Empire777 Преглед на казино - Games

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Games

Empire777 има богато портфолио кога станува збор за игрите. Можете да најдете слотови, игри на маса и повеќе, и никогаш нема да ви недостасува избор. Ако ова е вашиот прв пат да играте во онлајн казино, тогаш Empire777 ќе ви овозможи да ги играте повеќето игри бесплатно за да можете да ги научите јажињата пред да одлучите да играте за вистински пари.

Бакара

Baccarat е класична игра која треба да ја пробате барем еднаш. Кога ќе видите колку е едноставна играта и сепак носи таква возбуда, ќе продолжите да се враќате за повеќе.

Треба да научите некои основни правила пред да одлучите да играте за вистински пари бидејќи тоа е единствениот начин на кој можете да ги подобрите вашите шанси за победа. На почетокот, масата за бакара може да изгледа комплицирана, но почекајте да ги научите правилата и се ќе ви стане јасно.

Целта на играта е да се добие рака која е блиску до 9. Најдобрата рака има вредност од 8 и 9, а оваа рака се нарекува „Природна“ и ништо не може да ја победи.

Картите во оваа игра имаат малку различни вредности и тие се како што следува, кецовите се вреднуваат со 1, 10-ки, Џек, кралица и крал се вреднуваат на нула, а картите од 2 до 9 имаат номинална вредност.

Играта започнува така што дилерот дели две карти на играчот и на банкарот.

Пред да ги примите картите, треба да го ставите вашиот облог и можете да се обложувате или на играчот или на дилерот. Постои и трета опција каде што можете да се обложите дека раката ќе заврши нерешено. Ова е ризичен облог, но исплатата на овој облог е највисока. Значи, ако сте почетник, ве советуваме да играте на безбедна страна, но ако имате среќен претчувство, тогаш треба да одите на тоа.

Ако добиете две карти чија вкупна вредност е двоцифрен број, тогаш втората цифра ќе остане како вкупна вредност на вашата рака. На пример, ако добиете 7 и 5, што е вкупно 12, тогаш вкупната вредност на раката ќе биде 2.

Може да добиете и трета картичка за да ја подобрите вредноста на вашата рака. Ако вие или банкарот имате вкупна вредност од 8 или 9, ова е природна рака и кој ја има е победник. Ако имате рака со вкупна вредност помеѓу 0 и 5, тогаш можете да нацртате трета карта. Кога нема да извлечете трета картичка, банкарот ќе застане на 6 или повеќе, а тие ќе нацртаат на 5 или помалку. Но, кога играчот ќе земе трета картичка, тогаш правилата за банкарот се малку поинакви и тие се следни:

· Ако збирот на банкарот е помал или еднаков на 2, тогаш Банкарот ќе повлече трета картичка.

· Ако вкупниот број на банкарот е 3, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот не е 8.

· Ако вкупниот број на банкарот е 4, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот не е 0, 1, 8 или 9.

· Ако вкупниот број на банкарот е 5, тогаш тој ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчот е 4, 5, 6 или 7.

· Ако вкупниот број на банкарот е 6, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот е 6 или 7.

Сите овие правила на почетокот можеби звучат збунувачки, но добрата вест е дека не треба да ги знаете за успешно да играте со рака.

Постојат различни варијации на Baccarat што можете да ги играте на Empire777 и некои од нив вклучуваат:

Punto Banco (американски)

Чемин де Фер („Chemmy“)

Baccarat en Banque („à deux tableaux“)

Супер тава 9

Бакара со три карти

Како да победите на Baccarat онлајн?

Постојат различни стратегии за обложување на кои играчите се колнат, но системот 1324 е веројатно најпопуларниот.

Ова е стратегија каде играчите следат низа на обложување за да ја максимизираат победничката исплата.

Ќе треба да ја зголемите или намалите сумата за обложување во зависност од тоа дали ќе победите во кругот или не.

Ќе го започнете кругот со обложување со 1 единица, 3 единици, потоа спуштете на 2 единици и ќе завршите со зголемување на 4 единици.

Треба да ја следите оваа шема кога добивате облог, а кога губите, треба да се вратите на почетокот на секвенцата на обложување. И, кога ќе ја завршите низата на обложување и ќе победите, треба да почнете од почеток.

Martingale Strategy е следната најдобра стратегија што можете да ја користите кога играте Baccarat. Ова е прогресивен систем за обложување кој е прилично едноставен и првпат се користел на рулет, но може да ни се најде и овде. Овде, треба да го удвоите вашиот облог додека не добиете победничка рака, а кога ќе го направите тоа, ќе ги вратите сите ваши загуби.

