна работа што треба да ја имате на ум кога станува збор за исполнување на барањата за обложување е дека не сите игри ќе придонесат за истиот процент. Онлајн видео слотови ќе брои 100% за исполнување на барањата за обложување додека игрите во живо во казино ќе имаат само 15%.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)