EU Casino Преглед 2024 - Withdrawals

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
БонусБонус 100 бесплатни вртења
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП салон
Нови понуди дневно
Едноставен дизајн
EU Casino is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

За да ви ги олесни работите, EUcasino има вградено многу различни методи за повлекување за да можете да го изберете оној кој е најблиску до вас. Тие вклучуваат Чек, ClickandBuy, Neteller, Visa, Skrill, банкарски трансфер, EcoPayz, Entropay, EPS, eWire, GiroPay, iDEAL, MasterCard, Moneta.ru, Nordea, PayPal, Paysafe Card, Ukash, WebMoney, WireCard и Yandex Money .

Времето на повлекување во EUcasino најмногу зависи од методот што го користите. Некои од нив нудат инстант повлекувања, додека други може да потраат и до неколку дена.

  • За е-паричници, времето за повлекување е во повеќето случаи моментално, но може да потрае и до 2 дена.
  • За кредитни или дебитни картички, времето за повлекување може да потрае до 5 дена.
  • За банкарски трансфер, времето за повлекување може да потрае до 7 дена.
  • За чекови, времето за повлекување може да потрае до 28 дена.

Времето на чекање е само 2 дена, а максималниот износ што можете да го повлечете месечно е 10.000 УСД.

Бонус за повлекување

Сите бонус средства што ги добивате во EUcasino може да се повлечат на ист начин како и сите други добивки. Запомнете дека бонусните средства во повеќето случаи доаѓаат со барања за обложување, така што мора да ги исполните пред да направите повлекување.

Како да направите повлекување?

За да направите повлекување, треба да следите само неколку едноставни чекори:

  • Најавете се на вашата сметка.
  • Упатете се кон вашиот профил во горниот десен агол.
  • Кликнете на Трансакција и изберете Повлекувања од паѓачкото мени.
  • Изберете го претпочитаниот начин на повлекување и внесете ја сумата што сакате да ја повлечете.

Валута

Првиот пат кога ќе ја креирате вашата сметка во EUcasino, стандардно ќе ви биде доделен GBP како валута. Како и да е, можете да го направите вашиот прв депозит со една од следните валути EUR, CHF, USD, AUD CAD, DKK, SEK, NOK, ZAR или RUB, и вашата сметка ќе се ажурира на таа.