Empire777 - Deposits

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Deposits

Empire777 додаде многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за депонирање на вашата сметка и играње. Ова е едноставна процедура каде што треба да отидете во Касиерката и да го изберете начинот на плаќање што го претпочитате и да ја внесете сумата што сакате да ја депонирате. Ако ова е прв пат да депонирате на вашата нова сметка, не заборавајте да го искористите бонусот за добредојде.

Депонирањето на вашата сметка на Empire777 е многу едноставно. Прво треба да се регистрирате за сметка и откако ќе го направите, треба да се упатите на страницата за депозит. Изберете го вашиот начин на плаќање, внесете го износот што сакате да го депонирате и потврдете го трансферот.

Играчите од Малезија можат да изберат да користат една од следниве банки:

Мајбанк Берхад

Јавна банка Берхад

CIMB банка Берхад

Хонг Леонг банка Берхад

Банкарската групација РХБ

Групацијата AmBank

Банка Ислам Малезија Берхад

Методи на депозит

Постојат различни начини на депозит што можете да ги користите на Empire777, а ние ќе ги наведеме некои од најпопуларните овде:

· Касиерката е начин на плаќање што нуди инстантно време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· MyCash е начин на плаќање кој нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· Онлајн задолжување е начин на плаќање што нуди моментално време за обработка без вклучени трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· QRPAY е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· Локален банкарски трансфер е начин на плаќање што нуди моментално време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· EcoPayz е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 2.000 УСД.

· Netpay е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 15 УСД, а максималниот износ е 4.500 УСД.

· DPcash е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без вклучени трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 10 УСД, а максималниот износ е 4.000 УСД.

· Momopay е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 5 УСД, а максималниот износ е 650 УСД.

· Neteller е начин на плаќање што нуди инстант време за обработка без никакви трошоци. Минималниот депозит што можете да го направите е 30 УСД, а максималниот износ е 5.000 УСД.

Натпревар за депозит

Empire777 нуди многу дарежлив бонус за добредојде за секој играч кој ќе се приклучи на казиното. Ќе добиете 100% бонус за депозит до 77 УСД првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка. Овој бонус доаѓа со барања за обложување 30 пати што треба да ги исполните пред да побарате повлекување.

Валута

Казиното Empire777 е достапно во Малезија, Кина, Јапонија, Тајланд и Виетнам, така што тие ги поддржуваат најпопуларните начини на плаќање што се користат во секоја земја, а исто така го поддржуваат и американскиот долар.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)