Euro Palace Преглед на казино - Security

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Security

Еуро Палас гарантира дека личните и финансиските информации на секој корисник се во сигурни раце. Казиното го поседува сертификатот eCOGRA за обезбедување безбедни и фер игри. Тие исто така ја користат најновата 128-битна SSL технологија за дигитално шифрирање што им овозможува на играчите да имаат мир на умот да уживаат во онлајн казино игрите без да се грижат за ништо.

Од клучно значење е да изберете единствено корисничко име и лозинка во моментот кога ќе се регистрирате во казиното. Ваша единствена одговорност е да ги чувате овие информации безбедни и тајни. Казиното нема да биде одговорно ако некој друг ја искористи вашата сметка. Тоа е затоа што сите дејствија што се вршат кога корисничкото име и лозинката се правилно внесени нема да се сметаат за прекршување.

Сите игри во Еуро Палас користат генератор на случаен број што значи дека игрите се фер. RNG генерира низа броеви по случаен избор преку употреба на компјутерска програма. Овие бројки можат`да се предвидат на кој било начин бидејќи се случајни.

Total score7.1
Добрите
+ Стилски и лесен за користење
+ Квалитетна услуга за клиенти
+ Повеќе од 500 игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)