Empire777 - FAQ

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

FAQ

Еве збирка на често поставувани прашања од играчите на Empire777

Зошто да се приклучам на Empire777?

Empire777 е доверливо казино кое обезбедува сигурна и сигурна средина за игри. Ова е една од клучните работи што треба да ги барате во казино. Многу онлајн казина се појавуваат секој ден без соодветни лиценци за работа, така што лесно може да бидете измамени. Затоа, предлагаме да креирате сметка на Empire777 и да уживате во сите добри работи што казиното ги подготви за вас во однос на бонуси и промоции.

Како да креирате сметка?

Креирањето сметка на Empire777 е многу едноставна процедура. Сè што треба да направите е да следите неколку едноставни чекори. Одете на официјалната веб-страница на казиното и кликнете на копчето „Приклучи се сега“. Внесете ги сите потребни информации овде и вашата сметка ќе биде добра и подготвена за неколку минути. Ќе добиете е-пошта со врска за потврда на која треба да кликнете за да ја потврдите вашата е-пошта.

Може ли да играм бесплатно на Empire777?

Да, не мора да имате сметка за да го истражувате казиното. Можете прво да ги играте игрите во забавен режим пред да одлучите да креирате сметка за вистински пари.

Кои промоции и бонуси се достапни на Empire777?

Има многу различни промоции достапни на Empire777 кои ќе го израдуваат секој играч. Можете да добиете 60 бесплатни вртења како дел од пакетот за добредојде во казиното. Исто така, нема достапни бонуси за депозит и многу дарежлив бонус за добредојде што ќе го подобри вашиот биланс и ќе ја продолжи вашата игра. А, забавата не престанува со бонусот за добредојде, ве чекаат и други бонуси. Бонусот за попуст ќе добие ексклузивен бонус за попуст од 2% или неделен паричен попуст од прометот на вашата игра. Можете исто така да добиете бонус од 1% од вашиот депозит кога депонирате користејќи Касиерка. И, ако упатите пријател, можете да добиете 3% од неговите неделни добивки.

Кои се минималниот депозит и максималниот износ за повлекување на Empire777?

Минималниот износ што можете да го депонирате на вашата сметка е 10 УСД, а максималниот износ што можете да го повлечете е 5000 УСД. Времето на обработка зависи од начинот на плаќање што го користите.

Како можам да контактирам со Empire777?

Во случај да имате какви било грижи или прашања, можете да контактирате со Поддршка за корисници преку разговор во живо 24/7 секој ден. Ова е најзгодниот начин за играчите, но ако сакате можете да им испратите и е-пошта.

Дали има разлика помеѓу паричник за готовина и бонус паричник?

Паричникот за готовина го покажува вашето тековно салдо, а паричникот за бонус го покажува вашето салдо на бонус.

Која валута можам да ја користам во Empire777?

Изборот на достапни валути не е толку голем во казиното, но тие веројатно работат на додавање повеќе. Ова се достапните валути во овој момент од кои можете да изберете:

· Кинески Јуан Ренминби (CNY)

· Тајландски бах (THB)

· Американски долар (УСД)

· Малезиски Рингит (MYR)

· Вон на Корејската Република (KRW)

Како да ја повратам мојата лозинка?

Ако ја заборавите лозинката, тука нема ништо да се грижите. Можете лесно да ја вратите вашата лозинка кога ќе кликнете на врската „Заборавена лозинка“. Само следете ги едноставните упатства и наскоро ќе се најавите на вашата сметка.

Може ли да ја сменам мојата лозинка?

Ако мислите дека некој ја знае вашата лозинка, можете лесно да ја промените. Уште повеќе, ги советуваме играчите да ги менуваат своите лозинки од време на време од безбедносни причини. За да го направите тоа, одете во „Моја сметка“ и кликнете на „Ажурирај сметка“.

Може ли да го сменам моето име за прикажување?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, ќе треба да изберете единствено корисничко име. Погрижете се да изберете оној што ви се допаѓа, и што е најважно оној што ќе го паметите. Не можете да го промените вашето корисничко име подоцна.

Може ли да ја сменам валутата?

Кога ќе ја креирате вашата сметка, казиното ќе додели валута за која веруваат дека е најзгодна за вас. Но, ако сакате да го промените, можете да го направите вашиот прв депозит со валутата што ја претпочитате. Подоцна, мора да ја користите таа валута за депозити и повлекувања и не можете да ја промените.

Дали моите податоци се безбедни во казиното?

Да, сите ваши податоци се безбедни на Empire777. Казиното ја користи најновата технологија за шифрирање за да обезбеди безбедна и сигурна средина за игри.

Дали казиното Empire777 нуди некакви бонуси?

Во моментот кога ќе се регистрирате за сметка на Empire777, ќе добиете многу дарежлив пакет за добредојде што ќе го подобри вашето салдо. И, штом ќе станете редовен во казиното, ќе добивате различни бонуси и промоции на редовна основа. Секогаш кога ќе започне нова игра, ќе добивате неколку бесплатни вртења за да ја пробате. Ќе бидете известени кога ве чека бонус, па затоа треба редовно да ја проверувате вашата е-пошта или секогаш можете да отидете на страницата со промоции и да видите дали нешто ве чека.

