Empire777 - Responsible Gaming

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Responsible Gaming

Кога ќе почнете да се коцкате, треба да бидете свесни за последиците што оваа активност може да ги има врз вашиот живот. Коцкањето е забавна активност, но за некои луѓе може да има негативен ефект доколку развијат зависност од коцкање. Веруваме дека ако сте свесни за последиците, можете да пристапите кон коцкањето со поголема претпазливост за да не развиете зависност.

Има многу различни организации со кои можете да контактирате ако барате совет или помош во врска со вашето однесување на коцкање. Еве список на некои од многуте организации што можете да ги најдете:

· GamCare

Веб: www.gamcare.org.uk

Е-пошта: info@gamcare.org.uk

Линија за помош: (+44) 0845 6000133

Телефон: (+44) 020 7378 5200

Факс: (+44) 020 7378 5237

· Куќа на Гордон

Веб: www.gordonhouse.org.uk / www.gamblingtherapy.org

Е-пошта: help@gordonhouse.org.uk / webmaster@gamblingtherapy.org

Телефон: (+44) 01384 241292

· ГА анонимни коцкари

Веб: www.gamblersanonymous.org.uk Телефон: 0207 384 3040

· Гам-Анон

Веб: www.gamanon.org.uk

Телефон: 08700 50 88 80

Лимит на депозит

Предлагаме секој играч да постави лимити за депозит на своите сметки во моментот кога ќе создаде. На овој начин повеќе ќе го контролирате она што го правите и повеќе ќе го контролирате вашиот буџет. Многу е важно штом ќе ја достигнете границата да не се обидувате да ја промените.

Тест за самооценување

Тестот за самооценување е одлична алатка која ќе ви помогне подобро да сфатите кои се вашите навики за коцкање. Погрижете се да бидете искрени кога одговарате на прашањата бидејќи само така ќе сфатите дали имате проблем или не.

· Дали поголемиот дел од слободното време го поминувате на коцкање?

· Дали некогаш сте ги прокоцкале парите што ви се потребни за нешто друго?

· Дали сте изгубиле врска поради вашите навики за коцкање?

· Дали сте ја изгубиле работата поради вашите навики за коцкање?

· Дали некогаш сте имале проблеми со спиењето поради вашето коцкање?

· Дали некогаш сте се коцкале за да ги вратите вашите загуби?

· Дали лажете за времето што го поминувате на коцкање?

· Дали ја изгубивте добрата репутација поради вашите навики за коцкање?

· Дали некогаш чувствувате каење после коцкање?

· Дали се коцкате кога ви требаат пари за да ги решите финансиските тешкотии?

· Дали чувствувате дека сте ја изгубиле амбицијата за други работи?

· Дали имате силна желба да се коцкате по голема победа?

· Дали се коцкате додека не ги потрошите сите пари?

· Дали позајмувате пари за да се коцкате?

· Дали некогаш сте продале нешто за да имате пари за коцкање?

· Дали често се коцкате подолго отколку што планиравте?

· Дали се коцкате за да избегате од вашите животни проблеми?

· Дали некогаш сте размислувале да извршите нелегална активност за финансирање на вашето коцкање?

Самоисклучување

Ако мислите дека коцкањето ви прави проблеми или треба да се одморите од коцкањето поради која било причина, можете да се исклучите себеси на одредено време. Можете да започнете со преземање период на разладување од 7 дена за почеток, а ако мислите дека тоа не е доволно, тогаш можете да се исклучите на подолг период.

Постојат различни ограничувања што можете да ги поставите на вашата сметка, вклучувајќи:

· Поставете ограничување на износот што можете да го обложите во одреден период;

· Поставете ограничување на загубите што може да ги претрпите во одреден период;

· Поставете ограничување на времето што можете да го играте во рамките на една сесија;

· Исклучете се од играње на одредено или неодредено време.

Проблем со коцкање

Коцкањето е само уште една забавна активност што можете да ја направите за да поминете некое време. Едно нешто што треба да го разберете е дека колку што победата е дел од играта, толку е и губењето. Кога играте, можно е да удрите големо и да си одите дома некој богат човек, но исто така е можно да ги изгубите сите пари. Затоа, ве советуваме да одредите буџет и да се држите до него. Ако победите додека играте, сметајте го тоа како бонус, а ако изгубите, тогаш тоа треба да биде аванс за сета забава што сте ја имале додека ја игравте вашата омилена игра. И, да бидеме искрени, игрите во казино ја имаат таа магија кај луѓето за да ги забавуваат и возбудуваат во исто време.

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)