Euro Palace - Games

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Games

Можете да најдете над 600 игри во казиното Euro Palace, вклучувајќи слотови, видео покер, рулет и многу повеќе. Тие исто така имаат дел за казино во живо што е толку реалистично што би помислиле дека играте во вистинско копнено казино.

Бакара

Baccarat е многу лесна игра за учење, но сепак носи софистицираност на масата. Идејата на играта е да има рака со вкупна вредност од девет. Кога играте Бакара, сите други играчи на масата не влијаат на вашата игра. Играте против дилерот. На секоја карта и е доделена вредност, картичките со лице и 10-ките имаат вредност од 0. Кецовите вредат 1, а картите со броеви имаат номинална вредност. Па нека`Кажете дека имате 10 и 7, вашата рака ќе вреди 7.

Кога играчот`Раката се собира до 5 или помалку, играчот извлекува друга карта.

Кога Банкарот`Првите две карти се собираат до 2 или помалку, тие извлекуваат трета карта.

Има 3 избори за обложување, можете да се обложувате на Играчот`раката, банкарот`рака или вратоврска.

Кога се обложувате на играчот`раката и ќе победите, исплатата е 1:1. Исплатата е иста ако се обложите на Банкарот`раката и вие победите, но во овој случај, вашата победа е предмет на провизија од 5%, бидејќи шансите се малку поповолни за оваа победа.

Облогот нерешено нуди најдобра исплата 9:1, но овој облог доаѓа со куќен раб од повеќе од 14%, така што треба да бидете многу внимателни кога сакате да го ставите овој облог и ве советуваме да го направите само кога се чувствувате исклучително среќа.

Совети и стратегии за бакара

Првиот пат кога ќе започнете да играте Baccarat, треба да започнете да се обложувате со мали суми. Во моментот кога ќе почнете да победувате, можете да го зголемите износот на вашиот облог.

Уште подобро е прво да започнете да играте во демо-режим. Ова е совршена опција за играчите кои се нови во играта да се запознаат и да се уверат во нивната игра.

Позитивни и негативни Прогресивните стратегии за обложување се добар начин да се игра играта и да се истражуваат нови начини за победа. Треба да го зголемите влогот кога победувате и да го намалите влогот кога губите. Оваа стратегија најдобро функционира со игри кои имаат само два можни исходи, но ако земеме во предвид дека вратоврската ретко се случува, можеме да кажеме дека оваа стратегија можете да ја примените во вашата игра.

Процеп

Играње онлајн слотови е многу интересна активност која нуди многу забава. Не ви треба никакво соодветно знаење за коцкање за да играте слотови, а уште повеќе, не ви требаат многу средства за да започнете да играте. Ова се само некои од причините зошто онлајн слотови се толку привлечни за новите играчи. И кога станува збор за игрите, тие доаѓаат во различни форми и дизајни за да се грижат за сите`потреби. Некои од најпопуларните игри се:

 • Авалон II
 • Гром II
 • Бесмртна романса
 • Дами Нит
 • Tomb Raider™
 • Терминатор II
 • Паркот Јура ™

Слотовите доаѓаат и во различни категории. Има видео слотови, аркадни слотови и слотови за макари.

Слотовите за макари се стари класични слотови со помалку симболи и макари. Аркадни онлајн слотови се оние кои вклучуваат дополнителен елемент на игри, слични на оние што можете да ги најдете во аркадите на копно, а видео слотови се најпопуларните во денешно време. Причината за тоа е затоа што тие имаат подетални графики и приказни, а најдобриот дел се карактеристиките што се развиваат додека играте.

Вообичаени митови за слотови

Мит 1 - Поедноставните игри имаат подобри шанси. Онлајн слотови се игра на среќа, така што може да погодите големи без разлика која игра ја играте, и обратно, можете да изгубите големи без разлика која игра ја играте.

Мит 2 - Казиното може да го преврти прекинувачот кога многу луѓе победуваат. Ова не е вистина. Онлајн казина користат Генератор на случаен број, што значи дека е невозможно да се предвиди исходот од следниот спин.

покер

Во денешно време, можете да најдете многу различни варијации на покер. Играњето покер денес е толку лесно, исто како да играте онлајн слотови. Фактот што сите 5 карти се појавуваат одеднаш ја прави играта брза.