Броењето на картички Бакара е нешто од минатото. Ова е стратегија што се користеше во минатото за игри како Блек Џек и Бакара, но сега тоа е невозможно. Имено, имате поделени карти и треба да ја одредите вредноста на тоа колку се високи шансите за победа на играчот.

Baccarat Attack Strategy е модерна верзија на системот Martingale каде наместо континуирано да го зголемувате износот на облогот, треба да чекате за победничка серија. Откако ќе изгубите, треба да се вратите на претходната помала сума за обложување.

Процеп

Онлајн видео слотовите се убедливо најпопуларните игри што можете да ги најдете на Empire777. Од таа причина, казиното нуди огромен број слотови од кои можете да изберете.

За да ги подобрите вашите шанси за победа, треба подобро да разберете како функционираат онлајн слотови. Првото нешто што треба да го разликувате е дека има различни делови на автоматот и кои се нивните функции.

· Износ на облогот – Ова копче ќе ви овозможи да одредите колкав кредит сакате да се обложите за секое вртење.

· Вртење – Ова е копчето на кое треба да кликнете за да ги вртите ролните на слотот.

· Автоматско центрифугирање – Ова копче ќе ви овозможи автоматски да ги вртите макалите за однапред поставен број вртења.

· Линии за плаќање – Ова е бројот на активни линии за плаќање на кои моментално се обложувате.

· Вредност на монетата - Ова е вредноста на монетата.

· Кредит – Ова е износот на пари што останува на вашата сметка.

· Облог – Ова е износот што го обложувате по спин.

· Информации – Овде можете да најдете инструкции за игри и други детали.

Постојат различни слот игри што можете да ги играте. Прогресивните слотови се убедливо најпопуларни и од едноставна причина, тие нудат суми што го менуваат животот ако ја постигнете вистинската комбинација. Треба да бидете внимателни кога станува збор за овие игри, иако тие нудат одлични исплати, но ова се игри со висока нестабилност што значи дека нема да плаќаат често.

Може да учествувате и на слот-турнири кои се слични на кој било друг турнир, но во овој случај, ќе играте онлајн игри со видео слот.

Класичните слотови се стари традиционални игри кои имаат 3 ролни и неколку линии за плаќање. Носталгични играчи избираат да ги играат овие игри затоа што ги враќаат во време кога работите биле поедноставни. Уште повеќе, овие игри нудат одлични исплати, па затоа треба да ги пробате и нив.

Видео слотови се помодерни игри кои имаат модерен дизајн и иновативна игра. Овие видови на игри имаат над 100 линии за плаќање во некои случаи и нудат многу симболи и мини-игри.

Овошните машини исто така се сметаат за класични слотови и имаат симболи за овошје.

3D слотови се многу реални и тие се карактеризираат со извонреден дизајн и графика. Овие видови игри имаат и функции што ќе ве импресионираат како Chat и повеќе јазици.

Джакпот слотови се игри кои нудат џекпот награди.

покер

Покер е интересна игра со многу различни варијации на располагање. Овде ќе се фокусираме на Texas Hold'em бидејќи штом ќе научите како да ја играте оваа игра, нема да имате проблем да играте и други варијации. Исто така, Texas Hold'em е варијацијата што можете да ја играте ако се придружувате и на турнири.

На секој играч овде му се даваат 2 карти, наречени Hole Cards, а дилерот ќе подели 5 Заеднички карти свртени нагоре во центарот на табелата. Овие картички ги делат сите играчи. Можете да користите една или двете ваши карти и да ги комбинирате со заедничките карти за да ја направите најдобрата покер рака.

Кога ќе ги видите вашите картички, треба да одлучите дали да се обложите или да проверите. Откако играчот ќе одлучи да се обложи, тогаш останатите играчи треба да повикаат, преклопат или подигнат.

· Кога ќе се јавите, тоа значи дека го правите истиот облог како и претходниот играч.

· Кога ќе преклопите, тоа значи дека не продолжувате да ја играте играта и се откажувате од вашите карти и чиповите што сте ги ставиле во тенџерето.

· Кога ќе подигнете, тоа значи дека сте сигурни во вашата рака, така што го зголемувате облогот и сите други играчи треба да ве следат.

Има три рунди за обложување, флоп, сврт и река. Флопот е откако ќе заврши првата рунда на обложување и дилерот дава 3 карти свртени нагоре. Свртот е по вториот круг на обложување, а дилерот ја става 4-тата заедничка карта свртена нагоре. Реката е по третото обложување коло, каде што 5-та и последна заедничка карта се дели со лице нагоре.

