Euro Palace - FAQ

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

FAQ

Добијте одговори на вашите прашања! Овде ги собравме најчесто поставуваните прашања од играчите.

Зошто ги добив моите средства со поинаков метод од оној што го избрав?

Поголемиот дел од времето, ќе ги добивате вашите повлекувања користејќи го претпочитаниот метод. Но, во некои случаи тоа не е`не е можно поради многу причини:

  • Во повеќето случаи, казиното ќе бара да го врати вашето повлекување преку истиот метод што го користевте за депонирање.
  • Ти можеш`да добиете повлекување користејќи ги вашите услуги за инстант банкарски трансфер или припејд ваучери како што се Ukas или PaySafeCard.
  • Во некои случаи, може да има ограничувања специфични за земјата за бараниот начин на плаќање.

Дали готовина се обработуваат за време на викендот?

За жал, финансиските институции не`Обработете ги сите пари во текот на викендот. Така, на пример, ако сте побарале повлекување во четврток попладне, тогаш периодот на чекање за овие повлекувања е малку подолг.

Може ли да ги повлечам моите бонус средства?

Можете да ги повлечете вашите бонус средства откако ќе ги исполните условите за обложување. Ти можеш`да побарате повлекување освен ако не сте ги обложиле средствата за бонусот потребниот број пати.

Кој е бонус пакетот за добредојде во Еуро Палас?

На сите нови играчи ќе им биде доделена дарежлива сума на бонус средства во моментот кога ќе одлучат да се пријават во казиното. Ве молиме запомнете да изберете да добивате бонуси при регистрацијата за да победите`не пропуштај ништо. Ќе добиете бонус средства не само на првиот депозит туку и на првите три депозити.

Дали има бонуси за постоечките играчи?

Достапни се бесплатни вртења, повратни пари или бонуси за натпревари за постоечките играчи. Уште повеќе, играчите можат да уживаат во поволностите на казиното`Програма за лојалност каде што се додаваат поени за лојалност секогаш кога играат за вистински пари.

Може ли да се приклучам на Казино ВИП програмата?

Сè што треба да направите за да се приклучите на програмата ВИП е да ги играте вашите омилени игри, тоа`е толку едноставно. Во моментот кога ќе се регистрирате за сметка, станувате дел од програмата за лојалност и колку повеќе поени акумулирате, толку повисоко ќе го достигнете нивото.

Може ли да побарам повеќе бонуси одеднаш?

Има многу различни бонуси достапни во казиното и можете да барате што сакате. Правилото е дека можете да имате само еден активен бонус во исто време.

Може ли да одбијам бонус?

Ако не`не сакате да добивате бонуси, треба да контактирате со поддршката за казино. Можете да побарате од нив да го отстранат оној бонус што не го сакате или можете да побарате од нив да ги отстранат сите бонуси.

Направив депозит, но не\`не го гледам мојот бонус. Што да правам?

Ако можеш`Најдоброто нешто што треба да направите е да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе проверат неколку работи и ќе го решат проблемот.

Дали износот на бонусот се кредитира автоматски?

Бонусните средства треба да се појават во вашето салдо речиси веднаш, но понекогаш може да потрае и до 15 минути. Поради технички проблеми, ова понекогаш може да потрае подолго, па затоа треба да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе истражат наместо вас.

Дали казиното е безбедно?

Еуро Палас е старо казино што значи дека го издржале тестот на времето. Казиното има солидна репутација меѓу своите играчи и е лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта, кој е еден од најугледните органи за коцкање во денешно време.

Кои начини на депозит се достапни во Еуро Палас?

Можете да изберете од многу различни начини на плаќање за депонирање во казиното. Некои од најкористените вклучуваат Visa, MasterCard, Skrill, Neteller, Trustly, Bank Wire, EcoPayz, EntroPay, Paysafecard, Flexepin, iDeal, iDebit, GiroPay. Прифатени се различни валути, вклучувајќи EUR, USD, GBP, SEK, AUD, CAD и многу други.

Кои опции за повлекување се достапни во Еуро Палас?

Можете лесно да ги повлечете вашите добивки на Euro Place. Ве советуваме да го користите истиот метод за повлекување како оној што го користевте за депозити. Единствен исклучок овде се припејд картичките и неколку други банкарски опции.

Кои игри се достапни во Еуро Палас?

Во казиното има повеќе од 650 различни игри за да можете да ги изберете оние што ви се допаѓаат и да започнете да играте. Сите игри се донесени од еден развивач на софтвер, Microgaming, кој е меѓу еден од најдобрите во индустријата.

Дали се нудат многу бонуси?

Има многу бонуси кои Еуро Палас им ги нуди на своите играчи. За почеток, сите нови играчи можат да ги искористат предностите на тристепениот бонус за добредојде што може да донесе до $500 и 100 бесплатни вртења. Исто така, достапни се различни промоции кои редовно се ажурираат.

Кои начини на плаќање се прифаќаат во Еуро Палас?

Различни начини на депозити и повлекување се достапни во Еуро Палас за да можете да го изберете оној кој најмногу ви одговара.

Како да започнете да играте во Еуро Палас?

Ако сакате да започнете да играте во Euro Palace, прво треба да креирате нова корисничка сметка. Одете на веб-локацијата и кликнете на „Регистрирај се“, поминете низ чекорите и пополнете ги потребните информации. Направете депозит и добро сте да одите.

Може ли да играм игри на мојот iPhone?

Да, можете дури и да преземете апликација во App Store. Сакаме да истакнеме дека треба да имате сметка со реални пари за да имате право да ги играте игрите.

Можете ли да објасните што се игрите на „Дилер во живо“?

Игрите со дилери во живо го носат искуството на копното казино во удобноста на вашиот дом. Вистинските дилери ја водат претставата додека дејството се емитува во реално време.

Може ли да ги играм игрите директно од прелистувачот?

Да, ако не`не сакате да ја преземете апликацијата и можете да ги играте игрите од вашиот прелистувач.

Дали игрите во Еуро Палас се фер?

Да, Euro Palace работи со eCOGRA која врши независни ревизии на нивниот софтвер за да провери дали сè е безбедно и фер. Euro Palace е казино на Microgaming, тоа значи дека нивните игри се ревидирани пред објавувањето.

Може ли да контактирам со поддршката на Euro Palace?

Да, постојат неколку начини да се поврзеш со казиното Еуро Палас. Можете да ја користите функцијата Разговор во живо што е најзгодниот начин да стапите во контакт со поддршката за корисници. Постојат и други начини на кои можете да контактирате со казиното:

  • Е-пошта: support@europalace.com
  • Телефон: ОК: 0808 2386 048 Франција: 0805 101 095 Италија: 800 897 660 Шпанија: 800 300 823

Доколку сте дел од ВИП програмата, можете да го контактирате казиното на vip@europalace.com

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)