Играњето на играта е толку едноставно и во исто време, носи толку многу забава. Играта се заснова на класичниот покер со извлекување со 5 карти и како резултат на тоа, таа функционира речиси на ист начин. Така, наместо да ставате облози и да правите потези во неколку точки во текот на играта, имате само една шанса да ги отфрлите и замените вашите карти.

Играта започнува со тоа што ставате облог до 5 монети. Во моментот кога ќе кликнете на копчето Deal ќе добиете 5 карти. Можете да изберете кои картички сакате да ги зачувате и кои картички сакате да ги отфрлите и потоа повторно да кликнете Договор.

Стратегии за играње видео покер

Видео покерот е многу едноставна игра, па затоа е многу лесно да се примени стратегија заснована на табела која диктира стратегија рачно за рака. На пример, ако имате кралски или стрејт флеш, треба да ги задржите сите пет карти. И, ако сте одговарале на KQJ или QJT, тогаш чувајте го кралското семејство и нацртајте за кралски флеш.

Како што можете да видите, ова не е стратегија за брзо збогатување, туку, наместо тоа, ви овозможува да имате звучно извлекување од 5 карти.

Популарни видео покер игри за играње

Можете да најдете неколку привлечни верзии на онлајн видео покер, сите напојувани од еден од најдобрите провајдери на софтвер, Microgaming. Некои од најпопуларните варијации вклучуваат:

 • Аса и лица
 • Бонус покер Делукс
 • Deuces и Џокер
 • Џек или подобро
 • Џокер покер
 • Десетици или подобро

Бинго

Во денешно време Bingo има развиено малку повеќе забавна предност, така што е привлечен за пошироката публика. Играта има некои нови функции и механика на играта што го прават целото искуство повозбудливо. Можете да играте со најмногу 4 карти во исто време. Откако ќе го погодите Play, 30 топки нумерирани од 1 до 60 ќе бидат извлечени и соодветните броеви на вашите картички ќе бидат означени со црвен крст.

Ако успеете да наполните цела табла со првите 30 извлечени топки, тогаш ќе добиете највисока исплата. Но, дури и ако не ја добиете најголемата исплата, има многу други добитни комбинации што можете да ги направите на вашите табли кои ќе ви донесат одлични исплати.

Балистичко бинго

Ова е варијација на Бинго што ќе нацрта 90 нумерирани топки што треба да ги усогласите со броевите што ги имате на најмногу 8 карти. А, она што ја прави оваа игра интересна е фактот дека исплатите ќе зависат од тоа колку брзо ќе ја пополните картичката.

Спинго

Спинго е игра која е нешто помеѓу бинго игра и рулет. Имено, се што треба да направите е да се обложите на тоа која нумерирана топка ќе излезе или каде ќе слета. Играта е многу слична на рулетот бидејќи типовите на облози се многу динамични и може да се обложите на непарни или парни броеви, на пример.

Супер бонус Бинго

Оваа варијација на Бинго е малку слична на онаа на Кено. Причината зад тоа е што треба да ги изберете нумерираните топчиња од почеток помеѓу 2 и 10 броеви. После тоа, ќе се генерираат 20 нумерирани топки.

Блек Џек

Онлајн Блек Џек е играта што треба да ја играте бидејќи е една од најпопуларните онлајн игри на маса. Идеалниот исход на играта е да имате вкупна вредност од 21 од првите две карти што ги имате`се решени. Блек Џек има одредена терминологија што треба да ја знаете ако сакате да ја играте играта со поголема самодоверба:

 • Блек Џек – Кога вашите први две карти вкупно 21.
 • Подигнување биста - кога имате вкупно дланка повеќе од 21.
 • Хит – Кога ви треба друга картичка, а може да „удирате“ додека не надминете 21.
 • Стенд - кога сте задоволни со картите што ги имате и не ви требаат дополнителни картички.
 • Двојно надолу – кога ќе го удвоите вашиот облог и ќе добиете уште една картичка.
 • Сплит - Кога имате две карти со иста вредност, можете да ги поделите и да направите две раце.
 • Предавање - Предавањето е достапно на двете први две карти со кои се одработени. Можете да изгубите половина од вашите облози, но да ја задржите другата половина и да не продолжите да играте.
 • Тешка рака - ова може да биде рака без кецови или рака со кецови кои вредат 1 поен.
 • Мека рака - ова е рака која има барем еден кец на десетка.

