Empire777 - Withdrawals

Age Limit
Empire777
Empire777 is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNeteller
Trusted by
PAGCORCuracao

Withdrawals

Empire777 нуди различни начини на плаќање што можете да ги користите за повлекување. Единственото нешто што треба да го запомните овде е дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користевте за да направите депозит.

Методите за повлекување на Empire777 зависат од валутата што ја користите.

Ако користите валута THB за да направите повлекување, можете да ги користите следниве начини на плаќање:

· Локален банкарски трансфер е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 500 THB, а максималното повлекување е 200.000 THB.

· EcoPayz е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 1.500 THB, а максималното повлекување е 150.000 THB.

· Neteller е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 1.500 THB, а максималното повлекување е 150.000 THB.

Ако користите RMB/CNY како валута, можете да ги користите следните начини на плаќање за да направите повлекување:

· Локален банкарски трансфер е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 200 јени/иени, а максималното повлекување е 49.500 јени/иени.

· EcoPayz е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 300 јени/иени, а максималното повлекување е 30.000 јени/иени.

Ако користите MYR како валута за повлекување, можете да ги користите следниве начини на плаќање:

· Локален банкарски трансфер е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 50 MYR, а максималното повлекување е 25.000 MYR.

· EcoPayz е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 200 MYR, а максималното повлекување е 20.000 MYR.

· Neteller е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е 50 MYR, а максималното повлекување е 25.000 MYR.

Ако користите УСД како валута од Јапонија, можете да ги користите следните начини на плаќање за да направите повлекување:

· EcoPayz е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

· iWallet е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

· Venus Point е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

Ако користите УСД како валута од Виетнам, можете да ги користите следниве начини на плаќање:

· Локален банкарски трансфер е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

· Neteller е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

· EcoPayz е начин на плаќање што можете да го користите за да извршите повлекување во рок од 4 часа без вклучени такси. Минималното повлекување е $50, а максималното повлекување е $5.000.

Бонус за повлекување

Бонусите се одличен начин на кој казината користат за привлекување нови играчи, а тие можат да бидат во форма на бесплатни вртења или бесплатни готовина. За да го добиете бонусот, прво треба да ги прифатите одредбите и условите за бонусот. Еден од најважните е да се исполнат условите за обложување. Мора да играте преку фондовите за бонуси одредено време пред да бидете достапни за да побарате повлекување на вашите добивки.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето од вашата сметка на Empire777 е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што сакате да го користите. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето. Ќе добиете потврда дека вашето барање е завршено и треба да почекате казиното да ги ослободи средствата.

Валути

Различни валути се достапни во казиното Empire777, вклучувајќи кинески Ренминби (RMB), Тајландски Бах (THB), американски долар (USD) и Малезиски Рингит (MYR).

Total score7.8
Добрите
Лошите
- Не се достапни сите начини на плаќање во сите земји

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2015
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Индонезија
Кинески
Корејски
Малезиски
Тајландски
БонусиБонуси (10)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиКешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (7)
Јужнокорејски вон
Американски долари
Виетнамски донг
Евра
Индонезиски рупии
Малезиски рингити
Тајландски бах
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (10)
Јапонија
Јужна Кореа
Брунеи
Виетнам
Индија
Индонезија
Кина
Малезија
Мјанмар
Сингапур
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Help2Pay
JCB
MasterCardNeteller
PassNGo
Prepaid Cards
Visa
СофтверСофтвер (23)