Кои се барањата за обложување?

Секој бонус што ќе го добиете во казиното обично доаѓа со барања за обложување. Тоа значи дека треба да играте преку бонусот одредено време пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Бонусот за добредојде во казиното доаѓа со барања за обложување 30 пати на пример. А најдобриот начин да ги исполните тие барања е да играте онлајн видео слот игри. Овие игри ќе се вбројат во барањата за обложување 100%, така што ова значи дека ако ги играте овие игри, побрзо ќе го исчистите бонусот.

Може ли да играм во казиното на мојот мобилен телефон?

Да, можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот пренослив уред благодарение на мобилната платформа што ја има казиното. Во овој момент, тие немаат апликација што можете да ја преземете, но можете да пристапите до казиното користејќи го вашиот омилен прелистувач.

Дали ми треба нова сметка за мојот мобилен телефон?

Можете да пристапите до вашата сметка на казино од кој било уред што го сакате. Не ви требаат посебни сметки за секој уред, само внесете ги вашите информации за најавување и ќе се најавите на вашата сметка.

Може ли да побарам бонус преку мојот мобилен телефон?

Сите бонуси што се достапни на десктоп верзијата се достапни и за вашиот мобилен уред. Значи, ако креирате нова сметка, можете да побарате бонус за добредојде или ако сте редовен играч, можете да барате некои други бонуси достапни за лојалните играчи.

Дали игрите се на саемот во казиното?

Кога играте игри во казино, понекогаш може да доживеете добра среќа и да освоите многу пари, додека други пати може да изгубите многу. Тоа е затоа што игрите користат генератор на случаен број кој произведува случајни резултати за секое вртење и секој круг што го играте. Никој не може да ги менува или да влијае на резултатите од одредена игра, за да можете да бидете сигурни дека игрите се фер и случајни.

Што ќе се случи ако изгубам врска додека играм?

Ако изгубите интернет конекција додека играте игра, нема за што да паничите. Да речеме дека играте слотови и ја изгубите врската пред да го видите исходот од вашето вртење, добивките автоматски ќе се додадат на сметката на вашиот играч, во случај да победите. Следниот пат кога ќе се поврзете на вашата сметка, можете да ги видите добивките.

Што се случува ако дилерот во живо направи грешка?

Многу е малку веројатно дека дилерот ќе направи грешка додека играте игри во живо, но во случај да се случи, Pit Boss ќе биде повикан да ја реши ситуацијата.

Може ли да ги откажам моите облози?

Откако ќе го ставите вашиот облог, тој е конечен. Не можете да го вратите или откажете вашиот облог.

Може ли да поставам некои ограничувања на мојата сметка?

Играњето игри во онлајн казино може да биде многу забавно. Сега можете да пристапите до вашата сметка од каде сакате и кога сакате. Но, во некои случаи, игрите можат да излезат од контрола, особено со играчи кои имаат други зависности. Тие обично гледаат на коцкањето како излез од финансиските тешкотии. И, ова е местото каде што сите работи можат да се спуштат по ридот. Empire777 е свесен дека тоа може да се случи, па од таа причина тие работат напорно за да ви помогнат да го контролирате вашето играње. Можете да го поставите вашиот буџетски лимит и на тој начин ќе можете повеќе да контролирате колку трошите. Многу е важно да се контролирате и себеси, а штом ќе го достигнете лимитот, не треба да се обидувате да вложувате нов депозит.

Што е период на разладување?

Може да земете период на разладување од 7 дена за да се одморите од коцкањето. Во ова време не можете да пристапите до вашата сметка и да видите дали можете да го контролирате вашето коцкање. Ако верувате дека тоа не е доволно, тогаш можете да се исклучите себеси од коцкање.

Колку години треба да имам за да создадам сметка во казиното?

Empire777 прифаќа само играчи кои се полнолетни за коцкање. Од таа причина, мора да ја поминете процедурата за верификација за да докажете дека имате 18 или повеќе години. Доколку не успеете да ја докажете својата возраст во казиното, тие го задржуваат правото да ја блокираат вашата сметка.

Кои организации можам да ги контактирам ако почнам да се соочувам со зависност од коцкање?

Има многу организации со кои можете да контактирате за да ви помогнат да ги контролирате вашите навики за коцкање. Овие организации можат да ви помогнат на кој било можен начин, затоа не двоумете се да ги контактирате:

· GamCare

Веб: www.gamcare.org.uk

Е-пошта: info@gamcare.org.uk

Линија за помош: (+44) 0845 6000133

Телефон: (+44) 020 7378 5200 Факс: (+44) 020 7378 5237

· Куќа на Гордон

Веб: www.gordonhouse.org.uk / www.gamblingtherapy.org

Е-пошта: help@gordonhouse.org.uk / webmaster@gamblingtherapy.org

Телефон: (+44) 01384 241292

· ГА анонимни коцкари

Веб: www.gamblersanonymous.org.uk

Телефон: 0207 384 3040

· Гам-Анон

Веб: www.gamanon.org.uk

Телефон: 08700 50 88 80

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)