Совети за играње Блек Џек

Идејата да се игра Блек Џек е да се победи дилерот. Веројатно сега се прашувате како можете да го победите дилерот, а има неколку начини на кои можете да го направите тоа:

 • Кога вашите први две карти ќе бидат поделени имаат вкупно 21.
 • Кога имате вкупен резултат повисок од дилерот`s, но не надминува 21.
 • Кога дилерот извлекол трета карта и има збир на рака што надминува 21.

Картите во Блек Џек се вреднуваат на овој начин:

 • Картичките со броеви имаат своја вредност.
 • Картичките за лице се вреднуваат 10.
 • Аце-картичките може да се вреднуваат со 1 или 11.

Има некои работи што треба да ги запомните кога играте онлајн блек џек:

 • Играта може да се игра со најмногу осум стандардни палуби со карти.
 • Кога ќе го ставите вашиот облог, и вие и дилерот ќе добиете две карти. Еден од дилерите`Картите ќе се делат свртени нагоре, а картата што останува свртена надолу е позната како „hole card“.
 • Кога дилерот`Картата со лице нагоре е Аце ќе ви биде понуден страничен облог познат како „Осигурување“. И, ако дупката има вредност 10, страничниот облог ќе плати 2:1.
 • Кога дилерот`Картата со лицето нагоре е Аце, а осигурувањето е понудено, дилерот ќе ја погледне неговата картичка со лицето надолу за да провери дали имаат блек џек. Ако го сторат тоа, тогаш ќе ја превртат картичката за да го откријат блек џекот.
 • Ако се открие дека дилерот има блек џек, сите облози ќе изгубат, освен облогот за осигурување. Ако имате и блек џек, тогаш играта ќе заврши со туркање.

Рулет

Рулет е игра која датира од 17 век и е популарна и денес. Играта сè уште ги вклучува истите принципи како нејзините претходници, но дефинитивно е постилска денес. Постојат три различни верзии на рулет и сите тие се популарни:

 • Американски рулет
 • Европски рулет
 • Француски рулет

Ги ставате вашите облози и тркалото почнува да се врти и по неколку секунди, топката ќе слета на нумериран отвор на тркалото. Ако го погодите бројот дека топката ќе слета, ќе победите.

Во американскиот рулет, има 38 нумерирани слотови со броеви кои се движат од 1 до 36, и нула и двојна нула.

Во европскиот рулет, има 37 нумерирани слотови со броеви кои се движат од 1 до 36 и само еден слот за нула.

Постојат различни облози што можете да ги поставите без разлика која варијација на рулет ќе ја изберете. Можете да ставате облози надвор и внатре. Надворешните облози вклучуваат:

 • Црно/Црвено
 • Пар/непарен
 • 1-18/19-36
 • Десетина
 • Колони

Внатрешните облози вклучуваат:

 • Единечен број
 • Подели
 • Улица
 • Катче
 • Пет-броен
 • Двојна улица

Совети и трикови за играње рулет

Кога станува збор за рулет, вежбањето е од клучно значење. Знаеме дека ова е игра на среќа и речиси е невозможно да се предвиди исходот од играта. Но, она што сакаме да го кажеме кога ве советуваме да вежбате е да се чувствувате поудобно со играта. Ова е особено важно ако сте почетник. Значи, треба да започнете со играње во режим на вежбање за да видите дали ви се допаѓа играта на прво место или не.

Исто така, треба да ги научите правилата на играта пред да започнете да играте. Постојат различни видови облози и некои од нив полесно се предвидуваат, а ако сте почетник, прво треба да започнете со тие.

Игри со вистински пари

Ако одлучите дека сте доволно самоуверени за да започнете да играте за вистински пари, тогаш Euro Palace е најдобриот избор за вас. Казиното е сертифицирано како безбедно и безбедно од eCOGRA. Можете да играте за вистински пари знаејќи дека сте заштитени во секое време.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)