Euro Palace - Live Casino

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Live Casino

Ако барате пореалистично искуство во казиното, можете да го најдете благодарение на делот за дилер во живо во казиното Euro Palace. Технологијата за пренос во живо носи автентично искуство за играње казино каде што играте на вистински маси со вистински дилери додека сте дома или каде и да сакате, се додека имате добра интернет конекција. Сè што треба да направите е да ја изберете играта што сакате да ја играте и дилерот со кој сакате да играте.

Можете да најдете Baccarat, Roulette и Blackjack со дилер во живо во Euro Palace. Можете да изберете да играте сами или со други играчи, се зависи од вас и можете да изберете табела која одговара на вашите граници за обложување.

Она што го прави играњето казино во живо во Еуро Палас толку уникатно е фактот што нуди функции што се достапни само во копнените казина. На пример, нека`s take Bet зад играчите во Блек Џек. Па, оваа функција е достапна кога играте блек џек во казино во живо во Еуро Палас.

Кога играте рулет во копнено казино, можеби ќе треба да чекате за место, бидејќи масите за рулет се полнат толку брзо. Од друга страна, масите за рулет во живо ќе се генерираат автоматски, што значи дека секогаш ќе има место за вас.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо се игра во реално време, на вистински маси со вистински дилери. Играта се игра со шпил со 52 карти и можете да изберете вашите карти да ви ги дели традиционален дилер или дилер на Playboy Bunny.

Играта се игра според правилата на Вегас, на маса на која може да се сместат 7 луѓе, а се користат 8 палуби со карти. Интерфејсот на играта е малку поинаков кога играте на вашиот мобилен, но сепак го задржува својот висок квалитет.

Таму`како функција за разговор со играчи која ви овозможува да комуницирате со дилерот и другите играчи. И, ако сакате искуство во живо без да разговарате со некого, можете да ја исклучите функцијата.

Имате можност да ги прилагодите поставките за квалитетот на видеото од Ниско на HD. Ве советуваме да го оставите на Auto, бидејќи на овој начин софтверот го мери квалитетот на вашата интернет конекција и продолжува соодветно.

Кога станува збор за странични облози, можете да изберете да ја користите функцијата Bet Behind и да се обложувате на исходот на другиот играч`раката.

Страничниот облог „Совршени парови“ ви овозможува да се обложувате дали вашите први две карти ќе бидат пар или не. Секој пат кога дилерот`Картичката со лицето нагоре е Аце и ќе видите дека на екранот се појавува опцијата Осигурување. Ова ќе ви овозможи да го осигурате вашиот облог против дилерот да има Блек Џек.

Рулет во живо

Во казиното Euro Palace можете да најдете неколку одлични верзии на Live Roulette. Дилерите се интензивно обучени и тие се неверојатно пријателски расположени и желни да разговараат со вас. Можете да пристапите до Live Roulette на сите уреди, а ако изберете да играте на вашиот компјутер, можете да изберете помеѓу 3 различни распореди на екранот. Ве советуваме да ја користите опцијата Auto бидејќи таа ќе го донесе најдобриот распоред за вашата брзина на Интернет.

Прегледот со повеќе камери ви овозможува да ја гледате играта од многу различни агли и автоматски се префрла за време на репродукцијата, во зависност од тоа каде се случува дејството.

3D View ви овозможува да имате потрадиционална перспектива што ви овозможува да имате целосен преглед на мрежите за обложување и патеката.

Од друга страна, Classic View ви овозможува да ја имате отворена опцијата за разговор во секое време без да ја попречувате табелата. Ова е одлична опција ако сакате да разговарате со дилерот, но сепак сакате да внимавате на играчите околу вас.

Бакара во живо

Evolution Gaming ги носи луксузните овални маси Live Baccarat во удобноста на вашиот дом. Благодарение на помошта на неколку аголни камери кои ги снимаат сите дејства, можете да се потопите во вистинска игра. Можете да видите се што се случува пред вас и можете да се опуштите и да уживате во вашите облози. Вие не треба да се грижите дали софтверот`е наместена или не.

Можете да изберете од различни опции во однос на квалитетот и ориентацијата. Погрижете се соодветно да го изберете квалитетот на играта. На пример, ако сакате HD видеа, тогаш треба да имате уред кој може да го смести преносот. Можете да изберете само едно место за камера во една точка за да ја врамите областа што сакате да ја видите. Ако го изберете 3D приказот, тогаш ова е најблиската репликација на тоа како изгледа седењето на вистинска маса.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)