Empire777 - Live Casino

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Live Casino

Казиното во живо е веројатно еден од највозбудливите делови што можете да ги најдете во казиното Empire777. Овде, можете да ги играте вашите омилени игри со дилер во живо во реално време. Ова го додава социјалниот елемент на играње игри во казино каде што можете да комуницирате со вистински луѓе и за момент да ја почувствувате атмосферата на копнено казино.

Портфолиото на игри во казино во живо може да се пофали со различни игри што можете да ги играте. Можете да играте покер, Блек Џек, Рулет, Сик Бо и многу повеќе.

Блек Џек во живо

Блек Џек е многу популарна игра што можете да ја играте со дилер во живо во Empire777. Главната причина зошто оваа игра е толку популарна е фактот што е толку едноставна за учење, а сепак може да донесе толку многу забавно да не спомнуваме толку многу победи во исто време. Постојат три можни исходи на кои можете да се обложувате овде:

  1. Раката на играчот победува

  2. Раката на банкарот победи

  3. Вратоврска

Облогот на играчот е облог со парни пари, што значи дека се исплаќа 1:1. Облогот за банкар е исто така рамномерен облог со пари и се исплаќа 1:1 минус 5% провизија. Облогот нерешено, од друга страна, нуди највисока исплата 8:1, но ова е најризичниот облог во Бакара, па ако сте почетник ве советуваме да се држите настрана од овој облог, барем додека не ги научите јажињата.

Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете две карти од дилерот. Идејата во оваа игра е да се добие рака со вкупна вредност од 9, или поблиску до 9. Од таа причина, картите имаат малку поинакви вредности. Асовите вредат 1 поен, картите од 2 до 9 ја имаат нивната номинална вредност, а 10-ките и картите се вреднуваат со 0. Ако примите 2 карти чија вредност се собира на 2 цифрен број, тогаш втората цифра ја покажува вредноста на твојата рака. На пример, ако добиете 7 и 6, што се собира до 13, тогаш вредноста на вашата рака ќе биде 3.

Ако вие или дилерот примите рака со вкупна вредност од 8 или 9, ова е познато како „природна“ рака и тоа е победникот на рундата.

Ако двете карти што ги добивате се помеѓу 0 и 5, тогаш ќе добиете трета картичка, а ако резултатот на вашите две карти е 6 или 7, тогаш ќе застанете.

Правилата за банкарот се малку потешки, а третата карта е обврзана да ја земат во следните ситуации иако веројатно би победиле со стоење на двете карти кои веќе ги имаат:

· Ако резултатот од две карти на банкарот е помеѓу 0 и 2, тој ќе добие трета картичка.

· Ако резултатот од две карти на банкарот е 3, банкарот ќе добие трета картичка, освен ако играчот не извлече 8 како трета картичка.

· Ако резултатот од две карти на банкарот е 4, банкарот ќе добие трета картичка, освен ако играчот не извлече помеѓу 2 и 7 како трета картичка.

· Ако резултатот од две карти на банкарот е 5, банкарот ќе добие трета картичка, освен ако играчот не извлече помеѓу 4 и 7 како трета картичка.

· Ако резултатот од две карти на банкарот е 6, банкарот ќе добие трета картичка, освен ако играчот не извлече помеѓу 6 и 7 како трета картичка.

· Ако резултатот од две карти на банкарот е помеѓу 7 и 9, тој нема да извлече трета карта.

Рулет во живо

Рулетот е инстантно препознатлива и полна со акција игра, но доколку сакате да ја доживеете вистинската магија на оваа игра, тогаш ви предлагаме да играте рулет во живо.

Една од најпопуларните варијанти на играта е европската верзија на играта. Се состои од 37 џебови на тркалото, со бројки од 1 до 36 и една единствена нула. Причината зошто оваа игра е толку популарна е фактот што нуди подобри шанси во споредба со другите варијанти.

Овде можете да ставате различни облози и не сте ограничени на обложување само на еден број. Сите облози се поделени на Внатре и Надворешни облози. Внатрешните облози се облозите што сакате да ги поставите доколку сакате да освоите поголеми суми и тие се следните:

· Директен облог е облог на еден број. Овој облог ретко се случува, но штом ќе се случи, нуди најголема исплата.

· Сплит облогот е следниот облог кога станува збор за високи исплати. Ова е облог на два броја во непосредна близина на табелата. Ако некој број победи, ќе ја добиете целосната исплата.

· Уличен облог или трио облог, како што сугерира неговото име е облог на три броја.

· Влогот во агол или квадрат е облог на четири броја кои формираат квадрат на масата.

· Облогот во шест линии е последен и тоа е два улични облози комбинирани во едно.

Надворешните облози се многу попопуларни од Внатрешните облози. Причината за ова е многу едноставна: тие нудат исплати на поредовна основа. Плаќањата за овие облози не се толку добри како оние што ги нудат Надворешните облози, но фактот дека можете да ја продолжите вашата игра и да имате повеќе исплати на редовна основа е привлечен за многу играчи. Тие се како што следува:

· Низок/висок облог е облог на сите ниски броеви, кои вклучуваат броеви од 1 до 18, и облог на сите високи броеви кои вклучуваат броеви од 19 до 36. Како што можете да видите, со овој облог покривате речиси половина од броеви.

· Црвено или црно е облог или на сите црни или на сите црвени броеви.

· Пар или непарен е облог или на сите непарни или на сите парни броеви.

· Десетина облог е облог што опфаќа 12 броеви, така што може да се обложите на броеви од 1 до 12, од 13 до 24 и од 25 до 36.

