Euro Palace Преглед на казино - About

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Еуро Палас е едно од најиздржливите и најдоверливите казина благодарение на тоа што е дел од групата онлајн казина Fortune Lounge. Обезбедува супериорно искуство со игри бидејќи нуди одличен избор на казино игри и извонредни промоции што едноставно можете`не пропушти.

Во Euro Palace, можете да најдете некои од највозбудливите игри, вклучувајќи слотови, игри со карти и многу повеќе. Тие редовно воведуваат нови игри, така што забавата никогаш не завршува откако ќе станете дел од казиното Еуро Палас. Нивниот софтвер за казино е развиен од Microgaming, кој е лидер во развојот на онлајн игри.

Промоциите и бонусите во казиното се една од најатрактивните карактеристики на казиното. Можете да освоите илјадници парични награди, а исто така добивате шанса да освоите билети за луксузно крстарење каде што можете да се натпреварувате за големи награди на турнири во слотови.

Новите играчи ќе добијат дарежлив бонус за добредојде до $600. И штом ќе се воспоставите како играч, постојано ќе бидете наградени преку казиното`Програма за награди. Колку повеќе играте, толку повеќе поени ќе добивате и нивото на вашиот статус ќе се зголеми.

Уште повеќе, сите ваши лични информации и трансакции се обезбедени преку технологија за шифрирање. На казиното му беше доделен печат на одобрение „Безбеден и фер“ од eCOGRA.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Euro Palace е Digimedia Ltd, а нивниот сегашен извршен директор е Jonas Cederholm.

Број на лиценца

Независните организации ја следат и ревидираат играта во казиното. Тие, исто така, ги разгледуваат внатрешните оперативни процеси и процедури на казиното за да се осигураат дека се одржуваат највисоките стандарди. Еуро Палас е лиценцирана од:

  • Орган за игри на среќа на Малта (MGA)
  • eCOGRA (регулација и гаранција за е-трговија и онлајн игри).

Органот за игри на среќа на Малта го регулира коцкарското работење на Палатата Евро. Казиното поминува низ процес на длабинска проверка за да се осигура дека неговата оперативна инфраструктура ги исполнува барањата на MGA. Ако случајно имате некакви нерешени проблеми со казиното, можете да доведете спорови до органот за игри на Малта на следната е-пошта support.mga@mga.org.mt.

eCOGRA, од друга страна, е независна организација која гарантира дека порталите за онлајн игри работат според посебен кодекс на однесување. За казиното да го задржи својот сертификат eCOGRA, тие треба да извршат проверка на казиното на лице место. На овој начин тие знаат дека сите играчи се третираат праведно и дека сите прашања се решаваат со ефикасност.

Каде се наоѓа Еуро Палас?

Казиното`Тековната адреса на е Вила Семинија, 8, Sir Temi Zammit Avenue, Ta'XBiex XBX1011.

Total score7.1
Добрите
+ Стилски и лесен за користење
+ Квалитетна услуга за клиенти
+ Повеќе од 500 игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)