Euro Palace - Account

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Account

Најдобар начин да уживате во целосното искуство на Euro Palace е да креирате сметка и да го направите вашиот прв депозит. Казиното ќе ве награди со многу дарежлив бонус за добредојде што ќе ги продолжи вашите сесии за игри на најдобар можен начин.

Креирањето сметка е многу едноставно. Потребно е само да ја завршите регистрацијата во 3 чекори и наскоро можете да започнете да играте. Можете да започнете со играње игри за забава само за да можете да почувствувате како функционираат игрите и да се навикнете на софтверот. Откако ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да депонирате средства на вашата сметка и да се обложувате на вашата омилена игра.

Процес на верификација

Процесот на проверка на сметката е од клучно значење бидејќи осигурува дека казиното е безбедно опкружување за играње. Од друга страна, тие мора да видат некои документи за да се уверат дека сте тој што велите дека сте.

Во повеќето случаи, казиното ќе бара копија од официјална лична карта со фотографија. Ова е побарано за казиното да може да го потврди вашето име и датумот на раѓање за да може да потврди дека сте полнолетни за играње.

Потоа, тие може да бараат најновата сметка за комунални услуги. Ова ќе им помогне да го потврдат вашето име и адреса. Документите можат`да бидат постари од 3 месеци во моментот на поднесување на преглед.

Копија од предната и задната страна на сите картички што се користат за депонирање. Треба да проверат дали бројот на картичката и датумот на важење се валидни и најважно дали картичката е во плеерот`името на.

Најдобар начин за испраќање на документите е преку лобито на казиното. Врската помеѓу вас и казиното е заштитена со SSL шифрирање. Ова е истиот протокол што се користи за заштита на вашите банкарски и лични податоци. Проверете дали ги имате следните документи:

  • Фото лична карта
  • Официјален доказ за престој
  • Платежна картичка што се користи во казиното

Треба да ги скенирате или фотографирате документите бидејќи поднесувањето е електронско. Ова се следните формати на слики што казиното ги прифаќа jpg, jpeg, bmp, gif, png и xps.

Треба да ги скенирате двете страни на документите што имаат текст на нив. Ова се однесува на платежни картички и лична карта или возач`лиценца. Сите ваши документи треба да бидат во боја и сите четири агли да бидат видливи.

Откако ќе ги поднесете документите, ќе добиете порака за потврда за завршување на процесот. Може да потрае до 48 часа за казиното да ги потврди документите и ќе добиете известување дека документите се проверени и одобрени.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе треба да изберете единствена комбинација на корисничко име и лозинка. Ваша единствена одговорност е да ги чувате тие информации приватни. Доколку се случи некое дејство на вашата сметка откако корисничкото име и лозинката се правилно внесени, казиното ќе верува дека вие сте тој што ја користи сметката.

Бонус за нова сметка

Новите играчи можат да зграпчат до 500 долари бонус првиот пат кога ќе се пријават во казиното. Бонусот за добредојде се пренесува преку 2 последователни депозити. Првиот пат кога ќе направите депозит, ќе добиете 100% бонус за депозит до 150 долари. Вториот пат кога ќе депонирате, ќе добиете 50% бонус за депозит до 350 УСД. Мора да го направите вториот депозит во рок од 7 дена од првиот и згора на тоа, ќе добиете 100 бесплатни вртења. Условите за обложување за овој бонус се 40x.

Ако сте нови во онлајн казиното, веројатно за прв пат го исполнувате терминот „барања за обложување“. Може да биде збунувачки првиот пат кога ќе одлучите да играте затоа што сакате да поминете некое забавно време во казиното и да не се грижите за какви било услови и услови. Ќе се обидеме да ви го објасниме терминот „барања за обложување“ на едноставен начин.

Кога добивате бонус средства од казиното, нормално е да се очекува дека има некои барања поврзани со него. Големината на барањата за обложување зависи од видот на бонусот што го добивате. Во Еуро Палас има само 2 барања за обложување 30x и 40x. Значи, нека`велат дека имате бонус со барања за обложување 30 пати, што значи дека треба да обложите 300 кредити за да отстраните 10 кредити од салдото на бонус.

Некои игри придонесуваат повеќе за исполнување на барањата за обложување од другите.

  • Слотовите и игрите во салон, вклучувајќи ги Keno и Scratch-картичките, ќе придонесат 100% во барањата за обложување.
  • Покер игри на маса и Казино војна ќе придонесат 20% во барањата за обложување.
  • Тексас Холдем бонус покер, Сик Бо, Тркало на богатството и сите сорти на рулет ќе придонесат 10% во барањата за обложување.
  • Видео покер игри, глупости, бакара и сите блек џек освен класичен блек џек ќе придонесат 10% во барањата за обложување.
  • Класичниот блек џек и видео покерот All Aces ќе придонесат со 2% за барањата за обложување.
  • Среќните пикадо ќе придонесат 0% за барањата за обложување.
Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)