· Облогот за колона опфаќа и 12 броеви, но овој облог опфаќа броеви по вертикална линија на таблата за рулет.

Во живо Сик Бо

Sic Bo е игра која потекнува од Кина. За да ја играте играта се што ви треба се три коцки и маса Sic Bo.

Табелата може да изгледа малку збунувачки, особено ако ова е прв пат да ја играте оваа игра. Но, тука нема што да се грижите бидејќи играта е многу лесна за разбирање. Целта на играта е да се обложи на исходот од трите коцки.

Ќе мора да ги поставите вашите чипови на областите на табелата на кои сакате да се обложувате.

Дилерот потоа ќе затресе три коцки во мал сандак.

Ќе победите ако коцките се совпаѓаат со вашето предвидување за облог, а ќе изгубите ако не се совпаднат.

Првото нешто што треба да го научите овде се различните облози што можете да ги поставите кога играте Sic Bo.

· Единствен облог е облог на еден број што може да се појави на која било од трите коцки. Ако се обложите на, да речеме, број 3, се обложувате дека барем една коцка ќе го покаже бројот 3.

· Двоен облог е облог дека 2 броја ќе се појават на двете од три коцки. На пример, можете да се обложите дека броевите 2 и 3 ќе се појават на две од трите коцки.

· Троен облог е облог каде што треба да ги погодите бројките на сите три коцки. На пример, можете да се обложите дека бројот 2 ќе се појави на сите три коцки. Овој облог нуди највисока исплата бидејќи е облог со висок ризик.

· Вкупен облог е облог каде што се погодува вкупниот збир на броевите што се појавуваат на сите три коцки.

· Голем облог е облог дека вкупниот резултат на коцките е 11 спрема 17.

· Мал облог е облог дека вкупниот резултат на коцките е помеѓу 4 и 10. Кога се обложувате на Голема или Мала и добивате тројна сума, облогот е изгубен. Тројната сума е кога ќе добиете три коцки со ист број.

· Непарен облог е облог дека вкупниот резултат на коцките ќе биде непарен број.

· Дури и облогот е облог дека вкупниот резултат ќе биде парен број.

· Комбинации на две коцки е облог на резултат од две коцки од три. Овој облог се нарекува и „Домино облог“.

· Комбинацијата на специфичен двоен и единечен број е облог дека две коцки ќе покажат одреден двојник, а третата коцка ќе покаже различен специфичен број.

Што се однесува до правилата, не можеме да кажеме дека Сик Бо има многу. Дозволено е да правите онолку облози колку што сакате и не мора да ги погодувате броевите на сите три коцки, освен кога ќе го направите тројниот облог.

Бакара во живо

Baccarat е уште една популарна игра што може да ја играте во Empire777 Casino. Ова е уште една едноставна игра за учење и игра. Откако ќе го ставите вашиот облог, ќе добиете две карти, исто така и дилерот. Целта на играта е да постигнете што е можно поблиску до девет. Не можете да добиете повеќе од 3 карти во оваа игра, за разлика од Блек Џек каде што можете да погодите онолку пати што сакате или барем додека не пропаднете. Може да се обложите на еден од трите можни исходи:

· Победа на играчот

· Победа на банкар

· Вратоврска

Играта се игра според фиксен збир на правила, така што нема многу што можете да направите кога станува збор за игра. Ова се правилата за играчот:

· Ако Играчот или Банкарот добијат две карти со 8 или 9, оваа рака се нарекува „природна“ рака, и кој и да ја добие е победник.

· Ако вашите две карти се еднакви помеѓу 0 и 5, ќе треба да извлечете трета карта.

· Ако вашите две карти се еднакви на 6 или 7, тогаш ќе застанете.

Банкарот ќе извлече и трета картичка според фиксен збир на правила, а тие се како што следува:

· Кога раката на банкарот е еднаква помеѓу 0 и 2, тој автоматски ќе добие трета картичка.

· Ако вкупниот број на банкарот е 3, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот не е 8.

· Ако вкупниот број на банкарот е 4, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот не е 0, 1, 8 или 9.

· Ако вкупниот број на банкарот е 5, тогаш тој ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчот е 4, 5, 6 или 7.

· Ако вкупниот број на банкарот е 6, тогаш тие ќе извлечат трета картичка кога третата картичка на играчот е 6 или 7.

Змеј тигар

Dragon Tiger е игра со карти која е многу едноставна за играње. Потеклото на играта е во Камбоџа, а денес најчесто се игра во Азија.

Се делат две карти, една до позицијата за обложување Dragon на масата и една до позицијата за обложување Тигар, а позицијата што ќе ја добие повисоката картичка победува. Можете да го ставите вашиот облог на Змејот, Тигарот или Нерешеното.

Исто така, постојат неколку странични облози што можете да ги поставите, а тие се како што следува:

· Змеј Биг и Тигар Биг е облог што победува кога оска или повисоко се решава со соодветната главна позиција.

· Змеј Мали и Тигар Мали е облог што победува кога седум или пониска се решава со соодветната главна позиција.

Игри во живо

Игрите во живо се врвен хит кога станува збор за онлајн игрите. Empire777 нуди висока дефиниција за дејствија за играње во живо каде што можете да имате искуство што е блиску до искуство од реалниот живот. Овде можете да најдете игри од некои од најдобрите провајдери на софтвер, како што се HoGaming, Evolution, Ezugi, Toptrend, Gameplay, Gold Deluxe, Taishan, Asia Gaming, VIVO Gaming и Entwine.

Овде на Empire777, можете да најдете некои од најпопуларните игри за играње и исто така многу различни варијации на истите.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)