За да победите, треба да ја создадете најдобрата рака за покер. Од клучно значење е да ги научите рацете за покер пред да одлучите да играте за вистински пари, а тие се како што следува:

· Ројал Флеш е рака составена од карти во ист костум од 10 до Аце.

· Стрејт Флеш е втората највисока покер рака која се состои од пет карти во низа со ист костум.

· Four of a Kind е рака која се состои од четири карти со иста вредност и една друга карта.

· Фул Хаус е рака која се состои од 3 карти со иста вредност и еден пар.

· Флеш е рака која се состои од кои било 5 карти од ист костум.

· Стрејт е рака која се состои од 5 карти во низа со мешани костуми.

· Три од еден вид е рака која се состои од 3 карти со ист ранг.

· Два Пар е рака која се состои од 2 комплети парови со еднаква вредност.

· Пар е рака која се состои од 2 карти со еднаков ранг.

· High Card е кога не можете да формирате ниту една од горенаведените комбинации и вашата највисока картичка е единствената вредна картичка.

Можно е двајца играчи да имаат иста рака и единствениот начин да се знае кој е победникот е со гледање на нивната највисока вредност на картата.

Како што споменавме претходно, постојат различни варијации на покер покрај Texas Hold'em. Подолу ќе наведеме некои од нив:

· Покер со 3 карти – Во оваа варијација, играчите и дилерот користат 3 карти и идејата е да имаат подобра рака од другите играчи. Највисоката карта е Стрејт Флеш проследен со Три од еден вид, Стрејт, Флеш и Пар.

· Омаха е покер варијанта на Холдем и овде секој играч започнува со 4 дупнати карти наместо 2. Оваа игра користи и стандардна палуба со 53 карти.

· Покер со 5 картички е најраната форма на покер со обетка. Ова е отворена игра каде што повеќето карти на играчот се прикажани на масата. Значи, играчите ги знаат картите на другиот играч за да можат соодветно да се обложуваат. Сите играчи имаат по 1 картичка која е затворена и се прикажува само на пресметката.

· Покер со седум картички е варијација на покер што порано беше најпопуларен пред Texas Hold'em. До 8 играчи можат да ја играат оваа игра и на секој од нив им се делат 7 карти и тие можат да користат покер раце со 5 карти за да го одредат победникот.

· Кинески покер со отворено лице е игра каде играчите наизменично цртаат карти за да ја направат најдобрата рака. Во оваа игра нема облози и играчите играат за поени.

Блек Џек

Блек Џек е една од најпопуларните игри со карти играна со векови. Оваа игра беше позната и како 21 бидејќи целта на играта е да се добие рака најблиску до 21. Играта е многу лесна за играње, иако табелата може да ви изгледа збунувачки на прв поглед.

Прво треба да се обложите, а потоа дилерот ќе подели по две карти на секој играч и на себе. Ќе ги добиете двете ваши карти свртени нагоре, и тука нема ништо за што да се грижите бидејќи играте против дилерот, а не против другите играчи. Дилерот ќе се занимава со себе една карта свртена нагоре и една карта свртена надолу. Откако ќе ги видите вашите картички и ако немате Блек Џек, што е карта со вредност од 10 и кец, мора да го направите вашиот следен потег. Ги имате следните опции, да удрите, да стоите, да се разделите, да удвоите или да купите осигурување. Откако ќе завршите со вашата рака, дилерот делува последен и тој секогаш треба да удира во рака помала од 16 и да стои кога има рака со вкупна вредност од 17 или повисока.

Добрата работа овде во оваа игра е што не мора да имате рака која изнесува вкупно 21 за да победите, туку само треба да имате рака која е повисока од онаа на дилерот, без да пропаднете.

Картите во Блек Џек имаат малку поинакви вредности отколку во другите игри. Асовите се нешто како џокер-картичка во оваа игра, бидејќи тие можат да имаат вредност од 1 или 11, а можете да го користите што е подобро за вашата рака. Џек, кралица и крал се вреднуваат со 10, а картите од 2 до 10 имаат номинална вредност.

Ова се сите опции што ги имате кога ќе ги добиете вашите две почетни картички:

· Можете да стоите, што значи дека не ви треба дополнителна картичка.

· Може да погодите, што значи дека ќе добиете дополнителна карта и можете да погодите онолку пати колку што ви треба.

· Двојно надолу е опција која ви овозможува да го удвоите вашиот облог кога добивате добри карти. Треба да поставите друг облог еднаков на вашиот првичен облог и за тоа ќе добиете само една дополнителна картичка.

· Можете да ја поделите раката ако добиете две карти со иста вредност. Ќе го играте како две одделни раце и ќе треба да додадете уште еден облог еднаков на вашиот првичен. И, овој потег ќе ги удвои вашите шанси да го победите дилерот.

