Euro Palace - Payments

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Payments

Најпопуларните начини на плаќање што ги претпочитаат и казината и играчите се Skrill и Neteller. Добрата вест е што двата начини на плаќање се достапни во Еуро Палас и можете да ги користите за депозити и повлекувања. Единствениот недостаток е тоа што PayPal не е достапен во овој момент.

Можете исто така да користите кредитни или дебитни картички и за депозити и за повлекувања. Следниве кредитни или дебитни картички се достапни во Еуро Палас:

 • Diners Club International
 • Виртуелна виза EntroPay
 • Маестро
 • MasterCard
 • Постплаќање
 • Соло
 • Прекинувач
 • Виза
 • Дебит за виза
 • Виза електрон

Можете исто така да користите банкарски трансфер за депонирање и повлекување средства, а следново се достапни во Еуро Палас:

 • GiroPay
 • iDeal
 • Инстант банкарство од Цитадела
 • POLi

Правила за готовина

Дури и пред да отворите сметка, треба да бидете сигурни дека коцкањето е законско во вашата јурисдикција и дека сте полнолетни за коцкање.

Треба да ги прочитате и разберете правилата и условите за казиното.

Треба да разберете дека вашето повлекување ќе чека најмалку 24 часа пред да се квалификува за обработка.

Ти можеш`не се меша технички на кој било начин со софтверот на казиното или во секој случај манипулира со него.

Ако прекршите некој од условите, казиното не е обврзано да го плати вашето повлекување.

Казиното го задржува правото да го плати целиот или дел од вашиот износ за повлекување.

Казиното може да побара од вас да испратите документи за докажување на вашиот идентитет во секое време кога сметаат дека е неопходно. Ти можеш`да ја добиете вашата уплата пред да испратите најмалку два од следниве документи:

 • Неодамнешен извод од банка за банкарската сметка што ја користевте за уплата
 • Предните и задните копии од кредитните картички што сте ги користеле за да уплатите
 • Возачка дозвола
 • Картичка за социјално осигурување или сличен документ кој содржи ваша фотографска идентификација
 • Актуелен и валиден пасош
 • Сметката за комунални услуги од гас, вода или телефон каде што вашето име и вашата адреса се регистрирани во казиното се совпаѓаат

Ако казиното има причина да верува дека вие перете пари, тие имаат обврска да ве пријават до федералните или локалните власти.

Проблеми со готовина

Ако не можете да направите повлекување, во повеќето случаи постојат две причини за тоа:

 • Побаравте да повлечете износ што е под минималниот потребен износ.
 • Ти рај`не ги исполни барањата за обложување за бонусот.

Ако се чини дека едно од овие две е проблемот, тогаш проблемот може лесно да се реши. Треба да бидете сигурни дека вашето готовинско салдо е доволно за да можете да направите повлекување и треба да ги исполните условите за обложување доколку имате достапни бонус средства на вашата сметка. Ако проблемот продолжи, тогаш ве советуваме да ја контактирате поддршката за корисници за дополнителна помош.

Стратегија за готовина

Кога сакате да започнете повлекување, има неколку работи што треба да ги имате на ум. Првото нешто што треба да знаете е дека треба да имате доволно средства за да направите повлекување, а во овој случај тоа е најмалку 50 долари. Потоа, мора да сте ги исполниле условите за обложување пред да можете да ги повлечете вашите средства. Само тогаш, можете да го изберете износот за повлекување и да изберете начин на плаќање што најмногу ви одговара. Потврдете ги деталите и внимавајте на вашата е-пошта во случај да се потребни документи за потврда.

 • Ако користите е-паричници: ClickandBuy, NETELLER, Ecocard, Skrill, EziPay за повлекувања, просечното време кога ќе ги добиете вашите средства е некаде помеѓу 1 и 3 работни дена.
 • Ако користите VISA кредитни и дебитни картички за повлекување, просечното време кога ќе ги добиете средствата е некаде помеѓу 3 и 7 работни дена.
 • Ако користите EntroPay за повлекување, просечното време кога ќе ги добиете вашите средства е некаде помеѓу 3 и 7 работни дена.
 • Ако користите Instadebit кој е достапен само во Канада, за повлекувања просечното време кога ќе ги добиете средствата е некаде помеѓу 1 и 3 работни дена. А, се чекаат дополнителни 8 дена за предовластување.
 • Ако користите SWIFT-банковен трансфер за повлекување, просечното време кога ќе ги добиете вашите средства е некаде помеѓу 5 и 7 работни дена. Запомнете дека може да се применат такси.
 • Ако користите курирска проверка за повлекување, просечното време кога ќе ги добиете вашите средства е некаде помеѓу 3 и 7 работни дена. Ве молиме запомнете дека може да се применат такси.
 • Ако користите редовна поштенска проверка за повлекувања, просечното време кога ќе ги добиете вашите средства е некаде помеѓу 1 и 3 недели.

Ограничувања на износите за повлекување

Кога ќе иницирате повлекување што е најмалку пет пати поголемо од вкупниот број на сите депозити што ги имате`тогаш износот за повлекување ќе биде ограничен на 5.000 кредити неделно. Во случај да освоите прогресивен џекпот, тогаш ќе го добиете целиот џекпот на вашата банкарска состојба.

Ако победите големи од турнир, но имате рај`Не направивте какви било претходни депозити на вашата сметка, тогаш највисокиот износ што можете да го повлечете е 100 долари.

Имате право на бонус за добредојде првиот пат кога ќе се регистрирате во казиното и ќе депонирате средства. Ако не`не го сакате бонусот, тогаш најдоброто нешто што можете да направите е да контактирате со поддршката за корисници за да го отстраните бонусот за вас. Запомнете дека треба да контактирате со поддршката пред да започнете да играте. Ако се случи какво било обложување, бонусот не може да се отстрани од сметката пред да се исполнат барањата за обложување.

Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)