Euro Palace Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
Euro Palace
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Withdrawals

Различни начини на плаќање се достапни во Euro Palace кои можете да ги користите кога сакате да направите повлекување. Некои од нив вклучуваат ecoPayz, Solo, Maestro, Cheque, Bank Wire Swift, кредитни картички, Neteller, Entropay, VISA, Skrill Moneybookers, банкарски трансфер, дебитни картички.

Време на повлекување

Ако сакате да користите плаќања со картичка како претпочитан начин за повлекување, можете да изберете помеѓу некои од овие:

  • Виза
  • Соло/Свич
  • Маестро
  • Виза електрон
  • MasterCard
  • EntroPay
  • PostePay

Кога користите еден од овие методи за повлекување, треба да знаете дека времето потребно за обработка на барањето е надвор од Еуро Палас`контролата. Може да потрае и до неколку дена додека депозитот се одрази на вашата сметка. Запомнете дека ако користите неточни податоци, може да дојде до доцнење во плаќањето до 4 недели.

Кога барате исплата на вашето повлекување на вашата сметка на InstaDebit, треба да знаете дека времето потребно за обработка на барањето е надвор од Euro Palace`контрола и дека може да потрае неколку дена за да се рефлектираат средствата на вашата сметка. Ако сте користеле неточни детали, тоа може да биде доцнење во плаќањето до 3 недели.

Кога барате повлекување со помош на eCheck, треба да знаете дека времето потребно за обработка на барањето е надвор од Euro Palace`s контрола и потребни се до неколку дена средствата да се одразат на вашата сметка. Доколку сте користеле погрешни детали, може да доживеете доцнење во плаќањето на бараниот износ до 3 недели.

Кога барате повлекување на вашите добивки користејќи ја вашата банкарска сметка, треба да знаете дека времето потребно за обработка на барањето е надвор од Euro Palace`s контрола и може да потрае неколку дена за средствата да ја одразат вашата сметка. Ако испратите неточни детали што може да резултира со одложување на плаќањето до 4 недели.

Кога барате повлекување користејќи чек, треба да знаете дека е надвор од казиното`контрола и целосно зависи од курирската услуга од трета страна. Euro Place нема да врши плаќања помали од 100 долари. Доставувањето на чекот може да потрае до 7 работни дена.

Бонус за повлекување

Ако ви се случи да победите големи, но имате рај`Ако сте направиле претходен депозит во казиното, тогаш највисокиот износ што можете да го повлечете е 100 долари.

Како да направите повлекување?

Пред да можете да направите повлекување, треба да изберете како сакате да ги добивате парите. Најлесен начин е да ги следите упатствата во делот Банка во казиното.

Кога сакате да направите повлекување кликнете на Банка и изберете Повлекување. Потоа ќе биде побарано да изберете претпочитана опција за да ја добиете вашата исплата. Ќе треба да почекате 24 часа, што е период на чекање, и за тоа време можете да го откажете повлекувањето ако сакате.

Запомнете дека од безбедносни причини ќе треба да го потврдите вашиот идентитет пред да можете да направите повлекување. Можеби ќе биде побарано да испратите копии од некои документи, вклучувајќи:

  • Копија од возачка дозвола
  • Копија од сметка за комунални услуги (вода, гас, телефон и сл.).
  • Копија од вашата кредитна картичка (назад и напред) ако сте направиле депозити користејќи ја вашата кредитна картичка.

Валути

Различни валути се достапни во Еуро Палас за да можете да ја изберете онаа што ја сакате. Ова се следните валути достапни за повлекување: австралиски долари, канадски долари, евра, новозеландски долари, норвешки круни, британски фунти, руски рубљи, шведски круни, швајцарски франци, американски долари, аргентински пезоси, бразилски реали, боцвански пули, гана цеди, јапонски јен, мауриски рупии, мексикански пезоси, намибиски долари, нигериски наири и полски злоти.

Total score7.1
Добрите
+ Стилски и лесен за користење
+ Квалитетна услуга за клиенти
+ Повеќе од 500 игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2010
ЈазициЈазици (10)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Италијански
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (5)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Финска
Чиле
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (10)
Credit Cards
Debit Card
Interac
MasterCardNetellerSkrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (3)