EU Casino - Mobile

Age Limit
EU Casino
EU Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Mobile

EUcasino нуди мобилна платформа која ќе ви го доближи онлајн коцкарското искуство. Сега, можете да ја играте вашата омилена игра кога сакате, без разлика на времето или местото, само упатете се во мобилното казино за беспрекорно искуство во казиното.

Првиот пат кога ќе го отворите мобилниот EUcasino, ќе мора да отворите сметка доколку го направите тоа`немам веќе еден. Откако ќе влезете во светот на EUcasino, ќе најдете плејада од различни игри за играње. За подобро наоѓање игра, има вградена лента за пребарување или можете да скролувате надолу за да најдете одредена игра. Секоја игра доаѓа со правила за тоа како да се игра, што е одлична карактеристика, особено за почетници. Доколку сакате, можете да направите листа на вашите омилени игри, така што следниот пат кога ќе се најавите ќе можете да пристапите до нив со едноставно допирање на иконата.

Еве список на сите компатибилни уреди за EUcasino:

 • Компатибилни уреди за Samsung се Galaxy S6, S7, S8, S9, Note, Tab, Edge, Edge+, Mini, Ace, A3, A5, A7, A, S, pro и Xcover 3.
 • Компатибилни уреди за Apple се iPhone 5, 5S, 5C, SE, 6, 6S, 7, 8, X, Plus, iPad, Air, Mini, Pro, 2, 3 и 4.
 • Компатибилни уреди за HTC се Nexus Series, One mini, max, A9, A9s, S9, 10, Dual SIM, U11+, Ultra, Play и Lifestyle.
 • Компатибилни уреди за Sony се Xperia M5, Z5, ZR, E5, V, L, SP, ZL, XZ, X, Xa, таблет Z4, Z3, Compact и Plus.
 • Компатибилни уреди за LG се G5, G6, Q6, V30, X Power, mach, K8, K10, LTE, X камера, екран, Flex 2, V10, Class, 5X, Mini, G Pads 7.0, 8.0, 8.3 и 10.1 .
 • Компатибилни уреди за Huawei се Mate 10 Pro, P10, P9, lite, plus, Mate S и Y6.
 • Компатибилни уреди за Microsoft Lumia се 550, 650, 950, XL, LTE, Dual SIM и Asha-Series.
 • Компатибилни уреди за Blackberry се Motion, Key, Passport, Classic, Leap, DTEK60, DTEK50 и Priv.
 • Компатибилни уреди за таблети се Sony Xperia Tablet, Z Series, Lenovo Thinkpad & Yoga Tablet, Asus MeMo & Fonepad, Nexus Series, Motorola Xoom 2 и Acer Iconia Series.
 • Компатибилни уреди за други се Motorola Zoom, Atrix, Defy, Moto G, Wiko Series, Acer Liquid Series, Asus ZenFone, OnePlus, Two и Fairphone.

Еве список на компатибилни ОС системи:

 • За Apple iOS, верзии 8.0, 8.1.X, 8.2, 8.3, 9.0, 9.1.X, 10.0, 10.1, 10.X, 11.0, 11.1, 11.X. Компатибилни уреди се iPhone 6, 6S, Plus, iPhone 7, Plus, iPhone 8, Plus и iPhone X.
 • За Android OS, верзии 4.0.X (Ice Cream Sandwich), 4.X (Jelly Bean), 4.4.X (KitKat), 5.X (Lollipop), 6.0.X (Marshmallow), 7.0.X (Nougat), и 8.0.X (Oreo). Компатибилни уреди се Samsung Galaxy S8/9, Samsung Galaxy Tab, Nexus 6, Huawei Mate 10, Moto G5 и Honor 8.
 • За Windows, верзии Phone 7, Phone 8, 8.1, 10 Mobile. Компатибилен уред е Nokia Lumia серијата.
 • За Blackberry, верзија OS 10, компатибилни уреди се Motion, KeyOne и DTEK60.
Total score6.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2009
ЈазициЈазици (20)
Арапски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (10)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Бугарија
Данска
Ирска
Обединето Кралство
Полска
Финска
Хрватски
Шведска
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (31)
Abaqoos
Bancontact/Mister Cash
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
EPS
Entropay
Euteller
GiroPay
Gluepay
Lottomaticard
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
POLi
Paysafe Card
Postepay
Przelewy24
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
SporoPay
Teleingreso
Ukash
Visa
ewire
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (5)