Everygame - About

Age Limit
Everygame
Everygame is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

About

Everygame е казино што е тешко да се прескокне, особено кога разговараме за историјата на онлајн коцкањето. Ова казино започна во 1983 година кога отворија законски спортски книги, а во 1996 година ја лансираа првата онлајн спортска книшка.

Основачот на Everygame го започна целото патување како нелегален букмејкер во 1983 година. Спортското обложување беше легално во тоа време во Германија, но нелегалното обложување порано нуди поконкурентни цени. Уште повеќе, тие го направија`Не мораше да плаќа ниту даноци, но основачот мораше да го пресели својот бизнис во ОК и да го лиценцира, а потоа стана предмет на данок.

Симон Нобл

Сајмон Нобл започна да работи за Everygame во канцеларијата во Лондон како пишувач на билети. Тој тогаш имал само 18 години, но се испостави дека имал талент за бизнисот, а исто така имал и одлични маркетинг идеи. Во 1994 година тој стана дел од тимот за проширување на Интернет и стана нивни извршен директор.

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Everygame е Detlef Train, а нивниот сегашен извршен директор е Simon Noble. Нобл е долгогодишен извршен директор за коцкање, кој исто така е ко-основач на првата онлајн спортска книга на Интернет.

Број на лиценца

Казиното е лиценцирано од јурисдикцијата на Канаваке, но исто така казиното е лиценцирано во другите јурисдикции, вклучувајќи го Одделот за игри на среќа Антигва и Барбуда.

Каде се базира Everygame?

Тековната адреса на Everygame е International Gaming & Entertainment Ltd., PO Box W427, Teledome Building, Old Parham Road, St. John's, Антигва и Барбуда, Западна Индија

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1996
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Германски
БонусиБонуси (4)
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (12)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Кинески јуани
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Јужна Африка
Австрија
Германија
Данска
Канада
Кина
Хонг Конг
Швајцарија
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (14)
American Express
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayzMasterCard
Money Global
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofortuberwaisung
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (2)