Euro Palace - Responsible Gaming

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Responsible Gaming

Поради некоја причина, играчите може да развијат зависност од коцкање, што е доста сериозно, а оние што го прават тоа треба да преземат итна акција. Првиот чекор е да разговарате со професионалец и да побарате помош. Постојат различни групи, веб-локации и линии за помош што можете да ги најдете, вклучувајќи:

Терапија со коцкање: https://www.gamblingtherapy.org

Одговорен совет за коцкање: https://www.responsiblegambling.org/

GamCare (со седиште во ОК): 0-845-600-0133 или http://www.gamcare.org.uk

Бидејќи е општо познато дека коцкањето лесно може да направи погрешен тек и да стане зависност, ги советуваме играчите да преземат некои мерки на претпазливост дури и пред да почнат да играат. Можете да го прилагодите максималниот лимит за депозит во секое време. Може да се постават ограничувања за дневен, неделен и месечен период.

Во случај да сте загрижени за вашето однесување на игри, тогаш треба да го направите тестот за самооценување и да се уверите сами:

 • Дали мислите дека коцкањето влијае на вашата работа?
 • Дали се расправате со пријателите или семејството за тоа колку коцкате?
 • Дали луѓето ве познаваат како коцкар?
 • Дали се чувствувате виновни откако ќе изгубите многу пари на коцкање?
 • Дали гледате на коцкањето како извор на приход?
 • Дали мислите дека треба повторно да се коцкате за да ги вратите загубите?
 • Дали сакате да победувате само на коцкање?
 • Дали се чувствувате инспирирани да играте повеќе по победа?
 • Дали се коцкате додека не ги изгубите сите ваши средства?
 • Дали позајмувате пари за коцкање?
 • Дали некогаш сте продале нешто за да добиете пари за коцкање?
 • Дали имате фонд за „пари за коцкање“ што не сакате да го потрошите за ништо друго?
 • Дали коцкате повеќе отколку што на почетокот сте планирале?
 • Дали на коцкањето гледате бегство од секојдневието?
 • Дали би крадел за да соберете пари за коцкање?
 • Дали коцкањето предизвикува грижи и стрес кои влијаат на целиот ваш живот?
 • Дали добивате желба да се коцкате по напорниот работен ден?
 • Дали ги славите добрите вести со коцкање?
 • Дали чувствувате дека недостасувате во животот поради вашата навика за коцкање?

Ако одговоривте со „да“ на повеќето прашања, тогаш ве советуваме да побарате стручна помош. Подолу наведовме некои за вас:

Самоисклучување

Имате шанса да ја заклучите вашата сметка ако мислите дека вашето коцкање излегува од контрола. Казиното ќе престане да испраќа промотивни материјали во овој период и ќе ја почитува вашата одлука. Можете да „паузирате“ 24 часа или да се исклучите од коцкање најмалку 6 месеци до 5 години.

Еуро Палас прави се што е можно за да им обезбеди на играчите безбедно и пријатно искуство со игри. Донекаде вие сте одговорни и за вашите постапки, па затоа сакаме да ги имате на ум следниве работи:

 • Коцкањето е забавна активност каде што можете да освоите вистински пари, но тоа го прави`Не значи дека треба да го гледате како извор на приход.
 • Добра идеја е да го следите времето и парите што ги трошите кога се коцкате.
Total score7.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)