· Можете да се предадете, а кога ќе го направите тоа, ќе добиете половина од вашиот облог и ќе се откажете од вашата рака.

Рулет

Рулетот е уште една многу популарна игра и поради таа причина, можете да најдете многу различни варијации на истата. Во принцип, постојат три класични варијации на играта, европски, француски и американски рулет. Овие игри не се разликуваат многу, сите верзии имаат броеви од 1 до 36, каде што европскиот и францускиот рулет имаат дополнителна нула, а американскиот рулет има единечна нула и двојна нула.

Една од причините зошто оваа игра е толку популарна е фактот што е едноставна за играње, но сепак нуди многу можности за победа. Овде можете да поставите многу различни облози и откако ќе одлучите кој е вашиот среќен број или група на броеви, ги ставате чиповите и дилерот ќе ја фрли топката во тркалото на рулетот што се врти. Штом тркалото ќе престане да се врти, топката ќе слета во еден џеб и ако точно го погодивте бројот, ќе ја добиете вашата исплата.

Постојат два главни типа на облози во рулет. Првите се нарекуваат внатре облози и можете да ги поставите на еден или повеќе броеви. А вторите се нарекуваат Надворешни облози и тоа се облози ставени на поголеми групи на броеви. Внатрешните облози дополнително се поделени на следните облози:

· Директен облог е облог на еден број. Нема ограничување за тоа колку сплит облози можете да поставите во една рунда. Значи, ако не можете да се одлучите за еден среќен број, можете да изберете неколку од нив.

· Сплит облог е облог на два броја и ако топката слета на кој било од броевите, ќе добиете исплата.

· Уличен облог е облог на три броја, а за да го поставите овој облог треба да ги ставите чиповите на надворешната граница на трите броја.

· Агол залог е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата.

· Облогот со пет броеви познат и како „Чудовиште“ се наоѓа само на американското тркало со двојна нула. Овој облог се смета за еден од најлошите облози што можете да ги ставите кога играте рулет.

· Облогот Six Number е облог на надворешните граници на шесте броеви. Надворешните облози се ставаат на поголема група на броеви и тие се како што следува:

· Облогот во колона е облог дека една од колоните со броеви ќе го има победничкиот број. Можете да ги поставите вашите чипови на дното на колоната за која мислите дека ќе победите.

· Облогот Dozen е облог дека еден од десетините броеви на распоредот ќе победи.

· Непарен или парен облог е облог дека топката ќе слета на непарен или парен број.

· Висок или низок облог е облог дека топката ќе слета на било кој низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, и дека топката ќе слета на висок број кој вклучува броеви од 19 до 36.

· Црвено или црно е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб. Францускиот рулет нуди некои дополнителни облози што можете да ги поставите и тие се познати како облози на облози и ги вклучуваат следните облози:

· „Соседи на нула“ е облог што опфаќа 17 броеви на тркалото, а сите бројки се блиску до нула. Ќе ви требаат 9 чипови за да го поставите овој облог, а шансите за победа се 45,9%. Исплатата на овој облог главно зависи од бројките, но во некои случаи може да достигне и до 24:1.

· „Трети од тркалото“ е облог што опфаќа 12 броеви со исплата од 17 спрема 1.

· „Нула игри“ е облог што опфаќа само 7 броеви и шансите за победа на овој облог се 18,9%, а исплатата е 26 спрема 1.

· Облогот „Сирачиња“ ги покрива останатите бројки, кои не се споменати во горенаведените облози. Исплатата на овој облог може да биде 35 спрема 1 или 17 спрема 1, повторно во зависност од добитните броеви.

Игри со вистински пари

Empire777 нуди многу различни игри што можете да ги играте за вистински пари. Најголем број на игри има онлајн видео слот игрите. Добрата работа овде е што игрите се поделени во категорија, така што би ви било полесно да се движите низ страницата и да го најдете тоа што го барате.

Друга многу популарна категорија се игрите на маса и можете да играте некои од следниве:

Блек Џек

Бакара

Рулет

покер

Сик Бо

Држете ги

Игри со тркала

Повеќерачни

Видео покер

Игрите имаат брз и мазен интерфејс и игра и нудат широк облог, така што секој вид на играч може да најде нешто во нивниот опсег.

Казиното во живо е исто така доста познато и можете да најдете игри од Top Trend, Evolution, GamePlay и други провајдери. На овој начин ќе имате можност да ја играте вашата омилена игра и да имате искуство блиску до вистинското, исто како што играте во реално казино.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Виетнамски
Индонезија
Кинески
Корејски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јапонија
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Малезија
Мјанмар
Тајланд
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
DuitNow
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)