EU Casino Преглед 2024 - Security

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
БонусБонус 100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Security

Security

EUcasino се грижи вашите лични и финансиски информации да останат безбедни и доверливи. Тие прават огромни напори за да обезбедат најдобра и најсигурна средина за своите играчи.

Сите трансакции, вклучувајќи депозити и повлекувања, се вршат безбедно. Казиното никогаш нема да ги предаде вашите податоци на трето лице. Тие користат 128-битна SSL технологија за шифрирање и ги следат сите безбедносни протоколи за да ве заштитат.

Во моментот кога ќе запеете за казиното, ќе изберете корисничко име и лозинка кои ќе ви требаат секогаш кога ќе сакате да се најавите на вашата сметка. Од безбедносни причини, казиното го прави тоа`не водете евиденција за вашата лозинка. Ваша одговорност е да ги чувате овие информации безбедни и да не ги споделувате со некој друг. Ако мислите дека некој друг ги користи вашите детали за најавување, треба да ја контактирате поддршката за корисници што е можно поскоро.

Повеќето нови играчи се загрижени дали игрите се фер и не се наместени. Ве уверуваме дека EUcasino е на пазарот долги години, а една од главните причини за тоа е што нудат безбедна средина за своите играчи. Тие користат генератор на случаен број за да обезбедат постојани случајни резултати.