Europa Casino

Age Limit
Europa Casino
Europa Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Европа е популарно онлајн казино кое може да се пофали со своите уникатни наслови во лобито на играта. Официјално е основано во 2004 година. Казиното Европа е лиценцирано и регулирано од Universe Entertainment Sevices Malta Limited во име на органот за игри на среќа во Малта. Во него има уникатен избор на видео слотови, игри на маса, рулет и варијации на блек џек. 

Платформата за онлајн казино Европа е прифатлива за корисниците со лесни опции за навигација. Почетната страница ќе ви даде поглед на лобито на играта. Лиценците и информациите за казиното се во делот за подножјето. Премногу рано за судење! Ајде да истражиме некои од уникатните карактеристики што ги нуди казиното Европа. 

Europa Casino

Зошто да играте во казиното Европа

Играњето во казино Европа можеби звучи типично, но има неколку карактеристики и понуди од кои играчите можат да имаат корист. Прво, казиното Европа е преполно со бројни понуди за бонуси кои ќе ви помогнат да го проширите салдото на вашата сметка. И новите и постоечките играчи ги чека понуда. Постои ВИП програма која нуди персонализирани функции.

Сите игри се редовно тестирани и ревидирани од независни лаборатории за тестирање за да се обезбеди правичност во играта. Репутацијата на онлајн казиното Европа е зајакната со пријателскиот тим на поединци зад бирото за поддршка на клиентите. Тие работат неуморно за да понудат 24/7 помош на сите играчи.

Games

Онлајн казиното Европа може да се пофали со сериозно импресивен избор на слотови, џекпот игри, игри на маса, онлајн казино игри во живо и виртуелни игри во супер корисничко опкружување. Овие игри се напојувани од некои од врвните и најугледните провајдери на софтвер на пазарот. Играчите можат лесно да се движат низ лобито на играта користејќи ги добро означените врски

Видео слотови

Видео слотови се вообичаени избори меѓу играчите на онлајн казино. Популарноста може да се поврзе со едноставната игра, возбудливото гејмерско искуство и огромните бонуси. Достапните наслови се рачно избрани од уникатни даватели на софтвер за да го трансформираат вашето искуство со игри. Тие вклучуваат:

 • Бог на бурите
 • Небесна кралица
 • Анаконда Uncoiled
 • Доба на боговите
 • Владетели на зборот

Игри на маса

Игрите на маса се најдобро оценети меѓу ентузијастите на казино. Овој дел е секогаш преполн со илјадници наслови во повеќето онлајн казина. Во Европа, имате пристап до над 1000 игри на маса со различни теми, линии за плаќање, големини на облози, бонус функции и поставки на ролни. Некои од најдобрите игри на маса вклучуваат:

 • Европски рулет
 • Квантен рулет 
 • Змеј џекпот рулет
 • Рулет Делукс
 • Дијамантски рулет

Казино во живо

Еден од најинтерактивните и највозбудливите делови на онлајн казина е категоријата казино во живо. Тој нуди живи варијации на игри со карти и коцки и емисии во живо. Играчите можат да го користат страничниот разговор дури и за време на играта. Онлајн казиното Европа има над 30 игри со дилери во живо, вклучувајќи:

 • Автоматски рулет во живо
 • Бафало Блиц во живо
 • 3 карти Brag
 • Рулет во живо
 • Неограничен Блек Џек

Други игри

Лобито за игри на Европа не е ограничено на слотови, блек џек и игри во казино во живо; играчите можат да истражуваат и други достапни жанрови. Тие доаѓаат со уникатни теми, правила, флексибилни граници за обложување и исплати. Тие вклучуваат:

 • Волшебната седумка на Френки Детори
 • Аса и лица
 • Deuces Wild Multi-Hand
 • Блиц од ајкула
 • Волкот Тундра

Withdrawals

Кога станува збор за повлекувања, опциите не се толку огромни како опциите за депозит, но неколку платформи сè уште се поддржани. Победниците можат да ги повлечат своите средства користејќи InstaDebit, ВИЗА Електрон , Проверете, ВИЗА , Скрил , и Мојата Цитадела . Имајте предвид дека постои ограничување на минималниот износ што играчите можат да го подигнат и ограничување за максималната сума за повлекување.

Bonuses

Казиното Европа нуди пристојни бонуси и маркетинг микс за привлекување нови играчи и задржување на постоечките играчи. Онлајн казиното Европа им нуди на новите играчи голем бонус за добредојде до 2.400 евра. Играчите можат да го активираат овој бонус откако ќе се пријават со испраќање е-пошта за поддршка на клиентите. Доаѓа со минимален депозит од 10 €. Можете да ги прегледате сите барања за обложување за секоја понуда за бонус под бонусните T&C. 

