Everygame

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Everygame е казино што е тешко да се прескокне, особено кога разговараме за историјата на онлајн коцкањето. Ова казино започна во 1983 година кога отворија законски спортски книги, а во 1996 година ја лансираа првата онлајн спортска книшка.

/everygame/about/

Games

Во Everygame, можете да ги најдете скоро сите казино игри за играње. Значи, без разлика каков е вашиот вкус за игри, постои голема шанса да најдете нешто што ви се допаѓа овде. Уште повеќе, нивните игри се достапни во различен опсег на обложување, така што има игри и за високи и за ниски ролки.

Withdrawals

Различни методи за повлекување се достапни во Everygame, така што веројатно можете да го најдете оној на кој сте навикнати. За да видите кои начини на плаќање се достапни, само треба да се упатите во делот за благајна на страницата.

Bonuses

Во Everygame, можете да ги искористите предностите на многу различни бонуси. Ова е одличен поттик за вашата рамнотежа што ќе ви овозможи да ја продолжите сесијата за игри и ќе ви овозможи да испробате уште некои игри во казиното.

Payments

Everygame прифаќа многу различни начини на плаќање и можете да го изберете оној што го претпочитате. Мора да проверите кои начини на плаќање можете да ги користите за депозити и повлекувања. На пример, можете да користите кредитни и дебитни картички за да префрлите средства на вашата сметка, но можете`да направите повлекување користејќи го истото.

Account

Кога првпат сакате да се приклучите на Everygame Casino, треба да кликнете на копчето „Регистрирај се“ во горниот десен агол на веб-страницата на казиното. Откако ќе креирате сметка, ќе имате пристап до сите услуги за игри што ги нуди казиното.

Languages

Everygame е казино што се игра низ целиот свет. Поради таа причина, тие ја направија својата веб-страница достапна на многу различни меѓународни јазици, вклучувајќи англиски, германски, полски и италијански, само за да именуваат некои.

Countries

Секој натпревар прифаќа играчи од целиот свет, но некои земји се исклучени. Ако живеете во една од следните земји, за жал, не можете да отворите сметка во казиното, Австралија, Австрија, Бугарија, Франција, Италија, Шведска и Обединетото Кралство.

Mobile

Everygame има лесна за користење локација оптимизирана за мобилни телефони. Тоа им овозможува на новите играчи да се регистрираат во 3 лесни чекори. Откако ќе имате пристап до мобилната страница, можете да најдете дека е лесна за користење, благодарение на неговиот интуитивен интерфејс.

Tips & Tricks

Играњето во онлајн казино може да понуди часови и часови забава. Уште повеќе, ако сте добри во тоа или сте во среќна серија, можете да освоите пристојна сума со тоа што ќе направите нешто во што уживате. Од таа причина, ве советуваме да научите неколку трикови пред да одлучите да се приклучите на кое било онлајн казино.

Live Casino

За жал, ако сте љубител на игри во живо, не можете да ги играте во овој момент на Everygame. Казиното веројатно работи на додавање игри во живо како рулет, блек џек или покер бидејќи тие се многу популарни кај играчите ширум светот.

Promotions & Offers

Everygame нуди многу бонуси за своите играчи. Тие нудат целогодишни промоции за големи спортови и што уште не. Секој нов играч ќе биде пречекан со дарежлив бонус за започнување на работите.

Responsible Gaming

Зависноста од коцкање не е толку вообичаен проблем, но сепак може да се појави кај некои играчи. Ако сте свесни дека вашето искуство со игри излегува од контрола и веќе не е за забава, треба да забавите и да преземете некои мерки на претпазливост.

Software

Everygame користи два многу добро воспоставени провајдери на софтвер, WGS Wager Gaming за нивниот Casino Classic и Gaming во реално време за игрите Casino Red.

Support

Постојат неколку различни начини на кои можете да контактирате со Everygame во случај да се појави проблем. Можете да ја користите функцијата Разговор во живо, која се покажа како најзгодна и најкористена. Но, има и други начини, како да им се јавите или да им испратите е-пошта.

Deposits

Депонирањето во казиното Everygame е многу едноставно. Сè што треба да направите е да кликнете на копчето Депозит на горниот дел од страницата и да го изберете методот што го претпочитате. Следете ги едноставните упатства и финализирајте ја трансакцијата.

Security

Целта на Everygame е да им обезбеди на своите клиенти највисоките стандарди за безбедност на податоците. Тие ќе побараат само информации кои се неопходни за креирање на вашата сметка и за да ви овозможат безбеден трансфер на средства. Нивниот безбедносен систем постојано се ажурира за да обезбеди максимална безбедност.

FAQ

Можете да ги најдете најпоставуваните прашања од играчите во казиното Everygame овде.

Affiliate Program

Приклучувањето на придружната програма на Everygame е многу едноставно. Сè што треба да направите е да го пополните формуларот за апликација. Тие ќе ги побараат следните информации:

  • Корисничко име
  • Лозинка
  • Потврди ја лозинката
  • Компанијата
  • Име
  • Презиме
  • Е-пошта
  • URL на веб-страница
  • Земја
Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (2)