Постојните играчи можат да ги искористат предностите на други понуди за бонуси за да ги зголемат своите салда. Тие вклучуваат:

 • Двојни компакциски поени
 • Дневен лов на бесплатни вртења
 • Дневни табли на водачи
 • Неделен бонус за лојалност

Играчите можат да се издигнат од различни нивоа на Програмата за лојалност бидејќи уживаат персонализирани функции и награди.

Languages

Онлајн казиното Европа е повеќејазична платформа за игри која поддржува играчи во различни региони. Иако казиното е ограничено на 91 земја, поддржува неколку глобално зборувани јазици. Играчите можат да се префрлаат помеѓу овие јазици во секое време. Некои од вообичаените јазици во казиното Fortune Panda вклучуваат:

 • Англиски
 • германски
 • шпански
 • германски
 • португалски

Countries

Европа, новото онлајн казино, прифаќа трансакции во повеќе валути за да остане конкурентна на пазарот на коцкање. Овие валути се широко признати и доминантни меѓу нивните играчи. Играчите можат да ја постават претпочитаната валута кога се регистрираат. Некои од популарните валути што ги користат играчите вклучуваат:

 • австралиски долари
 • Канадски долари
 • евра
 • Норвешка круна
 • американски долари

Live Casino

Казиното Европа е одлична зделка за ентузијасти за коцкање на онлајн казино кои бараат инстант игра казино со многу Playtech RNG и игри со дилери во живо . Иако нема апликации за Android или iOS, казиното е многу одговорно за олеснување мобилни игри . До казиното може да се пристапи преку веб-прелистувач или софтвер за преземање клиент.

Software

Прекрасната колекција на игри не би била достапна без поддршката од бројни реномирани развивачи на софтвер. Овие студија имаат задача да креираат казино игри кои ќе го направат незаборавно искуството на играње на секој играч. Освен тоа, играчите можат лесно да го сортираат лобито на играта користејќи провајдери на софтвер на опцијата Пребарување. 

Повеќето провајдери на софтвер во Europa Casino се многу популарни во игрите. Тие држат одлични рекорди за развој на извонредни казино игри. Запомнете, сите онлајн игри во казиното Буран се оптимизирани за повеќе уреди. Некои од најдобрите провајдери на софтвер вклучуваат:

 • Еволуција игри
 • Игдрасил
 • NetEnt
 • Прагматична игра
 • Quickspin

Support

Казиното Европа, за разлика од многу негови колеги, сериозно ја сфаќа услугата за клиентите. Тимот за поддршка на корисници може да се контактира преку разговор во живо секој ден во неделата помеѓу 06:00 часот наутро до полноќ GMT. Предноста на разговорот во живо е моменталниот одговор. Други опции за поддршка се телефон, факс и детален дел за ЧПП.

-Разговор во живо

-Е-пошта: support@europacsino.com

-Телефон: 35-924-008-916

Deposits

Онлајн казиното Европа нуди брзи исплати и повеќе опции за плаќање. Играчите можат слободно да изберат опција за плаќање што е лесно достапна во нивниот регион. Опциите за плаќање вклучуваат е-паричници, дебитни, кредитни картички и банкарски трансфери. Некои од овие опции за плаќање вклучуваат:

 • MasterCard
 • Виза
 • Маестро
 • Инстант банкарски трансфер
 • Скрил

Affiliate Program

Total score8.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Дански
Норвешки
Фински
Холандски
Шведски
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус кодовиВИП бонусДепозит бонусНеделен бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (33)
Latvian lati
Lithuanian litai
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Азербејџански манати
Американски долари
Аргентински пезоси
Бахреински динари
Бразилски реали
Бугарски лева
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Западноафрикански CFA франци
Индиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Канадски долари
Катарски риали
Кениски шилинзи
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Мавриски рупии
Македонски денари
Малезиски рингити
Марокански дирхами
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Тајландски бах
Хрватски куни
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (4)
ДржавиДржави (6)
Јужна Африка
Аргентина
Бразил
Нов Зеланд
Перу
Чиле
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (73)
ATM
ATM Online
AirPay
Ali Pay
American Express
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Baloto
Bank Wire Transfer
Bank transferBitcoin
Boku
Boleto
Bradesco
CLICK2PAY
Citadel Internet Bank
Debit Card
E-wallets
EPS
EasyEFT
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Fast Bank Transfer
GiroPay
Instant Bank
Instant Banking
Instant Debit
Instant bank transfer
Interac
Internet Banking
Klarna
MaestroMasterCard
Moneta
MuchBetter
Neosurf
Neteller
Nordea
Otopay
POLi
PassNGo
PayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapid Transfer
Revolut
SafetyPay
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofort
Sofort (by Skrill)
SporoPay
Transfer Money
UPI
UnionPay
Visa Debit
Visa Electron
Voucher
WeChat Pay
WebMoney
Western Union
Wire Transfer
Yandex Money
Zimpler
eChecks
ePay
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (13)